JBL Xtreme 3: Evoluce směrem k dokonalosti

JBL Xtreme 3: Evoluce směrem k dokonalosti

Sérii přenosných reproduktorů JBL Xtreme volí ti, kteří chtějí velký výkon při zachování přenositelnosti a mobility. A to už první generace zvládala dokonale a je žádaná dodnes. Xtreme druhé generace doslova určil standard, jenže už je tu s námi více jak dva roky a už to chtělo inovace. Přivítejte proto JBL Xtreme 3!
Design
Změnou prošlo přepracování designu reproduktoru. Hlavní rysy zůstávají zachované, ale změnilo se logo, které jedna polovina nenávidí a druhá miluje. Je to otázka vkusu. A když se podíváme na další uvedené novinky jako JBL GO 3 či Clip 4, tak se to bude ubírat stylem velkého loga ladícím s designem. Určitě má nové logo i prvek ochrany originality, takže to asi tak lehko nezkopírují. Navíc logo u JBL Xtreme 3 je zapuštěné do těla reproduktoru a zbytečně tak nevyčnívá jako u Clip4. Ovládací prvky zůstaly zachované na svém místě, jen přehodili Bluetooth tlačítko s PartyBoost.

JBL Xtreme 3

Změně se nevyhnul ani samotný popruh. Ne, nebojte se. Otvírák na lahve zůstal zachovaný. Mechanizmus skoby a úchyt na popruhu je robustnější a samotný popruh má gumové prvky, kde se dotýká ramene při přenášení pro větší pohodlí.

JBL Xtreme 3

Co není na první pohled viditelné, tak i celé tělo reproduktoru je odolnější. Už nemá jen certifikaci IPX7, ale už je vybavený certifikací IP67. To znamená, že voděodolnost zůstala zachovaná, ale nyní je JBL Xtreme 3 odolný i vůči pevným částicím. Reproduktor tak snese i velmi prašné prostředí a jiné nečistoty.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Xtreme 3
JBL Xtreme 3

Technické inovace
Pod kapotou se také událo několik podstatných změn. Především způsob nabíjení. JBL Xtreme 3 nabijete skrz USB-C konektor. A i příslušnou nabíječku najdete v balení. USB-C konektor můžete využít obousměrně. Jak pro samotné nabíjení reproduktoru, tak ale i pro nabíjení zařízení z reproduktoru (nebo použít klasické USB pro nabíjení zařízení. Pozitivní změnou je i zvýšení Bluetooth verze na 5.1, což zaručuje stabilnější připojení a hlavně větší dosah, pokud i zdrojové zařízení disponuje takovouto verzí Bluetooth. 3,5mm jack konektor zůstal zachovaný pod záslepkou.

JBL Xtreme 3

Velkým překvapením je, že reproduktor je lehčí než předchozí generace. Inženýři z JBL dokázali snížit hmotnost pod 2kg při zachování téměř identických rozměrů. Oproti Xtreme 2 je jen o 9mm delší.

JBL Xtreme 3

Technologie JBL PartyBoost je už samozřejmostí u všech nově uvedených přenosných reproduktorů. Pomocí této funkce můžete propojit bezdrátově více reproduktorů se stejnou technologií.

JBL Xtreme 3

Inovací prošly i reproduktory. Při zachovaných rozměrech je výkon 2 x 25W (tweeter) + 2 x 25W (woofer) při napájení ze sítě, což je o 5W víc než u předcházející generace. Dokonce tyto měniče zahrají o něco hlubší tóny. Tentokrát dokáže JBL Xtreme až na frekvenci 53,5 Hz. Sice neduní až tak jako JBL Boombox 2, ale nemá od něj daleko.

Nepřehlédněte:
Největší terno budou TWS sluchátka, říká produktový manažer JBL
JBL Xtreme 3

Výdrž reproduktoru zůstala na stejné hodnotě 15 hodin, ale nabíjení se zrychlilo. Z nuly na 100% dosáhnete s dodávanou nabíječkou za 2,5 hodiny.

JBL Xtreme 3

Zvuková stránky
Každou generací reproduktoru je zvuk lepší, hlasitější a plastičtější. Jsme zvědaví, kam to výrobci mohou dotáhnout. U testování JBL Xtreme 3 jsme zejména při sledování filmů a určitých audio skladeb měli pocit, jakoby jsme neměli jeden reproduktor, ale více rozložených. I když se vám může zdát, že reproduktor nehraje hlasitěji, ale umí více "naplnit" místnost a zvuk správně umístit do prostoru. Samozřejmě záleží na tom, v jaké výšce a kde ho budete mít umístěný. Samotné kvalitě zvuku nemáme co vytknout. JBL Xtreme 3 hraje dokonale, jak dodáte skvělou skladbu. Reproduktoru nejvíc prospívá hlasitost mezi 50% až 70%, kde basy jsou přesné a cítíte je na svém těle a výšky jsou příjemné. Nikde se nic nezkresluje. Už třetinová hlasitost dokáže zaplnit zvukem celý obývák. Při vyšší hlasitosti v paneláku o sobě určitě dají vědět i vaši sousedi a názorem, co si o vás myslí a i o vašem hudebním vkusu.

JBL Xtreme 3

Maximální hlasitost má zase nepříjemnou vlastnost, jako u všech reproduktorů, že začíná velké zkreslení. Stačí trošku ubrat a všechno je v pořádku. Radši 95% než 100%. Neplatí to u provozu na baterii, kde hraje reproduktor o něco tišeji, aby co nejdéle vydržel.

JBL Xtreme 3

Malý bonus
Určitě si nainstalujte i aplikaci JBL Connect. V aplikaci si sice neupravíte zvuk pomocí ekvalizéru, ale můžete si nastavit režim PARTY či STEREO při spárování více reproduktorů a také můžete aktualizovat firmware reproduktoru, pokud v budoucnu nějaký vyjde. A ještě můžete deaktivovat audio efekty při zapínání a vypínání reproduktoru.

Nepřehlédněte:
6 vánočních tipů od JBL
Vyplatí se upgradovat?
Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Určitě ano. IP67 odolnost, Bluetooth 5.1, univerzální USB-C, JBL PartyBoost hovoří ve prospěch tohoto reproduktoru. Za nás je JBL Xtreme 3 přirozenou evolucí a určitě osloví lidi, kteří hledají vysoký výkon s přijatelnou hmotností na přenos.

JBL Xtreme 3
comments powered by Disqus