Originál je jen jeden: AKG Y50

Originál je jen jeden: AKG Y50

Model Y50, který už nějaký ten týden útočí na naše oči a uši se konečně dostal i do našich rukou. Přiznám se, že po tom, co se mohla sluchátka AKG Y50 vyhrát v anketě AUDIO ROKU 2014, mě celkem zaujala. Zaprvé - obrovským logem a pěkným modrým vyhotovením. Za druhé - určitě ze zvukové stránky. To jsem však neměl možnost otestovat, až doteď....
Balení
     V nevelké krabici zbarvené dle varianty sluchátek, kterou si vyberete, najdete kromě samotných sluchátek i odpojitelný kabel a látkové pouzdro. Více jsme nepotřebovali, takže se Y50 v tomto směru ani nedočká žádné úvodní výčitky.

Design a konstrukce
     Ještě než budete mít možnost si sluchátka vůbec poprvé nasadit na uši, bude si AKG chtít vaše srdce (a peněženku) ukranout opravdu podařeným vyhotovením. Někdo bude možná namítat, že velké logo na leském povrchu mušle sluchátek je infantilní, mně se líbí. Originální nápad, jak zakomponovat logo, upozornit na něj a zároveň nepřestřelit. Konec konců, více lidí v mém okolí se shodlo, že jde spíše o vydařený krok jako o designový neúspěch.

AKG Y50

     Stejné logo vás čeká i na hlavním mostě, které taktéž pokrývá barevný plast. AKG se modelem Y50 snaží konkurovat hravým a barevným modelům například od Creative či Sony. Palec nahoru za odvážný a vydařený krok.

Nepřehlédněte:
4 tipy na sluchátka AKG, která potěší každého milovníka kvalitního zvuku
     Konstrukčně se sluchátka podařila. I když tělu dominuje plast, nemohu si dovolit kritizovat ho. Vyhotovení je kvalitní, pevné a ani přes větší množství kloubů nic nevrže. Mušle sluchátek lze otáček o 90 stupňů v horizontálním směru jako i sklopit je směrem dovnitř. Na přenos jako stvořené!

     Velké on-ear náušníky z měkké a na dotyk příjemné koženky plní komfortní účel. Navíc, stejně tak celkem slušně tlumí okolní hluk. Jak už jsem říkal, kabel je odnímatelný a připojuje se o pravého sluchátka. Obsahuje i zabudovaný jednotlačítkouvý ovladat s mikrofonem, takže si přes Y50-ky i zavoláte.

AKG Y50

Zvuk
     Na svou cenu mě AKG Y50 zvukovou stránkou opravdu příjemně překvapila. Přednes je tradičně kvalitní, ale tentokrát se špetkou důrazu na silnější basy. Přeci jen, model Y50 je určený trochu jiné cílové skupině než věšina modelů rakouské značky. Počítejte tedy s důrazem na basovou linku s příjemnými, měkkými hloubkami. Ty navíc nemají tendenci rezonova ani při vysoké hlasitosti.

     Y50 si mě získala i příjemným podáním zbytku pásma. Středy a výšky jsou na úrovni podstatně dražších sluchátek. Jsou vykreslené jasně a čistě, což je cítit hlavně v procítěných skladbách. Díky ostrému a přesnému přednesu výšek si zase užijete taneční muziku, které kromě dynamičtějších basů vyžaduje právě jasno na opačné straně pásma. A to všechno AKG Y50 bez jakýchkoliv problémů nabízí.

Nepřehlédněte:
Recenze: AKG Y50
AKG Y50

Závěr
     S cenovkou kousek pod 2500 Kč jde o výborný počin z dílny vídeňské legendy AKG. Podařený design, příjemné barevné vyhotovení a dobrý zvuk předurčují tato sluchátka k úspěchu. A ja nemohu říci nic jiného, než že je doporučuji všemi deseti.
comments powered by Disqus