JBL vstupuje do světa herních headsetů s novou sérií Quantum

JBL vstupuje do světa herních headsetů s novou sérií Quantum

Na představení herního příslušenství pod neherní technologickou značkou dnes už není nic unikátního. JBL to však i tak dokázalo ozvláštnit představením nové série herních headsetů, které obohatilo o nové technologie z vlastní dílny.

JBL se vstupu do světa herního příslušenství rozhodně neštítili a tak hned na úvod představilo celou sérii produktů JBL Quantum,  kterou tvoří sedm herních headsetů a jeden model herních reproduktorů. Začněme tedy s osamocenými reproduktory.

Ty nesou název JBL Quantum Duo a na pohled okamžitě zaujmou otevřenými drivery, jakož i barevným podsvícením. Zatím není jasné, zda půjde o plně programovatelné podsvícení, ale reproduktory mají nabídnout několik barevných nastavení a chování.

Jejich silnou stránkou je nová technologie Dolby Digital, která dokáže simulovat prostorový zvuk, díky čemuž budou moci hráči rozpoznat směr přicházejícího zvuku i bez sluchátek. K počítači, ale také k Macu nebo herním konzolím se připojují přes USB port. V prodeji budou od dubna za doporučenou cenu 159 €.

Nepřehlédněte:
Herní sluchátka JBL Quantum 300
JBL Quantum

Nabídku herních headsetů na druhé straně otevírá výrazně levnější model JBL Quantum 100, který při ceně 39,99 € staví na stejné zvukové technologii JBL QuantumSOUND, jakož i výše vzpomínané reproduktory. V tomto případě jde o drátový headset s 3,5-mm jackem, což platí i pro vyšší model Quantum 200 s cenou 59,99 €.

Model JBL Quantum 300 s cenou 79,99 € je také drátový, ale nabízí už i prostorové ozvučení JBL QuantumSURROUND s možností připojení sluchátek přes USB Audio adaptér. Model Quantum 400 s cenou 99,99 € k tomu přidává už i technologii DTS Headphone 2.0 a software JBL QuantumENGINE s přímým připojením sluchátek přes 3,5-mm jack nebo USB.

JBL Quantum

Headset JBL Quantum 600 s cenou 149 € již kromě 3,5-mm jacku nabízí i bezdrátové připojení, ale pouze přes 2,4 GHz pásmo a bez aktivního potlačení okolního hluku. Tuto funkci nabídne až headset JBL Quantum 800, který za 199 € nabízí už i připojení přes Bluetooth 5.0.

Vlajkovou lodí nakonec bude headset JBL Quantum ONE s proprietární technologií JBL QuantumSPHERE 360 pro plnohodnotné prostorové ozvučení her. Nejvyšší model bude stát 249 € a do prodeje dorazí i se zbytkem série v průběhu dubna.
comments powered by Disqus