JBL Xtreme - extrémní basy ve stylovém a odolném těle

JBL Xtreme - extrémní basy ve stylovém a odolném těle

Vždy mě bavilo testovat různé příslušenství k mobilním telefonům a Bluetooth reproduktory patří k mým nejoblíbenějším. JBL Go překvapí příjemnou cenovkou, JBL Charge dnes prodávaný už v třetí generaci Charge 2+ potěší nejen překvapivou hlasitostí a hloubkami, ale i odolností vůči vodě a použitím jako záložného zdroje. Jeho 6000 mAh baterie teda poslouží i k nabíjení vašeho smart.
JBL Xtreme však jde ještě dál. Nabízí ještě větší maximální hlasitost, nenormální basy, výraznější výšky, lepší výdrž na jedno nabití díky 10 000 mAh baterii, dva USB výstupy (1 A) pro nabíjení telefonů, fotoaparátů či tabletů na cestách a nechybí mu atraktivní design s materiály odolnými vůči ošplíchnuní vodou.

JBL Xtreme

Jediným nedostatkem je nutnost používat specifický adaptér do elektrické sítě, který se velikostí přibližuje těm notebookovým. Jeho výhodou je snad jen rychlé nabití zařízení (3,5 h), ale mně by nevadilo ani záložné pomalé nabíjení přes microUSB, které je tu přítomné jen jako servisní konektor.

JBL Xtreme

JBL bohužel zasahuje do vyvážení zvuku, snaží se o "hezčí" podání, ale to je vždy jen otázkou vkusu posluchače. Záchranou může být použití ekvalizéru v rámci hudebního přehrávače. Hloubky bych téměř vždy mírně ubral. Při testování jsem používal nastavení "flat".

Nepřehlédněte:
Být přenosný se teď nosí
JBL Xtreme

Výhodou je výrazná reprodukce hloubek i u nízkých hlasitostí. V mém malém obýváku oceňuji i prostorovost zvuku. Je dokonce pravdou, že jsem dával vždy přednost JBL Xtreme před stereo mikrosystémem Philips v podobné hodnotě. Všechnu hudbu už totiž poslouchám ze Spotify, takže pohodlí Bluetooth reproduktoru s takovými parametry bylo jednoznačné. Stačilo přijítť dopokoje, ťuknout do vypínače a bylo. Reproduktor poslouží i k hlasitému telefonování, takže kdyý jste někde na oslavě a volá vám další kamarád, že už dorazil, přehrávání hudby se pozastaví a vy můžete hovor rovnou vyřídit nahlas. Nebo někdo z přítomných účastníků.

JBL Xtreme

Využití JBL Xtreme je mnoho. Můj případ je takový: Jednou poslouchám hudbu v obýváku malého domku, jednou v pracovně, občas by mě potěšil kvalitnější reproduktor i v ložnici. Kupovat tři sestavy je zbytečně drahé. Reproduktor tohoto typu je designově zajímavý a do moderního bytu se celkem hodí. Ideální línie hledejme radši u Harman/Kardon nebo Bang Olufsen, no uznávám netradiční věci a Xtreme je netradiční natolik, až se mi líbí. A mohu si ho vzít ven na terasu či na grilovačku spojenou s oslavou narozenin synovce. Tam vydrží na plné nabití hrát celou dobu bez jakýchkoliv kompromisů.

JBL Xtreme

Funkce JBL Connect zabezpečí, že můžete z jediného mobilu streamovat hudbu do vícerých reproduktorů JBL Xtreme naráz. Ani si neumím predstavit mít dva tyto netradiční válce v obýváku!

JBL Xtreme

Závěr
JBL Xtreme sem nejprve odsudzoval za extrémní hloubky a odvážnou cenovku. Později jsem si na něm poslechl všechny možné žánry hodby a uznal jsem, že jsem doma zatím nic lepšího neměl. Možná Harman Kardon Go+Play Wireless, ale ten neobsahuje baterii, není odolný vůči vodě a celkově je to jiný typ zařízení (ač uznávám, že s vyváženějším zvukem a též bohovskými hloubkami). Univerzálnost i netradiční design JBL Xtreme se mi v konečném důsledku velmi líbí a při citlivém použití ekvalizéru (v mém případě v rámci aplikace Spotify) si s ním umím víc než dobře představit můj každodenní život. A definitívně mi doma zabere podstatně méně místa než mikrosystém s dvojicí reproduktorů.

Nepřehlédněte:
CES Inovation awards – Harman sbírá ceny a představuje novinky
JBL Xtreme

JBL Xtreme se mi líbí. Kdyby ještě nabízel nabíjení přes microUSB a trochu lépe vyvážený zvuk, neváhal bych mu dát deset bodů z deseti. Takto jen těch devět. Zajímavou koupí je výrazně levnější JBL CHarge 2+, se kterým sem Xtreme porovnával. No ten by mi už v konečném důsledku jako jediný audiosystém v domácnosti nestačil. Jako doplňkový produkt na internát, chatu či do dětského pokoje je však úplně dostatečný.


JBL Xtreme byl oceněn sdružením novinářů EISA jako nejlepší evropský přenosný reproduktor 2015/16
comments powered by Disqus