Na letošní IFA v Berlíně nás zaujala prezentace značky JAM

Na letošní IFA v Berlíně nás zaujala prezentace značky JAM

Už pár let se objevovala v interních prezentacích značek jako JBL, TDK jako referenční značka přenosných, outdoorových reproduktorů. Referenční se značka stane tehdy, když ji respektují klíčoví producenti, takže se jednoznačně dá o JAM mluvit jako o “A čkové“ značce.
Trocha krátké historie. JAM patří do portfolia americké společnosti zabývající se produkty pro životní styl, Homedics. Homedics spolupracuje prakticky od založení s dnes už kultovní, reggae až hipsterskou značkou The House of Marley. Tuto značku založila skupinka okolo syna Boba Marleyho a od začátku ladila nekompromisně zvuk pro poslouchání reggae a jazzu. Výrobky od počátku používaly přírodní materiály jako dřevo, kůže, přírodní textilie. Homedics se od začátku podílel na vývoji těchto produktů a využíval některé technologie Marleyho, které ho okamžitě postavily do pozice velmi konkurenčně schopného výrobce. Nejprve výrobky začali prodávat pod značkou HMDX, skutečný úspěch přinesly až výrobky pod značkou JAM.

JAM byla pravděpodobně slovní hříčka půjčená od hudebníků, kteří džemují, proto JAM. Výrobky JAM už nebyly tak spoutané kazajkou přírodních materiálů jako Marley. Tím pádem se staly cenově velmi přijatelnými, přestože zvukově od začátku držely “A čkový” standard.

Jam Classic

První úspěchy zaznamenal JAM s výrobky připomínajícími klasické sklenice od džemu, na které se vydařily televizní a youtube spoty, které nešetřily své okolí hudbou  a nadílkou barevného džemu. Dodnes úspěšné výrobky nesly jméno JAM Classic a s cenou do 790 Kč vytvořily pořádný vítr na trhu. Kupující měl možnost přehrávání jak přes bluetooth, tak i s audiokabelem.

Nepřehlédněte:
Produkty odolávajúce nepriazni počasia
Následující rok se JAM rozšířil o JAM Replay s pogumovaným povrchem a JAM Touch s dotykovým, rotačním ovládáním a hlavně integrovaným handsfree pro konferenční hovory. Cena přitom stále nepřekročila 990 Kč, což je pro potenciálního zákazníka stále skvělá cena.

Jam Replay

IFA 2015 přinesla vítr do kategorie. Zaujal nás velmi praktický, štíhlý, outdoorový reproduktor JAM Dynamite s duálními reproduktory a voděodolný v standardě IPX4. JAM Dynamite je zakončený klipem, takže nemusí do kapsy….

Jam Dynamite

JAM na IFA2015 překvapil ucelenou metalickou řadou s třemi reproduktory v hliníkovém provedení. Jedná se o bluetoothové reproduktory určené zejména pro domácí využití. JAM Alloy má duální reproduktory s pasivními měniči a handsfree. Cenově je postavený několikanásobně níže než podobné produkty od LG, Bose…

Jam Alloy

Kovovou cihličku v titanovém odstínu připomíná JAM Titanium. Tento reproduktor obsahuje 2 aktivní reproduktory a 2 pasivní měniče, zvládá též handsfree.

Nepřehlédněte:
Vybíráme dárek: 4 tipy na bezdrátové reproduktory do 1 600 Kč s vychytaným designem i nadčasovými funkcemi
Jam Titanium

S nádechem retra přichází JAM Platinum, připomínající rádia, s kterými chodili naši otcové nebo dědové před desítkami let na fotbal, aby paralelně sledovali v rozhlase jiné fotbalové přenosy (i taková byla doba:)   
JAM Alloy, JAM Titanium a JAM Platinum můžete koupit za cenu okolo 2,000 Kč.

Jam Platinum

Asi bychom byli nespravedliví, kdybychom u JAMu nepochválili jedny z cenově nejpřístupnějších bluetoothových sluchátek na trhu, JAM Fusion (990 Kč).

Jam Fusion

Hitem Vánoc se mohou stát běžecké "láhve plné sluchátek" nebo chcete-li "sluchátka ve flašce”. Velmi vtipné a účelové spojení je skvělé jako dárek pro sportovce. Sluchátka budou dodávána v různých barevných provedeních v průhledné běžecké flašce z tvrzeného plastu. Cena na Vánoce by neměla překročit 1,990 Kč. Palec nahoru JAM !!!

Jam Transit Micro Sports
comments powered by Disqus