Největší terno budou TWS sluchátka, říká produktový manažer JBL

Největší terno budou TWS sluchátka, říká produktový manažer JBL

Marku, pro mnohé bude tvá tvář neznámá. Prozradíme tedy, že ve společnosti DSI Slovakia s.r.o pracuješ již 23 let a 17 let jako produktový manažer značky JBL a Harman Kardon. Začátkem září se zvykneš nacházet v Berlíně na IFA, na největší technologické výstavě v Evropě, kde JBL každoročně představuje novinky. Letos tomu alee bylo jinak. Covid-19 se nevyhnul ani této výstavě, přesto se můžeme těšit na různé novinky od JBL.
Jelikož fyzicky se výstava IFA v Berlíně neuskutečnila. Jak byly představeny novinky?
Vše proběhlo virtuální ve dvou blocích. Během prvního bloku, který měl formální charakter a byl přístupný širšímu okruhu pozvaných, proběhla live prezentace ve velkém profesionálním studiu. Vystřídaly se během ní ředitelé jednotlivých divizí, kteří vyprávěli, jakým směrem se bude JBL ubírat a zároveň byly představeny produkty, které tu změnu měli reprezentovat. Druhý blok se uskutečnil o pár dní později a opět online formou. Přístup k němu už měli jen zaměstnanci distribučních firem a šel už více do hloubky. Novinky se představovali detailněji. Navíc před a během prezentace se mohli zadávat dotazy k jednotlivým produktům, které byly v průběhu zodpovězeny. V ani jednom bloku však nové produkty nebyly fyzicky ukázány, vše bylo v prezentaci.

Je známo, že JBL představilo enormní množství novinek. Co říkáš na takový boom? A jak si myslíš, že na to zareagují lidé?
Boom je to jen na oko. Každoročně jsme byli zvyklí na podobný počet novinek. Myslím, že v roce 2018 bylo představeno až cca 60 novinek. Před rokem to ale bylo opravdu slabší, možná proto převládá v komunitě takový pocit. Musím však říci, že vzhledem k pandemii COVID-19 je opravdu chvályhodné, že se JBL oproti minulému roku dostalo zase do těch správných kolejí. A lidé na to téměř jistě zareagují jen pozitivní. Vždyť jen já sám jsem byl neustále bombardován dotazy, kdy už bude XTREME 3 a GO 3. Takže konečné byl hlad po novinkách ukojen. Tedy, někteří jsou hladoví i nadále a ptají se, kdy bude představen CHARGE 5.

Do vašeho skladu v Senci už dorazily i první vzorky JBL GO 3 a JBL XTREME 3. Takže již proběhlo prvotní testování. Jaké jsou tvé první dojmy?
První dojmy jsou super. Oba produkty znovu přinášejí něco navíc. Po designové i zvukové stránce je to posun vpřed. Zejména GO 3 přináší prostorovější zvuk. Nabízí vyváženější všechny zvuková pásma oproti svému předchůdci. Nový lifestylový design je to, co zaujalo na první pohled nejvíce. Je zcela jedinečný a jde ruku v ruce s novými módními trendy.

Nepřehlédněte:
JBL Quantum 200: Kvalita za málo peněz
Marek Lukáč

Je některá novinka, na kterou ses nejvíce těšil nebo těšíš?
Těšil jsem se nové PartyBoxy, které jsou nyní trendovou záležitostí. Je o ně nyní velký zájem, proto je ve spojení s COVID i jejich velký nedostatek. Mile mě překvapil hlavně PARTYBOX ON-THE-GO, který je novou kategorií sám o sobě, patří do kategorie přenosných partyboxů. Mnoho lidí si dříve k partyboxům žádalo mikrofon, ať už na karaoke nebo moderování eventů, školení a sportovních akcí. Nyní to k této novince dostali, protože je součástí balení a je dokonce bezdrátový. Asi nejvíc jsem se těšil na naše nové TRUE WIRELESS sluchátka (dále jen TWS) se spoustou vylepšení. Zejména jde o rychlonabíjení přes USB-C, protože předtím nám odborná veřejnost vytýkala staré micro USB konektory. Dále je to Bluetooth 5.0, který prodlužuje výdrž baterie, přináší stabilitu a nové možnosti v přenosu. Nejzajímavějším posunem je, že pravé a levé sluchátko fungují nezávisle od sebe. Unikátem JBL je široké spektrum TWS sluchátek. V nabídce najdete tři různé způsoby uchycení do ucha. Šance, že vám padne některý model do ucha je tedy při JBL podstatně vyšší než u konkurence.

Marek Lukáč

Co tě na nových TWS sluchátkách tak zaujalo? Kromě modelu JBL CLUB PRO + TWS, který podle tebe splňuje všechny nároky dnešního uživatele sluchátek?
Samozřejmě nejvyšší model by měl být nejlepší, takže JBL CLUB PRO + TWS splňuje všechny nároky. Já osobně jsem byl velkým fanouškem modelu JBL REFLECT FLOW, proto mě nejvíce zaujal nástupce JBL REFLECT MINI NC, kterému přibyla další funkcionalita, a to aktivní noise cancelling. Tuto novou funkci při TWS budou mít samozřejmě i další modely z vyšších řad, jako LIVE a CLUB. Funkce, která ale nebude chybět při žádných nových TWS sluchátkách je Google Fast Pair. Tato vychytávka zásadně usnadňuje párování sluchátek s Android zařízeními. Za zmínku ještě stojí určitě po designové stránce retro verze JBL TUNE 225 TWS, která bude mít transparentní provedení. Budou jim vidět střeva a dostupné budou v černé a červené barvě. Plus se těším i na základní model série TUNE a to TUNE 115TWS, který bude cenově přístupný pro větší skupinu lidí a hlavně fanoušky značky, neboť JBL bude mít poprvé model, kde základní doporučená cena bude pod 100 € a to 79 €. A mohu prozradit, že během Black Friday na Slovensku připravujeme akci i na jiný model TWS sluchátek, aby si lidé mohli vyzkoušet kvalitní JBL zvuk při TWS sluchátkách i za velmi přijatelnou cenu, čili ještě nižší než je 79 €.

Marek Lukáč

JBL už déle nepřipravilo nic nového pro sportovce. Má se na co těšit i sportovní komunita?
JBL myslelo i na sportovce a přichází s vylepšenými modely TWS sluchátek. Zejména model JBL ENDURANCE PEAK II prošel oproti předchůdci enormním překopáním designu, který je opravdu nadčasový. Model JBL UNDER ARMOUR FLASH X, zůstal po designové stránce téměř identický, změna je však ve funkcích. Sluchátka mají většinu inovacích, které jsme již zmínili, USB-C, Bluetooth 5.0, nezávislost pravého a levého sluchátka, Google Fast Pair, pasivní potlačení hluku. Co se týče výdrže baterie, tak ta se svými 50 hodinami (10 + 40) řadí mezi největší trhu. Do sportovní kolekce bych zařadil i model JBL REFLECT MINI NC, které můžete využít na sport i na běžné nošení. REFLECT MINI NC jsou prostě lifestylově-sportovní model na více účelové využití.

Marek Lukáč

Několik týdnů dozadu byl spuštěn prodej gamingové řady headseatů JBL Quantum. Jak zatím hodnotíš tuto novou kategorii?
Přiznám se, že sám nejsem velký fanoušek gamingu, stejně se snažím i své děti vést jinou cestou. Proto, abych získal nějaké objektivní hodnocení zapůjčil jsem headsety kompetentním. Zatím musím říct, že dostávám téměř výlučné pozitivní hodnocení, a to i od odborných časopisů. Dá se tedy zhodnotit že JBL-ko zvládlo vstup do této kategorie na jedničku. A pevně věřím, že během těchto Vánoc ukáží svůj plný potenciál a ovládnou svou kategorii, tak jak tomu bylo u přenosných reproduktorech a partyboxech a také se k tomu blížíme i při běžných sluchátkách. Plus při gaming řadě QUANTUM bych chtěl poukázat na to, že naše gaming headsety mají kvalitní mikrofony pro hovory, čili jsou také ideálním řešením v dnešní době pro konferenční hovory a online vyučování.

Nepřehlédněte:
JBL vstupuje do světa herních headsetů s novou sérií Quantum
Marek Lukáč

Vypadá to tak, že JBL komunita, má před sebou týdny a měsíce poznávání nových produktů. Je ještě něco, na co by si rád upozornil? Případně na co by si měli při koupi dávat pozor?
Určitě by si měli dát pozor na to, kde si své JBL-ka nakupují. Na našich webových stránkách najdete pod kolonkou "Kde nakoupit? " seznam autorizovaných prodejců. Nákupem u našich autorizovaných prodejců budou mít zákazníci jistotu, že mají produkty přímo z naší oficiální distribuce. Což znamená, že budou mít garantovanou 2-letou záruku a možnost využít služeb našeho autorizovaného servisu. Plus výrobky z naší distribuce jsou určitě originál produkty JBL a splňují všechny zákonné náležitosti jako je návod, zaplacen recyklační poplatek a podobně. A proč na to upozorňuji? Na náš trh se dostávají i výrobky z neoficiální distribuce, které mají nižší cenu, nicméně prodejci, kteří je nabízejí vám nevědí garantovat servis v autorizovaném středisku na Slovensku, po další nevědí garantovat to, že jejich produkty jsou originál produkty a ne fake, respektive, že jsou to zcela nové produkty a ne produkty po servisu a podobně a plus, že splňují všechny zákonné náležitosti. Vybrat si toho správného prodejce můžete i na portálu Heureka, kde si odfiltrujete naše autorizované prodejce.

Prozradíme, že si velkým fanouškem HI-FI. Vadí ti, že JBL v této kategorii nic nenabízí?
Ano, určitě bych byl rád, kdybychom měli v portfoliu i HI-FI produkty, ovšem trh se ubírá jiným směrem. Lidé hledají do svých domovů jednodušší řešení. JBL proto nabízí soundbary, které jsou náhradou za HI-FI sestavy. Do pozornosti bych proto chtěl dát náš nejnovější soundbar JBL BAR 9.1 True Wireless surround s technologií Dolby Atmos, který je fakt špička ve své třídě.

Marek Lukáč

A na závěr, prozraď nám, jaký je poslední JBL produkt, který si pořídil pro sebe nebo někoho známého?
Upřímně, doma používám ještě FLIP 3 a také ještě starší produkt JBL ON TIME, takže jsou to starší produkty, ale stále fungují, jak mají, proto je nemám důvod měnit, což také dokazuje, že produkty JBL něco vydrží. Plus se přes mé ruce semelou všechny novinky, proto si ani nemám zatím potřebu kupovat stále něco nového, protože vždy mám určitý čas nějakou novinku, co zkouším. Svým známým a do rodiny jsem v poslední době na moje doporučení opatřil různé přenosné repráky a TWS sluchátka. Všichni byli nadšeni, protože byli zvyklí na levné značky hlavní při TWS sluchátkách, a ten zvuk a komfort, které poskytuje JBL-ko je diametrálně jiný. Nejnovějším přírůstkem budou nové GO 3-ky pro mých mrňousů.
comments powered by Disqus