Odolné trio

Odolné trio

Začnu teda pěkně popořádku a vybaluju drobný repráček, který jsme si tu už před časem představili. Tentokrát má však za názvem CLIP „plus“, což značí, že kromě praktické karabiny, zabudovaného 3,5 mm audiokabelu a pětihodinové výdrže baterie disponuje i už vzpomínanou odolností proti vodě.
Ta však neznamená, že si spolu skočíte zaplavat. Jde spíš o odolnost proti kapkám vody, které se na ni dostanou u bazénu nebo když vás na túře zastihne letní přeháňka. My jsme všechny podrobili i trošku náročnějšímu testu, když nakrátko skončily i pod vodovodním kohoutkem. Výrobce důrazne varuje jedině před jakýmkoliv ponořením do vody, opláchnutí pod tekoucí vodou jim však vrásky nenadělá. Drobný repráček je vybaven i vestavěným mikrofonem pro pohodlné telefonování. CLIP+ je osazený jedním měničem s průměrem 40 mm, čímž od něj nelze očekávat dechvyrážející divadlo, ale svůj hudební úkol si vzhledem na svoji velikost plní svědomitě. S hmotností 150 gramů a skvělou výdrží baterie je však možné mít ho neustále po ruce.

JBL Clip+

Druhým z trojice je nedávno představená Charge 2-ka, také dovybavená jedním „plus“, které zabezpečuje – jak jinak – zlepšenou odolnost proti vodě. Tento výkonný válec, jak jsem ho už v minulosti nazval, má baterii s kapacitou až 6000 mAh, což představuje až 12-hodinový hudební maraton, přičemž zvuk, který toto kompaktní zařízení s hmotností 600 gramů vyluzuje, byste mu určitě nepřipisovali. Duální pasivní basové měniče vytvářejí přesvědčivé spodky a rozhodně jich není málo. Kromě zvuku se jejich tempem můžete pokochat i vizuálně, protože jsou na obou koncích stylově odkryté. Plné nabití trvá přesně 4 hodiny a uskutečňuje se přes Micro USB vstup. Klasické USB slouží na zpětné nabíjení vašich mobilních zařízení.

JBL Charge 2+ má také zabudován mikrofon s reproduktorem pro kvalitní telefonování s funkcí potlačování šumu a ozvěny. Možnost připojit k zařízení až tři mobilní hudební zdroje pro ještě větší zábavu při poslouchání také není k zahození.

Nepřehlédněte:
Výstava Audio, Video a Domácí kino 2015
JBL Charge 2+

No a zlatý hřebíček na závěr. Anebo raději třešnička na dortu? Vyberte si, co se vám líbí víc. Ja jsem si vybral „obříka“ JBL Xtreme s hmotností 2112 gramů, který si mě získal ještě před tím,než jsem do něho vpustil proud hudby. Příjemná tkanina na celém povrchu v modrém vyhotovení s křiklavě oranžovým zipem na zadní straně ve spodní části, pod kterým ukrývá slušnou plejádu koncovek.

Na vrchní straně reproduktoru jsou po obou stranách masivní kovová ouška na přenosný řemínek zapuštěná do robustního gumového krytu chránícího samotné tělo speakeru. Mezi nimi jsou integrovány dostatečně velká, stejně tak pogumovaná tlačítka na ovládání párování, hlasitosti, zapnutí, vzájemného spárování, přehrátí a pozastavení. Podobné, jako má též model Charge 2, ale fajnovější. Kromě už vzpomínaných funkcí z JBL Charge 2+ se dokáže tento sumeček spárovat prostřednictvím JBL Connected s dalšími přáteli v rybníčku a vytvořit tak vlastní ekosystém pro dokonale ohlušující zážitek z poslouchání. A teď pozor, jdeme do finále. Vestavěná Li-ion baterie s kapacitou 10 000 mAh se z nuly na 100 % naplní za 3,5 hodiny a následně dokáže streamovat muziku neuvěřitelných 15 hodin. Trvalo mi skutečně tři dny, než se mi na čelním diodovém indikátoru rozsvítila červená kontrolka, a to jsem ještě drze vyhrával další hodinu a půl. JBL Xtreme je vybavený dvojicí USB nabíjecích výstupů, z toho jedním duálním. I toto je vychytávka, jaká se v bluetooth reproduktorových zeměpisných šířkách jen tak nevidí. Samozřejmostí jako u předešlých modelů je zabudovaný mikrofon na telefonování. Tak jako se mi na začátku zalíbil Xtreme designově, tak jsem se s ním ještě hůře loučil po víkendovém hudebním testování.

JBL Xtreme

Udávaný jmenovitý výkon 2 x 20 W Bi-amp (při režimu napájení ze sítě) často najdete i na zadní straně slušného mikrosystému. Tento Little Boy je totiž osazen čtveřicí měničů, které při maximální hlasitosti slušně ozvučí zahradní bazénovou párty. Boční basáky mají vysoký zdvih a jejich tlak je citelný už při poloviční úrovni hlasitosti. Při maximální se neradno prstem přiblížit ke kovovému povrchu membrány, jinak dostanete „pecku“, jako když kopne rozhněvaný poník. Ale je to lákavé a pár kopanců mi proto bolo za troufalost uštědřených. Zvukově bych reproduktor popsal jako nadmíru vyvážený, a dovolím si tvrdit, že při jeho konstrukčních kvalitách začíná mít při streamování přes bluetooth smysl i kvalita použité nahrávky. Přes hudební aplikaci TIDAL jsem si ve vysoké kvalitě prošel přes rock, pop i jazzík a všechno hrálo brilantně a čistě. Basové pásmo bylo perfektně ohraničené a pevné, středy, výšky přesně takové, jaké mám rád.

Odolné trio bluetooth reproduktorů JBL hodnotím jako maximálně dobrý tah značky na nastávající léto. Já už mám ten svůj vybraný, tak doufam, že se ho už co nevidět dočkám.
comments powered by Disqus