Podařená zmenšenina

Podařená zmenšenina

Designově odolné reproduktory JBL, které se nabízí v různýchv velikostech byly pravděpodobně inspirací pro vznik přenosného reproduktoru ONYX MINI.
Podobně jako u jeho dospělých sourozenců, jde o kvalitně postavený speaker, který je však díky své velikosti ultrapřenosný a schopný spárovat se do tandemu s kompatibilní dvojicí za pomoci Wireless Dual Sound pro posílení zvukového zážitku na skutečné stereo. Průzvučná textlní tkanina přední části reproduktoru je ozdobena, jak jinak, logem Harman/Kardon. Zadní i spodní část je vyrobena z příjemného gumového materiálu, přičemž podstavec je navíc osazený čtveřicí miniaturních gumových nožiček pro lepší stabilitu a snížení vibrací. Rozhodně zajímavá vychytávka hodná povšimnutí. Vrchní část je už standardně věnována decentně zapuštěným ovladačům s bílým ledkovým podsvícením a indikátorem stavu nabití baterie. Uprostřed, navrchu prstence, je tlačítko pro zapnutí, po stranách potom přidávání a ubírání hlasitosti a nakonec úplně vlevo (při čelním pohledu) tlačítko párování přes bluetooth a vpravo pro přijetí/ukončení hovoru. Zadní čásístěný nabíjecí microUSB port a 3.5 mm vstup AUX. Úplně postačující, nic víc nepotřebuje. 

Harman/Kardon Onyx Mini

Zvukově jde o dobře vyladěný reproduktor a to i přesto, že se mi celý vejde do otevřené dlaně. Tento turboslimák nabízí velký zvuk hodný svého jména. Citlivé měniče se dají do pohybu už při nízké hlasitosti a tak se ONYX MINI dobře poslouchá i večer, když nechcete hlasitou hudbou rušit ostatní členy domácnosti. I při nejnižších úrovních zní příjemně. S přidáváním hlasitosti roste i velikost zvuku, až mě nuí přemýšlet, jak to tí harmansští konstruktéři dělají, že do malé hrací schránky dokáží nacpat takto nadprůměrný zvuk. Ale abych zase nelétal v oblacích. Pokud bych ho měl porovnat s naposledy testovaným ONYX Studio 3, tahá, samozřejmě, zvukově za kratší konec, což je vzhledem k třetinovému objemu ozvučnice přirozené. Na druhou stranu i v sólo zapojení je ONYX MINI slušná „pecka“, která dokáže nadělat pořádný kontrolovaný „rámus“.

Čas nabíjení baterie s kapacitou 3000 mAh je tři hodiny, za což získáte víc než trojnásobnou výdrž přehrávání. V optimálním případě až 10 hodin. Už standardem se stává osazení reproduktoru mikrofonem pro komfortní telefonování. Harman/Kardon si dáva maximálně záležet na kvalitním zvuku, ten se odrazí i na kvalitě přenosu při telefonické komunikaci. Tu ještě vylepšuje technologie potlačování hluku a ozvěny.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Flip 3
Myslím, že sem práve vyčerpal všechno, co jsem chtěl napasat o této podařené novince, ideální jako dárek. Mně by určitě potěšil i díky jeho kompaktním rozměrům.

+ zvuk
+ možnost spárovat dva reproduktory
+ výdrž
– 10 procent z ceny
comments powered by Disqus