Pořádný zvuk pro váš televizor

Pořádný zvuk pro váš televizor

Slabinou téměř všech televizorů je reprodukce zvuku. Ta je častojen dostačující a pokud chcete kvalitnější zážitek ze sledování filmů, potřebujete investovat do samostatného audiosystému. Obvykle postačí šikovné stereo reproduktory se subwooferem, náročnější jedinci si koupí sestavu prostorového zvuku.
Do segmentu ozvučení televízorů nejnověji vstupuje i společnost JBL s reproduktorem Boost TV. Jak název napovídá, je koncipovaný jako příslušenství k televizní obrazovce. Na druhé straně, nabízí funkce a vlastnosti ostatních JBL reproduktorů, takže jeho využití je různorodější. Zařízení nemá zabudovanou batérii, neustále teda vyžaduje připojení do elektrické sítě.

JBL Boost TV

Jednoznačně hlavní výhodou tohoto reproduktoru jsou jeho rozměry. Jde o kompaktní zařízení. Není také malé jako JBL Flip, avšak jeho přenášení je pohodlné. Bez problémů si ho s sebou vezmete kamkoliv a balení/připojování/nošení je o hodně pohodlnější v porovnání se sestavou 2.1. Můžete namítat, že stereo reproduktory se subwooferem dokáží vytvořit lepší zvuk, ale ne vždy to tak je. Záleží na jejich kvalitě a tu je JBL pojmem.

JBL Boost TV nabízí kvalitní zvuk. Je čistý, bez zkreslení a nechybí mu ani basy. Po zapojení pravděpodobně pocítíte, že zvuk jde z jednoho reproduktora a ne ze dvou, avšak po hodině/dvou na tento fakt zapomenete. Zvuk je dostatečně široký. Boost TV jsme v domácích podmínkách testovali 2 týdny a s kvalitou reprodukce jsme byli spokojení. Je jasné, že za cenu tohoto reproduktoru si koupite audiosestavu, která pravděpodobně vytvoří atmosféričtější zvuk, avšak výhodou Boost TV je už zmiňovaná mobilita.

Nepřehlédněte:
CES Inovation awards – Harman sbírá ceny a představuje novinky
Zařízení připojíte k televizoru nebo k jinému zdroji zvuku pomocí 3,5 mm nebo optických konektorů. K dispozici je Bluetooth rozhraní, takže s reproduktorem spárujete i smartphon, tablet nebo počítač. Výhodou je, že můžete sledovat televizor a pokud je třeba, pustit si písničku z telefonu. Zdroj se přepne a po skončení přehrávání se automaticky vráti na zvuk z televizoru. V případě Bluetooth připojení je možné spárovat vícero JBL reproduktorů dokupy. Nechybí ani funkce prostorového zvuku, která je dobře použitelná. Obvykle nám tento efekt vadí, v tomto případě jsme ho víckrát použili.

JBL Boost TV je kvalitní produkt. Jeho jedinou nevýhodou je vyšší cena. V této cenové kategorii si najdete sestavy reproduktorů, které mohou vytvořit lepší atmosféru při sledování filmů. Boost TV je však bezkonkurenční svými rozměry. Díky mobilitě ho využijete i při cestování na dovolenou nebo chatu. Či už s televizí nebo mobilními zařízeními.
comments powered by Disqus