JBL Tuner: Miniaturní digitální rádio s kvalitním zvukem

JBL Tuner: Miniaturní digitální rádio s kvalitním zvukem

Digitální rádio a externí bluetooth reproduktor s vyváženým zvukem na hudbu i mluvené slovo.
Doma, v kanceláři, na zahradě nebo na dovolené. To jsou jen některé scenáře využití rádia JBL Tuner. Designem přístroj připomíná menší externí reproduktor a v takovém módudokáže i fungovat. Můžete ho přes bluetooth připojit ke smartphonu, tabletu nebo počítači. Primární funkce zařízení je rozhlasový příjem. Podporované je digitální vysílání DAB i klasické pásmo FM. I na takovém malém zařízení lze postřehnout limity analogového a výhody digitálního rozhlasového vysílání, především co se týče dynamiky a reprodukce vyšších frekvencí. Značka JBL od Harman je záruka velmi dobrého zvuku i u tak malého zařízení, které neoplývá objemem ozvučného prostoru. Kouzlo není ani tak v dolní hranici akustického frekvenčního pásma 85 Hz, ale spíš ve vyváženém zvuku, který je velmi příjemný na reprodukci mluveného slova i hudby. Ovládací prvky jsou soustředěné na horní stěně. K dispozici máte pět předvoleb, tlačítka na nastavení hlasitosti, přepínání pásem DAB/FM, přepínání naladěných rozhlasových stanic, tlačítko na skenování stanic ve zvoleném pásmu a tlačítko na synchronizaci komunikace přes Bluetooth. Detaily o průběhu ladění a o aktuálně přepnuté předvolbě se zobrazují na dobře čitelném jednořádkovém monochromatickém displayi.

JBL Tuner

Delší názvy se zobrazují rolováním. Deklarovaný výkon 5 W RMS v praxi znamená nejvyšší trvalý sinusový výkon, jaký dokáže reproduktor dlouhodobě zahrát bez poškození. Při přeměně elektrického výkonu na akustický hraje úluhu účinnost a ta je tím větší, čím větší je reproduktor. 

Recenzované zařízení výkonem vystačí na ozvučení běžné místnosti nebo altánku při menší zahraní párty. Výrobce udává výdrž na baterii 8 hodin, při běžné úrovni hlasitosti například na kancelářském stole, abyste příliš nerušili kolegy, se tato hodnota dá dosáhnout. Baterie se na plnou kapacitu nabije příbližně za 3,5 hodiny. Přístroj je dostupný v bílé a černé barvě.

Nepřehlédněte:
JBL Tuner ve fotografiích
HODNOCENÍ
Design:
92%
Funkcionalita: 90%
Zvuk: 88%
comments powered by Disqus