Pořádná náplň muziky – ve vodě i na sněhu

Pořádná náplň muziky – ve vodě i na sněhu

Repráků od JBL jsme už testovali několik, tento nás však zaujal svým poměrem velikosti a výkonu. JBL Flip 4 je čttvrtou generací, která je už pár měsíců na trhu, nám už též pár měsíců dělá doma společnost. Sympaťák, který zabere minimum místa, přidí do batohu jen mírně přes 500g zátěže a přitom se postará o pořádnou zábavu.
JBL Flip 4

Testovali jsme černou verzi tohoto stylového černého válce. 40 mm měniče s výkonem 16 W produkují až překvapivě dobrý zvuk. Hlavně pokud máte rádi pořádně hlasitou hudbu, budte mile překvapiení, co tento drobeček ze sebe dokáže vymačkat. Mnoho lidí si řekne "fajn", ale až uslyšíte tento přenosný repráčekak hrát v praxi, zůstanete stejně překvapení. Středy a výšky jsou podle mého subjektivního hodnocení v pořádku, na basech by bylo třeba trošičku přidat. Oceňuji ale, že i při nejvyšší hlasitosti není slyšet typické "chrčení" levných reproduktorů, právě naopak  - JBL Flip 4 zvládá přehrávání všech žánrů na výbornou. Jinak je k dispozici až v 7 barvách:
- černé
- modré
- šedé
- červené
- uletěné zelené (teal)
- bílé
- a maskáčové (squad)

JBL Flip 4

V porovnání s předchůdcem je zvýšená odolnost vůči vodě. Díky IPX7 není teď odolný jen vůči postříkání, ale můžete ho i ponořit. Když jsme testovali JBL Charge 3, ocenili jsme hlavně skutečnost, že na hladině plave. Má to své nesporné výhody - pokud jste například na lodi a reprák vám omylem spadne do vody, nic se neděje, stačí pro něj skočit. Model Flip 4 se bohužel potopí na dno, může za to jeho mírně zvýšená hmotnost – avšak za cenu lepšího výkonu, takže nemáme nic proti. Důležitá je však samotná voděodolnost, na kterou se můžete podívat na super slow-motion videu níže. Velká zábava je hlavně sledovat bublinky, jak odskakují ze všech stran, hlavně z bočních basových repro po tom, co ho vytáhnete z vody. 

JBL Flip 4

V balení se nachází poutko, určitě ho na reprák nasaďte, perfektně s ním sedne do ruky. Mnoho lidí je zvyklých pokládat reproduktor při přehrávání horizontálně, mně se velmil líbilo reprák jednoduše postavit kamkoliv a stále hrál stejně dobře, přičemž je tak zároveň lepší přístup k ovládacím prvkům.  Ty jsou integrované nedaleko spodní hrany. Na samotné spodní hraně jsou za masivnější gumovou krytkou ukryté dva konektory -  3,5 mm jack na připojení audia (pokud není k dispozici zdroj hudby s Bluetooth spojením) a microUSB nabíjení. Mimochodem, nechybí ani mikrofon, takže pokud vám někdo při přehrávání hudby z mobilu zavolá, pohodlně vyřídíte i hovor – jen bude pořádně nahlas. 

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Flip 4: Reproduktor, který vás kvalitou zvuku rozhodně nezklame
JBL Flip 4

12 hodin na jedno nabití na papíře, reálně mírně pod 10 hodin. JBL nabízí připojení přes Bluetooth 4.2 a díky technologii JBL Connect+ mluvíme o možnosti připojení až 100 repráků do série. To bych jednou chtěl vidět na živo. V praxi jsme zkoušeli propojení s dalším reprákem od JBL, fungovalo bez problémů. 

JBL Flip 4

Léto máme sice neúprosně za námi, blíží se však sezóna lyžovaček a JBL Flip 4 je ideálním kandidátem na pořádnou pařbu na sněhu, chatovice či jiné zábavy, kde se nechcete obávat, zda náhodou někdo něco na reprák nevyleje. Cena je stanovena trochu výš, než bychom očekávali, ale kdo hledá, najde.

JBL Flip 4
comments powered by Disqus