Nejhezčí přenosný reproduktor na trhu: JBL Pulse 4

Nejhezčí přenosný reproduktor na trhu: JBL Pulse 4

Na trhu je množství přenosných reproduktorů, ale jen JBL  v tomot davu vždy vyniká. A bude vyčnívat ještě více. Už JBL Pulse 3 byl velmi pěkný reproduktor, ale jeho následovník, JBL Pulse 4 v evoluci pokračuje ještě dále.
JBL Pulse 4


Konečně se JBL Pulse 4 objevil na Slovensku a načasování je přímo vynikající. Rozhodli jsme se otestovat zvuk a krásu reproduktoru na akci Bílá noc. Co může být lepší?

Balení
Reproduktor je dodáván pro JBL v již typickém balení.Papírová krabice s magnetickým uzávěrem schovává pečlivě chráněný tento skvost. Žádná zbytečnost navíc. Pouze manuál a kabel pro nabíjení. Nic víc, což je trochu škoda. JBL Pulse 4 by si zasloužil nějaké ochranné pouzdro.

Nepřehlédněte:
JBL Pulse 4 roztančí každou party unikátní světelní šou
JBL Pulse 4

Technické parametry
Reproduktor JBL Pulse 4 je evolucí svého předchůdce a jde ve šlépějích nově uvedené série. Doplňuje nově uvedený reproduktor JBL Flip 5. Oba jmenované reproduktory totiž disponují technologií JBL PartyBoost pro bezdrátové spárování mezi sebou. Ostatní parametry uvádíme v přehledné tabulce i s porovnáním s předchůdcem.

Pulse 4 Pulse 3
verze Bluetooth 4.2 4.2
Výkon 20W 20W
Frekvenční rozsah 70Hz - 20kHz 65Hz - 20kHz
Kapacita baterie 7260mAh 6000mAh
Čas nabíjení 3.5h 4.5h
Rozměry 207x96x96nn 223x92x92mm
Hmotnost 1260g 960g
USB konektor USB-C microUSB
Mikrofon ne ano
Výkon Bluetooth vysílače 0-10dBm 0-9dBm
Dostupné barvy 2 farby
2 farby

Porovnáním parametrů se může JBL Pulse 4 zdát téměř identický s předchůdcem. Možná si někdo řekne, že ve zvukovém rozsahu o něco horší. K tomu se ještě dostaneme, ale už teď můžeme říci, že JBL Pulse 4 hraje podstatně lépe než jeho předchůdce. Novinka je o pár milimetrů menší, ale silnější v průměru. Dokonce i na hmotnosti přibral a přehoupl se přes hranici 1kg. Potěší větší baterie a USB-C konektor, který zvládá rychlejší nabíjení.

Provedení reproduktoru
Jednou ze dvou hlavních deviz JBL Pulse 4 je jeho barevná hudba. A té dostanete vrchovatě. LED diody pokrývají ještě více povrchu v 360°. Pokud technologie dostatečně pokročí, za pár let se určitě objeví jen barevný válec bez jakéhokoliv konektoru s bezdrátovým nabíjením. Už nyní indikátor stavu baterie s konektorem dokázali nádherně zapracovat do těla reproduktoru.

JBL Pulse 4

Umístění vykřičníku typického z loga JBL je o úroveň níže. Je to díky tzv. dvojitému povrchu. Ty můžete znát z borosilikátových sklenic s tzv. dvěma stěnami. Z čeho je povrch reproduktoru vyroben neumíme s jistotou určit. Sklo to není a ani levný plast. Něco mezi tím. Vydrží to drsnější zacházení, ale to jsme nechtěli moc testovat. Přece jen se jedná o úplně první kus na Slovensku. Jediným neduhem tohoto povrchu je, že při vypnutém stavu vidíte na reproduktoru otisky vašich prstů.

Nepřehlédněte:
JBL Pulse 4: Nejobdivovanější reproduktor na IFA v Berlíne
Základní ovládací prvky jsou umístěny po obvodu vrchní části reproduktoru. Najdete zde tři skupiny ovládacích prvků. První a nejdůležitější je zapínací/vypínací tlačítko a BT pro párování. O nic méně důležitá skupina je tlačítko PartyBoost s přepínáním světelných režimů. A asi nejvíce bude využívána třetí skupina tlačítek pro ovládání hlasitosti spolu s play/pause.

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

Změnou prošlo i umístění reproduktorů. Basový měnič je schovaný ve spodní části reproduktoru a je to jediné pohyblivé místo. Pokud se podíváte z vrchu, vypadá to také jako basový měnič, ale není. Je to pevná část pod kterou je ukrytý širokopásmový měnič. JBL Pulse 3 měl umístěn reproduktor po obvodu těla. Nyní se přesunul na horní část reproduktoru a stále je zachován 360° zvuk, který se šíří zpod tohoto ochranného prvku.

JBL Pulse 4

Zvuk
Díky umístění měničů na konce reproduktoru je dosaženo ještě lepšího zvuku, než znáte z jiných modelů. Zvuk se opravdu šíří v 360°. Toho je dosaženo i tím, že širokopásmový měnič je trochu vsazen do těla reproduktoru. Už se nemusíte starat o to, jak umístit správně reproduktor, aby hrál co nejlépe. Netřeba přemýšlet, zda ho postavit, nebo nechat ležet, protože má k dispozici pouze jednu polohu. Stačí reproduktor postavit kamkoliv do prostoru v místnosti a zvuk bude ze všech stran stejný. Měli jsme vedle sebe JBL Pulse 3 a Pulse 4 a umístění měničů v novince byl vynikající krok. Možná papírově je Pulse 4 v nevýhodě, ale hraje nesrovnatelně lépe.

Nezapomeňte na aplikaci
K reproduktoru nezbytně patří aplikace JBL Connect určená pro telefony s iOS a Android. U ostatních reproduktorů slouží k párování reproduktorů mezi sebou, ale pro Pulse 4 i na ovládání světelných efektů. S touto aplikací si nastavíte nejen schéma barevných přechodů, ale i intenzitu podsvícení a výběr barvy. Barvu nemusíte vybírat jen z dostupné RGB palety. Pro výběr barvy vám určitě pomůže i fotoaparát telefonu. Nasnímejte s ním barvu z okolního prostředí.

Nepřehlédněte:
Videorecenze na designový reproduktor JBL Pulse 4

JBL Pulse 4

Hodnocení
Na reproduktorech z rodiny Pulse je nejvíce vidět vývoj. Takto má vypadat nádherný reproduktor. Pokud si potrpíte nejen na zvuk, ale také na design, je JBL Pulse 4 určen právě pro vás. Ačkoliv má certifikaci voděodolnosti IPX7 (30 minut ve vodě v hloubce 1m), tak s ním budete zacházet s patřičnou úctou. Více než jako reproduktor vypadá jako nějaký šperk. A šperkem je v každém ohledu. Přivítejte nový nejkrásnější reproduktor na trhu. K dispozici bude již v druhé polovině října.

+ USB-C
+ Umístění měničů
+ Vidteľnost podsvícení i na přímém slunci
+ Možné použít i jako stolní lampu
+ Aplikace JBL Connect

- chybí pouzdro
- nezobrazuje stav baterie na telefonu

JBL Pulse 4
comments powered by Disqus