Když chcete mít na cestách od všeho pokoj ...

Když chcete mít na cestách od všeho pokoj ...

Co z technologického světa vám nesmí chybět na cestách? Mobil, hudba, počítač? Pro mnohé je to právě hudba v uších. Nedávno se nám dostaly do rukou bezdrátová sluchátka AKG N60NC Wireless s aktivním potlačováním okolního hluku. Ideálně pro ty, kdo chtějí mít na cestách pokoj ode všeho a ode všech - jednoduše vypnout každý hlásek z okolí a věnovat se sobě a své hudbě. A právě o tom jsou tato sluchátka.
AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless

Už při vybalení jsme měli pocit, že toto nebudou jen taková cestovatelská sluchátka. Lehká, elegantní, z kvalitních materiálů. Jemná kůže výborně sedí na uších (sluchátka jsou typu on-ear), netlačí ani při delším poslouchání. Na nošení na krku to však moc není. Ano, všechno směřuje na konci k vyšší cenovce (8 000 Kč - 299 eur), ale pokud chcete, aby vás na cestě nikdo nerušil a zároveň si chcete poslechnout vaši oblíbenou hudbu ve vysoké kvalitě, uvidíte, že ty peníze za to stojí. Prémiové balení, k němuž nebudete nic víc potřebovat. 3D Axis systém umožňuje složit sluchátka do neoprénového pouzdra, které je taktéž součástí balení. 

AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless

O čem je vlastně zkratka Noise cancelling (zkratka NC v produktovém označení)? O tom, že když e NC aktivní a máte sluchátka nasazená, přenesete se jakoby do zvukotěsné komory, v níž najednou lidé nemají hlasy a svět nevydává žádné jiné zvuky. Noise cancelling se lidově nazývá i potlačení okolního hluku. V laickém vysvětlení to funguje poměrně jednoduše - každý zvuk je reprezentován v podobě frekvenční vlny. Když však vytvoříte protivlnu na stejné frekvenci, vlny se zruší (jakoby narazily dvě stejně velké vlny v moři proti sobě) a vy najednou slyšíte ticho. Teorie je sice jednoduchá, ale vymysliet to celé tak, aby to ladilo, je vcelku umění. V minulosti sem testoval vícero NC sluchátek a obvykle mě z nich bolela hlava. Často se stávalo i to, že NC technologie tvořila jakýsi šum nebo praskání v hudbě, což taktéž nepotěší. To však nebyl případ těchto AKG-ček. Pokud budete mít možnost a uvidíte je někde v elektro obchodě, vyzkoušejte si je – zažijete pocit, jakoby zmizel hluk okolního světa. Ne úplně, protože i úplné ticho je pro lidské ucho nepřirozené – ale AKG N60-ky vcelku naturálně potlačují to, co se děje kolem. Přenáším se tak do světa, v kterém je klid a jen moje hudba.

AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless

Na výběr hudby nejsem žádný fajnšmekr, rád si poslechnu téměř cokoliv. Spouštím tedy Spotify, sedám na terasu a vybírám - poobědový oddech, páteční beach párty, ranní budíček.… Kdybych měl kvalitu přehrávání porovnat např. se Sony h.ear on, bylo by hodnocení z pohledu kvality přehrávání o kousek v prospěch AKG, i když při rutinním poslouchání bych řekl, že jsou si téměř podobná. Pokud se k tomu ale přidá aktivní potlačení hluku, je to úplně jiná káva - svět kolem se vytrácí, do popředí vstupují i ty tóny v hudbě, které sem právě kvůli okolnímu hluku hůř slyšel. Možná si řeknete, že je to ideální pro milovníky vážné hudby. Kdepak, je to perfektní pro milovníky jakékoliv hudby. Kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak je rozdíl asi takový, jakoby ste svou oblíbenou kapelu neposlouchali v autě ze sterea, ale live na koncertě. Samozřejmě, rozdíl není až tak velký, ale přeci je citelný ... A pokud to zažijete poprvé, je to wow efekt. Hlavně v letadle, když ten nepříjemný zvuk turbomotorů zmizí. 

Nepřehlédněte:
Cestovní sluchátka pro náročné
AKG N60NC Wireless

Životnost baterie je 30 hodin při připojení kabelem a 15 hodin při připojení přes Bluetooth, v obou případech s aktivním NC. Ach, zapomněl jsem zmínit, že v případě připojení máte na výběr dvě možnosti - klasický 3,5 mm jack konektor nebo Bluetooth. Díky profilu aptX jde o bezztratové bezdrátové přehrávání. Kdo častěji cestuje ví, že každý kabel se jednou někde zamotá, zadrhne, odtrhne. Takže za mně jednoznačně Bluetooth - a proklamovaných 15 hodin by mělo vydržet i tu nejdelší cestu. Například i tu naši ( v Nepálu krásných 14 hodin horskými cestičkami).

AKG N60NC Wireless

Cena? O něco vyšší, než bychom čekali - 299 eur (8000 Kč). Ašak pro ty, kdo často cestují letadlem a nejrůznějšími dopravními prostředky, a chtějí se uzavřít do sebe, to bude investice, které bude stát za to. A stylově se vám do té business třídyfakt budou hodit. Pokud chcete ušetřit kolem 1500 Kč a nevadí vám, že nebudou mít možnost bezdrátového Bluetooth připojení, je na trhu dostupná i verze bez označení Wereless (AKG N60NC).

AKG N60NC Wireless

AKG N60NC Wireless
comments powered by Disqus