Komplexní zážitek

Komplexní zážitek

Zvuk, design a atmosféra světlem je trojkombinace, kterou nabízí nová generace reproduktoru Aura Studio 2. Reproduktor vhodný do bytovky i do rodinného domu je dostupným rodinným pokladem. Stačí ho vyzkoušet.
Reproduktor Aura Studio 2 vás uspokojí hned na třech úrovních. První je, samozřejmě, zvuk, druhou je design a tou třetí atmosféra, kterou reproduktor dokáže vytvořit. Že bude nová generace oblíbeného kousku od Harman/Kardon podařená, jsme věděli, ale že společnost nabídne až takový komplexní produkt, který si vás okamžitě získá, nás trochu překvapilo. Mile překvapilo. 

Pro milovníkov designu
Aura Studio 2 je velmi jednoduchý. Vytáhnete ho ze škatule, zapojíte do elektřiny, přes Bluetooth připojíte zdroj hudby a je po instalaci. Teda ne tak úplně. Kupolovitý tvar z průhledného plastu ve středu s turbínou je design, který vás bude nutit hrát si s umístěním v interiéru. A budete si hrát pořádně dlouho. Pokud máte estetické cítění, reproduktor bude každou chvíli v jiné části místnosti a stále na více viditelných místech, protože Aura 2 jednoducše ozvláštni a přidá na kráse vašmu obýváku či jiné místnosti. S čím jsme se potrápili, je elektrický kabel. Tak jako u jakékoliv jiné elektroniky se bez něho jednoduše nepohnete vpřed a skrýt ho tak, aby nerušil, je pořádný oříšek. Kéž by tu už byla bezkabelová doba i na přenos elektřiny a designové kousky netrpěly pro nevyhnutelné.

Harman/Kardon Aura Studio 2

Světlo budete milovat

Atmosféra vytvořená tímto reproduktorem? Zhasněte světlo a pusťte si oblíbenou skladbu. Aura Studio 2 vám nabídne krásný světelný tanec. LED světlo se odráží a putuje po turbíně kupolovité části velmi hypnotizujícím způsobem a tak šikovně, až budete mít pocit, že jsou světelné paprsky vedené přímo v materiálech. Co nás trochu překvapilo je, že světlo nebliká do rytmu hudby, ale má přednastavený vlastní rytmus. Byly situace, kdy nám tato asynchronizace překážela, ale v drtivé většině případů si nedostatku zřejmě ani nevšimnete. Pokud by vám světlo z reproduktoru vyloženě překáželo, velmi jednoduše ho vypnete.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Synchros E40BT: šikovná a levná Bluetooth sluchátka
Ovládací tlačítka reproduktoru jsou chytře skryta v nenápadné pásku hned pod průhlednou částí. Najdete tu zapínání, Bluetooth tlačítko, ovládání hlasitosti a též piktogram telefonního sluchátka. Přes Aura Studio 2 se dá pohodlně i telefonovat, jinak tímto tlačítkem můžete zastavit nebo spustit skladbu. 

Plný zvuk
O zvuk se stará šest 1,5-palcových převodníků vysokého a středového rozsahu a výkonný 4,5-palcový subwoofer, který dodává třistašedesátistupňový zvuk. Subwoofer je umístěný ze spodní strany reproduktoru, proto je i Aura Studio 2 na nožičkách a umí dát pořádně zabrat povrchu, na kterém reproduktor stojí. Jak ale zní? Nádherně plně a vyváženě. Mohutné basy dominantně, ale zároveň  s citem, upozorní na přítomnost reporduktoru. Vyladění středů a výšek je mírně ve prospěch výšek. Zvuk je velmi charakteristický, ale zároveň trochu specifický. Při prvních posleších vás reproduktor bude nutit poslouchat více zkoumavě. Nemůžeme vyloženě říct, že si budete na zvuk zvykat, ale má svou specifickou charakteristiku. 

Harman/Kardon Aura Studio 2

Párujte pro větší zážitek
Tak, jak tomu bývá u jiných reproduktorů značky Harman/Kardon, i Aura Studio 2 se umí spárovat. Přímo můžete spojit dvě Aury díky funkci Wireless Dual Sound, která má vlastní tlačítko na zadní straně reproduktoru. Případně můžete reproduktor zapojit i do už existující sítě jiných výrobků značky. Tyto funkce jsme bohužel neměli možnost otestovat. Pokud však fungují tak promptně a spolehlivě jako u Bluetooth komunikace se zdrojem hudby, jde všechno jako po másle. Pokud neholdujete bezdrátové komunikaci, máte možnost spojit reproduktor například s laptopem přes AUX.

Verdikt
Aura Studio 2 je vztahová záležitost. Pokud si myslíte, že vám reproduktor nabídne víc než jen zvukový zážitek, není důvod se Auře bránit. Krásný plný zvuk, který i přes poměrně kompatní rozměry dokáže zaplnit místnost, je doplněný o zážítek jedinečné atmosféry a hlavně úchvatného designu. Nás reproduktor doslova nadchnul.

Nepřehlédněte:
JBL Xtreme - extrémní basy ve stylovém a odolném těle
+ krásny design
+ atmosférický zážitek
+ 360-stupňový zvuk
- světelný efekt nereaguje na rytmus
- málo barevných variant
comments powered by Disqus