Opět o krok dál

Opět o krok dál

V předpremiéře jen několik týdnů po uvedení na CES 2017 v Las Vegas sem dostal pod ruku čtvrté pokračování  JBL Flip4. Jen nedávno jsem testoval trojku a už tu máme vylepšeného nástupce. Reproduktor o něco málo narostl, je odolnější a zlepšila se výdrž baterie, ale nezanedbatelně narostla i jeho cena. 
Ze šesti barevných vyhotovení, které by měly být od začátku prodeje dostupné, se mi do rukou dostalo výrazné červené vyhotovení. Z hlediska povrchové úpravy zůstal reproduktor prakticky nezměněný. Kombinace stylové průzvučné tkaniny a odolného gumového skeletu je funkční a nepředpokládám, že by se měla v dohledné době změnit. Čtveřice tlačítek na ovládání hlasitosti, přehrávání a párování je umístěna na textilním obalu. Zapnutí/vypnutí, vzájemné párování reproduktorů a indikátor stavu nabití baterie jsou zakomponované do pogumovaného těla reproduktoru a mají bílé led podsvícení. Hned vedle pod vodotěsnou gumovou krytkou s logem FLIP4 je 3,5 mm audiovstup a nabíjecí mikro USB vstup. Praktické poutko se šňůrkou se stalo samozřejmostí. Příjemným překvapením by mohlo být i přidání přenosného ochranného obalu na reproduktor. Ten si, pokud chcete svého cestovního parťáka udržet v dobrém zdraví co nejdéle, budete muset přikoupit. Chápu, business je business, ale v dané cenové relaci by mohl být alespoň základní obal a za neoprénové pouzdro ať si tedy už zákazník připlatí.

JBL Flip 4

Hudební projev Flip4 je vzhledem ke konstrukci ve velikosti plechovkové plzničky výjimečný. Nedovolím si tvrdit že vrazně lepší než u Flip3, ale jistý posun tu nastal. Hlavně pásmo nízkých frekvencí je opět o cosi důraznější. Dvojičce 40 mm repráčků sekunduje dvojička pasivních basáčků umístěných po stranách. Ty podstatnější změny nejsou na první pohled viditelné. Významně se zlepšila odolnost vůči vodě. Pokud byl předešlý model odolný jen vůči postříkání vodou, Flip4 s certifikátem IPX7 může teď pokojně skončit i pod vodou na bazénové párty. I přes nezměněný výkon a stejnou kapacitu baterie se podařilo prodloužit délku přehrávání na jedno nabití o dvacet procent z 10 na 12 hodin. A to se přeci počítá. Největší vychytávkou je však vylepšení funkce spárování více reproduktorů JBL Connect+. Výrobce  zmiňuje neuvěřitelné číslo až 100 navzájem propojených FLIP4. To by už mohl být celkem slušný hudební masakr, co říkáte? Úplnou novinkou je funkce Voice Assistant Integration přinášející přístup k aplikaci Siri nebo Google Now prostřednictvím reproduktoru pomocí jednoho tlačítka. 

JBL Flip 4

Kromě přehrávání hudby je, samozřejmě, nový FLIP4 připravený i na telefonování. Tyto záležitosti však s radostí přenechám otestovat někomu dalšímu. My si spolu vyrazíme raději někam do terénu.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Flip 4 – přenosný kopec zábavy po čtvrté
+ zvuk
+ vyhotovení, design
– absence přenosného pouzdra
comments powered by Disqus