Kardio pod kontrolou

Kardio pod kontrolou

Odolná sluchátka z portfólia JBL jsme už u nás v redakci testovali. Začátkem roku si ke mně našla cestu další verze sportovních sluchátek s reflexním bezpečnostním páskem, navíc vybavená límcovou konstrukcí, bezdrátovou komunikací BT a systémem měření pulzové frekvence.
Z technické a designové stránky jde o poměrně odolný model s kvalitním vyhotovením krční konstrukce a integrací vícero intuitivních prvků. Právě konstrukcí dobře kopírující tvar krku si sluchátka získala moje úvodní sympatie. Do odolného těla je komfortně integrovaný výkonný akumulátor s funkcí rychlého nabíjení, pokud si sluchátka zapomenete před tréninkem nabít, stačí jim 15 minut na získání šťávy na hodinový poslech. Při maximálním nabití z nich vymáčknete až 10 hodin přehrávání, což vzhledem k jejich zaměření vůbec není zlé. Na koncích jsou integrovaná drobná tlačítka dobře utěsněná před nepřízní počasí, tak si můžete klidně zaběhat i za deštivého dne. Testovačky zvládly i nechtěné sprchování po tréninku, i když certifikát odolnosti IPX5 ich oficiálně chrání jen proti postříkání vodou. Na pravém konci je multifunkční tlačítko pro přijetí/ukončení hovoru a též pozastavení či posunutí skladby. Pod ním se nachází tlačítko kontroly pulzní frekvence. Na opačné straně je integrované ovládání hlasitosti. 

JBL Reflect Fit

Další novinkou a zajímavostí zároveň je například upozornění vibrováním na přicházející hovor a především senzor měřiče pulzní frekvence umístěný v levém náušníku. Sluchátka spolupracují s vícero sportovními aplikacemi a po dobu sportovní aktivity vás kdykoliv upozorní na aktuální pulz. Znát aktuální zónu srdeční aktivity je pro sportovce při tréninku důležité a senzor umístěný po dobu poslechu přímo uvnitř ucha je mimořádně přesný a aktuální.

Pro porovnání, kam se posunul zvuk, jsem oprášil i svoje „staré“ Reflect Mini BT a musím uznat, že jistý posun tu určitě nastal. Může to být i zdokonalenou konstrukcí silikonových koncovek, které ucho doslova hermeticky utěsní a zvuk je tak o něco plnější a na basech důraznější. Na středech a na výškách jsem žádný výrazný rozdíl nepostřehnul. Sluchátka nabízí živý, vzdušný a muzikální přednes s pěknými detaily. Jednoduše všechno, co ke sportovní aktivitě budete potřebovat.

Nepřehlédněte:
JBL Studio 290
JBL Reflect Fit

HODNOCENÍ
+ zvuk
+ design
+ inovace
+ výborně sedí v uších
– hodilo by se bílé a modré provedení
comments powered by Disqus