JBL Tuner Black – perfektní reproduktor s rádiem

JBL Tuner Black – perfektní reproduktor s rádiem

JBL Tuner Black je perfektním a hlavně kompaktním reproduktorem, který zároveň slouží jako bezdrátové rádio. Kromě podařeného designu vás okouzlí i kvalitním zvukem.
JBL Tuner

Téměř v každé recenzi na bezdrátové audio reproduktory vyčítám modelům jedno a to samé - absenci rádia. Zdá se, že moje "modlitby" byly vyslyšeny a v JBL si skutečně řekli, že proč by novému reproduktoru kromě Bluetooth nepřidat i anténu a tuner. Reproduktor JBL Tuner Black je přesně to, co trhu s kvalitními a hlavně dostupnými audio reproduktory chybělo. 

JBL Tuner

Designově se jedná o klasický JBL válcový reproduktor, který však dostal trochu ostřejší hrany a protiskluzové podstavce, takže reproduktor pevně drží na stole.

JBL Tuner

Kromě tlačítek reproduktor dostal i informativní display, který vám kromě stavu baterie prozradí i to, jaké rádio zrovna máte naladěné a dokonce vám i zobrazí aktuální hranou skladbu. Shazam tak vytahovat nemusíte vždy, když v rádiu uslyšíte nějakou novinku. Tato funkce mohla reproduktoru zůstat i u Bluetooth poslouchání s možností ovládání tlačítek. No nemůžu mít všechno.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tuner – je libo reproduktor s rádiem?
JBL Tuner

Reproduktor můžete využít ve třech variantách - jako Bluetooth bezdrátový reproduktor, jako rádio přes DAB/DAB+ a jako bežné FM rádio, které si musíte naladit. Výhodou je, že vrchní část ovládání tvoří pět tlačítek na přednastavení stanic podobně jako to najdeme v autech. 

JBL Tuner

Baterie se zobrazuje v procentech a záleží na tom, jak nahlas reproduktor posloucháte a též na tom v jakém módu. Průměrně vám však vydrží rádio těch 8 hodin a z osobní zkušenosti sem ho nabíjel každé tři dny při poslouchání 2-3 hodiny denně v běžné hlasitosti. 

JBL Tuner

Mimochodem JBL nezapomnělo v balení ani na běžnou přípojku do elektriky, takže nabíjení jen přes USB kabel je minulostí. JBL Tuner je ideálním společníkem na cesty, ale po dobu testování si našel čestné místo doma, kde dočasně nahradil domání rádio, které hraje hůř a nemá Bluetooth. Po raním poslechu zpráv mi stačilo stisknout jediné tlačítko a už sem si z toho malého děla užíval perfektní hudbu z aplikace Spotify.

JBL Tuner

Nevýhodou reproduktoru JBL Tuner Black je absence odolnosti vůči pošplíchání vodou podobně jak to mají ostatní reproduktory od JBL. Taktéž mi chyběla možnost připojení přes Wi-Fi síť, ale to jsou všechno drobnosti, které jsem ochotný překousnout. Za cenu 2 480 Kč (99 eur) dostanete skutečně kvalitní produkt, který splní vaše očekávání.

Nepřehlédněte:
Recenze JBL Tuner Black
JBL Tuner

Naše hodnocení: 98%
Klady
+ zabudované rádio i Bluetooth
+ kvalitní zvuk
+ přednastavení stanic
Zápory
- absence odolnosti

JBL Tuner
comments powered by Disqus