Maximální vychytávky ve sluchátkách JBL Everest Elite 700

Maximální vychytávky ve sluchátkách JBL Everest Elite 700

Ja tak nerad recenzuji sluchátka a přeci na mně vždy nějaká čekají připravená v našem centrálním skladu. Ne, že bych k nim měl negativní vztah, ba naopak, mám rád kvalitní dobrá sluchátka, ale co se týká sluchu, patřím k průměru a slepým testem bych na plné čáře pohořel. Takže nečekejte, že budu popisovat, jak je slyšet dech zpěváka a jak přechází prsty po strunách hudebníka. No tato sluchátka mě ale i tak překvapila.
Určitě jste zvědaví, čím mě tak překvapily. Asi po 3 dnech, co se mi sluchátka povalovala na pracovním stole, mi přistál email od managera s instrukcí, že mám zaktualizovat sluchátka a ješte přiložený link. WTF? Aktualizovat sluchátka? Docela mě to překvapilo. Bez toho, abych si přečetl instrukce sem teda napároval na počítač sluchátka přes Bluetooth rozhraní, stáhl zazipovaný soubor, ve kterém byl jeden spouštěcí soubor, tak jsem ho spustil. Však na co číst manuál. Všichni to určitě znají. Až pokud selžou všechny pokusy, přečti si manuál. Taktéž to bylo i u mně. Aktualizační program vůbec nemohl najít sluchátka. Potom jsem se dočetl, že je třeba sluchátka k počítači připojit přes USB, i když doteď to sloužilo jen na nabíjení a suchátka se v systému nijak neidentifikovala. Ale bylo to tak a aktualizační proces proběhl celkem bez problémů. Tak se podívejme, co opravili nebo přidali inžinýři z JBL do sluchátek:

- Sluchátka se přepínají do párovacího módu přes Bluetooth rychleji
- Přidání kompatibility se 4. generací Apple TV
- Umožnění budoucích aktualizací firmware pomocí aplikace v telefonu

JBL Everest Elite 700

Právě poslední bod, je další vychytávkou těchto sluchátek. Mají svou aplikaci, která neslouží k přehrávání skladeb, ale celkovou konfiguraci sluchátek. V aplikaci si můžete spustit automatickou kalibracu TruNote, nastavit si samotný ekvalizér sluchátek, zapnout aktivní potlačení šumu a ve třech úrovních si nastavit propouštění hluku (Awareness). Pojďme se tedy podívat na jednotlivé technologie.

Nepřehlédněte:
Test touchIT: AKG Y10 – tradiční sluchátka za směšnou cenu
TruNote je patentovaná technologie pro softwarovou autokalibraci. Řešení autokalibrace používá dva mikrofony v každém náušníku, aby měřily frekvenční odezvu, zatímco máte sluchátka na sobě. To generuje přesný opravný filtr, všechno v rámci sekund.

JBL Everest Elite 700

Noise Cancelling
je aktivní potlačení šumu, ikdyž není na tak vysoké úrovni jako u sluchátek AKG N60NC, pro potřeby v kanceláři nebo doma, když chcete ignorovat celé okolí, bohatě postačuje.

Hrajeme si na tajného agenta!
Poslední jmenovanou funkcí je Awareness. Je to zvýraznění okolního hluku. Neplést si s Noise Cancelling. Je rozdíl mezi šumem a hlukem! Tato funkce bude přítomna v nových sportovních sluchátkách od JBL a už existujících Kenwood KH-SR800B a KH-SR800R. Je to užitečná funkce, která propouští okolní hluk a případně ho zvýrazňuje, hlavně mluvené slovo nebo troubení. Toto zvýraznění si můžete vypnout, nebo nastavit ve třech různých úrovních a dokonce zvlášť pro pravé a levé ucho. Nádherně jsem to zjistil, když jse v kavárně testoval tato sluchátka a po nastavení jsem hledal hudbu, kterou si pustím. Najednou sem zaslechl ve sluchátkách rozhovor lidí, kteří seděli o tři stoly dál, jakoby seděli u mně. Následně jsem tuto funkcionalitu vyzkoušel v různých situacích a ono to funguje. Na odposlouchávání úplně ideální. Navíc, když si do toho zapnete Noise Cancelling, který Vám odfiltruje všeobecný šum prostředí, tak je to dokonalé!

JBL Everest Elite 700

Bohužel veškerá tato funkcionalita vyžaduje napájení ze zabudované baterie a sluchátka v režimu Bluetooth. Bez zapnutých vychýtávek, jen v režimu Bluetooth, který je ve standardu 4.0, dokážete poslouchat hudbu až 19 hodin. Se zapnutými vychytávkami to klesá na úroveň 15 hodin. I tak je to dost. V případě, že sluchátkům dojde šťáva, nic se neděje. Stačí si vytáhnout kabel s jack konektorem a sluchátka můžete používatdál.

Nepřehlédněte:
JBL Go - berevná cihlička s mohutným zvukem
JBL Everest Elite 700

Ostatní je už dnes standard
To, že sluchátka jsou vybavena výše uvedenými funkcionalitami předesílá, že JBL Everest Elite 700 budou obsahovat i mikrofon na handsfree telefonování. Na každém náušníku dokonce najdete i několik tlačítek, pro zapínání, párování, ovládání hlasitosti, ovládání přehrávaných skladeb a i na nastavování funkcí, které si můžete pěkně nastavit v grafickém prostředí telefonu. Celkově je tu 5 tlačítek a obeznámení s nimi je velmi rychlé. Potěší i taková drobnost, zobrazení stavu baterie na telefonu. A v případě, že sluchátka nepoužíváte, se po čase nečinnosti automaticky vypnou, aby ušetřily baterii.

JBL Everest Elite 700

Ano či Ne?
Za mně osobně všemi deseti. Nejen kvůli celému předešlému popisu, ale i proto, že jsou neskutrčně pohodlná a v chladném počasí příjemně hřejí na uších :). Zato v pohodlí domova se s nimi nepotíte.
comments powered by Disqus