Recenze: MediaTech U-TUBE BT5.0 MT3163 - Na půli cesty k pořádnému ozvučení

Recenze: MediaTech U-TUBE BT5.0 MT3163 - Na půli cesty k pořádnému ozvučení

Masivní přenosné reproduktory v podlouhlé tubě jsou momentálně IN. A i značka MediaTech naskočila na tuto vlnu a uvedla do své bohaté nabídky reproduktor v tomto tvaru. MediaTech U-TUBE BT MT3163 nabízí design, který se vám bude líbit, nebo jej budete nenávidět.
Balení reproduktoru
Tak jako u jiných přenosných reproduktorů této značky, i tady najdete v balení propojovací AUX kabel, microUSB kabel potřebný pro nabíjení a kartový dálkový ovladač. Navíc je tu ramenní popruh, kdybyste chtěli nosit reproduktor na rameni namísto v ruce. Je to spíš jen pro efekt, protože reproduktor váží pouze 1,65kg.

MediaTech MT3163

Technická specifikace
O přehrávání se postarají 2x3" středobasové měniče a 1x4" woofer s celkovým nepřetržitým maximálním výkonem 18W při frekvenci 100 Hz - 20 kHz. Díky zabudované baterii dokáže hrát autonomně až 4 hodiny, což je na jeho velikost dobrá hodnota. Možností přehrávání je nepočítaně. Můžete se k reproduktoru připojit bezdrátově přes Bluetooth rozhraní ve verzi 5.0 nebo pomocí jack konektoru. Navíc hudbu můžete poslouchat z microSD karty nebo USB klíče. A když ani to nebude stačit, tak je v reproduktoru ještě zaintegrován FM tuner. O zábavu se postará i dvojice různých konektorů pro připojení mikrofonů.

Popis MediaTech U-TUBE BT MT3163
Všechny potřebné ovládací prvky a konektory najdete uprostřed přední části mezi dvěma dominujícími, středobasovými měniči. Stavový displej s otočným ovladačem hlasitosti pomocí kterého reproduktor i zapínáte a potřebná funkční tlačítka s celou konektorovou výbavou. Jediné, co bychom tomu vytkli je to, že nabíjecí microUSB konektor mohli umístit někam na zadní stranu reproduktoru.

Nepřehlédněte:
NEJVÍC SEXY REPRÁK NA SVĚTĚ? JBL Pulse 3, Bluetooth reproduktor s LED technologií!
MediaTech MT3163

Reproduktor totiž budete mít většinu času na sebe namířen právě přední částí, protože v zadní části se nenacházejí žádné měniče. Třetí, basový měnič najdete na levé straně. Pokud jste ho očekávali z obou stran, tak jak tomu napovídá design reproduktoru tak vás musíme zklamat. Ale zase výrobce výtečně vyřešil basreflexový výdech, který se nachází právě na pravé straně, kde byste očekávali právě druhý basový měnič.

MediaTech MT3163

Reproduktoru dominuje plastová rukojeť na přenášení. Vzhledem k hmotnosti MediaTech U-TUBE BT MT3163 je to pohodlné. Ale pokud by se vám nechtělo reproduktor nosit v ruce, tak na boční výstupky si nacvakněte popruh na rameno. Pokud by se vám  popruh v budoucnu zničil, nebo byste ho ztratili, můžete si pořídit jakýkoliv jiný. Nejlépe ukončený malými karabinami. Není třeba, aby byl originální.

O stabilitu reproduktoru při přehrávání se postarají 4 malé integrované nožičky, které mají pryžovou platformu. To aby vám při vyšší hlasitosti a hlubších basech nevibroval, stabilně stál na stole a nepřenášel vibrace po celé ploše.

MediaTech MT3163

Ačkoliv reproduktor disponuje FM přijímačem, nehledejte zde žádnou teleskopickou vysouvací anténu. Ta není nutná, je integrovaná v těle reproduktoru a s příjmem signálu jsme neměli absolutně žádný problém.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tune 205BT – bezdrátová náhrada za EarPods
Extra funkcionalita
Co nás zaujalo na reproduktoru je tlačítko označené jako REC. Ano, je to nahrávání. Sice jsem po prostudování manuálu trochu zklamaný, ale je možné, že najde své využití. Nejprve jsme si mysleli, že můžete nahrávat FM vysílání, či BT přehrávání na USB klíč, ale slouží jen k zaznamenávání zvuku z mikrofonního vstupu. Když použijete reproduktor na nějaké přednášce, nebo se budete bavit s KARAOKE režimem, celé to můžete zaznamenat na USB nebo microSD kartu.

MediaTech MT3163

Jak hraje MediaTech U-TUBE BT MT3163?
Přehrávání dominují zejména středové a výškové pásmo navzdory velkému basovému měniči. Pro hlubší basy musíte sáhnout po vestavěném ekvalizéru. Ten poskytuje pár přednastavených režimů. Jejich nevýhodou je, že když vyzvedne určité pásmo, tak až moc potlačí ty ostatní. Stejně jako ostatní reproduktory od této značky je vhodný spíše na běžný poslech a nelze čekat audiofilský zážitek. Ale abychom nekritizovali, za cenu do 50,- € toho dostanete více než dost. Na to se konkurence hledá těžko.

Závěr
Pokud nejste náročný posluchač na kvalitu přehrávané hudby a za své peníze chcete dostat maximum, tak MediaTech U-TUBE BT MT3163 může být pro vás ideální volba. Pokud chcete jít s kvalitou reprodukované hudby o level výše, tak i s financemi musíte jít minimálně na dvojnásobek částky.

MediaTech MT3163
comments powered by Disqus