JBL Tuner: Stvořený na cesty

JBL Tuner: Stvořený na cesty

V minulém čísle sem vám představil tento přenosný JBL rádio repráček ve zkratce jako novinku s popisem pár základních technických parametrů. Přes léto sem v jeho společnosti strávil několik pohodových dní a tak sem si udělal poměrně přesný obraz, co všechno dokáže a kde má svoje hranice.
JBL TUNER je zařízení tři v jednom, jelikož nabízí poslouchání hudby přes DAB a FM tuner, a samozřejmě k dispozici je i Bluetooth streamování. JBL Tuner nepatří do rodiny vodě odolných lifestylových modelů, ale jistou přirozenou odolnost vycházející z poctivé konstrukce a použitých materiálů, samozřejmě, má. Spodní i zadní část reproduktoru má na dotyk příjemnou gumovou povrchovou úpravu. I po obou stranách má reproduktor odolné gumové plošky pohlcující rezonance. Na levé straně, při čelním pohledu je osazené tlačítko na zapnutí / vypnutí. Na zadní straně je bez gumové zálepky volně dostupný mini USB nabíjecí vstup a 3,5 mm jack na připojení externího zdroje zvuku. Ve vrchní části je osazených 12 tlačítek sloužících k ovládání reproduktoru. Citlivé měniče jsou pro lepší průzvučnost chráněné z čelní i z vrchní strany odolnou kovovou mřížkou s osazeným výrazným oranžovým logem JBL.

Drobný jednořádkový display a klasická teleskopická FM anténa jsou rozpoznávací prvky, díky kterým si JBL Tuner nespletete s jiným speakerem rodiny JBL. Display je dobře čitelný a zobrazují se na něm údaje o ladění a o aktuální předvolbě. S delším názvem si poradí klasickým rolováním textu. Kromě klasického FM přijímače s funkcí RDS má moderní repráček i podporu na příjem zvuku fajnovějšího digitálního vysílání DAB. Na uložení oblíbených stanic slouží pět tlačítek přímých předvoleb pro DAB a stejných pět, pokud se přehodíte na pásmo FM. Další ovládací tlačítka slouží ke skenování, jemné ladění, párování přes bluetooth a korekce hlasitosti.

JBL Tuner

Ze zvukové stránky je JBL Tuner standardně dobře hrajícím reproduktorem s pevným basovým základem. Pásmo středů je vyladěné na dobrou srozumitelnost řeči, pokud přes tuner posloucháte víc rozhlasové stanice než hudbu. S výkonem 5 W však dokáže zahrát celkem hlasitě na rozdíl od něco dražšího lifestylového modelu Flip 4, který je sice slyšitelný lae nijak výrazně. Hraje zkrátka dobře a v kombinaci se zabudovaným tunerem a dobíjecí baterií s 8hodinovou výdrží je skvělým společníkěm na cesty. Škoda, že mu jeho tvurči nevěnovali do vínku i nějakou tu vyšší voděodolnost, ale to už by se výrazně zvýšila jeho přijatelná cena, která je zatím těsně pod hranicí 2 500 Kč (100 Eur). JBL Tuner je v nabídce v bílém nebo černém vyhotovení.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tuner Black
HODNOCENÍ
+ univerzálnost
+ dobrá cena
- slabší odolnost proti vodě a prachu
comments powered by Disqus