Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2

Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2

Minulý týden sem otestoval úspešné JBL Charge 3 a proto sem bol zvědavý na jednu z dalších novinek JBL Clip 2. Jeho předchůdci byli už několikrát v různých redakcích testovány, ale všichni se nějak "obávají" otestovat voděodolnost. Je to dané asi tím, že elektronika + voda nejde jaksi dokupy. Ale výrobci JBL boří tento mýtus a tak se jde testova další kousek.
Především jsem chtěl otestovat vlastnost, kterou výrobce nikde neuvádí a u JBL Charge 3 mi byla potvrzena. A to že plave na hladině. Určitě mi dáte za pravdu, že užij mobilní telefony či akční kamery jsou voděodolné, ale jaksi Vám to nepomůže když je někde utopíte a už je nenajdete. Před tím, než sem vyrazil k jezeru na testování jsem si nejprv doma v umyvadle potvrdil tuto vlastnost.

JBL Clip 2

Všechny verze JBL Clip mají vždy nějakou karabinu na zavěšení. V nejnovější verzi je tato karabina už samostatná a není součástí celého těla reproduktoru jako u JBL Clip+. Navíc je z lehkého hliníku v nádherné oranžové barvě. Navíc, pokud se vám karabina nebude líbit, můžete si ji vyměnit za jinou, případně ji nepoužít. Na těle stále zůstane záchytné poutko. Toto mi velmi chybělo u JBL Charge 3. A to mi chybí i na některých voděodolných reproduktorech. Přeci jen dostť často chodím na Dunaj na kajak a tak to není pořádně za co uchytit. A tato vlastnost mi chybí i na určitých modelech voděodolných telefonů.

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Samotný reproduktor je docela lehký (jen 184g) a tak jeho váhu nepocítite v žádném batohu a jeho pogumovaný povrch zabrání vytvoření nežádoucích škrábanců. Samostatný reproduktor je též pokrytý "nějakou" pogumovanou propustnou strukturou, kterou znáte z JBL Xtreme. Po obvodu reproduktoru najdete 5 zapuštěných tlačítek (ovládání hlasitosti, zvednutí/položení hovoru, bluetooth pro párování a ON/OFF) a záslepku pod kterou se nachází microUSB konektor pro nabíjení. Zespodu je ještě uchycený konec audio jack 35cm dlouhého kabelu, který je omotaný po obvodu reproduktorz. Ten slouží k přehrávání hudby ze zařízení, které nedisponuje bluetooth rozhraním.

Nepřehlédněte:
Výstava Audio, Video a Domácí kino 2015
JBL Clip 2

JBL Clip 2

JBL Clip 2

JBL Clip 2

Zapínám reproduktor, krátce stisknu tlačítko pro párování a úspešně ho spojuju s mým iPhone 6. Překvapením je, že na rozdíl od JBL Charge 3 se mi v telefonu zobrazuje stav baterie připojeného reproduktoru. Nevím proč to už výrobce nedal i do JBL Charge. Možná jen kvůli tomu, že na JBL Charge 3 máte stavové diody o stavu baterie, ale na JBL Clip 2 to už nebylo kam nacpat.

JBL Clip 2

Ok, lezu s tím do vody, jelikož voda je už snesitelná, a nehážu ho jako JBL Charge 3 v minulém testu. Po položení na hladinu chvíli sám plave, ale trochu se po "nasáknutí" vodou převrací a už jen z malé části plave nad hladinou. Dostatečně na to, abyste identifikovali, kde se nachází.

JBL Clip 2
JBL Clip 2
JBL Clip 2

Reproduktor toho snese hodně, co se vodní koupel týká. Však je také vybavené certifikací IPX7, která mluví o odolnosti vůči vodě v hloubce 1m po dobu 30 minut. Navíc, jelikož voda působí jako izolant, tak reproduktor přestane i hrát, když je z větší části ponořený. Tak dlouho se v té vodě ani nebude dát koupat. :)

JBL Clip 2

Co se týká zvuku, tak fyzika nepustí a basy jsou tak akorát, i když by jich mohlo být o něco víc, ale jako alternativa k telefonu či notebookovým zabudovaným reproduktorům Vám úroveň reprodukce hudby posune o 150% dál, ať se to už týká kvality nebo hlasitosti. Dokonce mám osobně pocit, že hraje ještě o něco líp než JBL GO, což je vítěz "Produkt roku 2015" na heureka.sk.

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
JBL Clip 2
JBL Clip 2

JBL Clip2 má momentálně nastavenou cenu 1 690 Kč. Každý si zhodnotí či je to hodně nebo málo. Jeho předchůdce, JBL Clip+ měl stejnou cenovku jako novinka, a až teď jsme ho zlevnili na 1 099 Kč. Je na každého uvážení do které verze půjde. JBL Clip+ je odolný jen vůči stříkající vodě a má integrovanou karabinu. Pokud je rozdíl jen 500 Kč tak bych osobně šel radši novinky. V případě že mi opravdu padne do vody ho nemusím lovit někde na dně jezera či bazénu. Navíc nový JBL Clip 2 má delší výdrž baterie o 3 hodiny na nádherných 8 hodin.

comments powered by Disqus