JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí

JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí

Zcela bezdrátová sluchátka se v poslední době těší velké oblibě, možná právě proto, že jde o dvojici špuntových sluchátek, které jsou samostatně zasunuty do ucha a nepotřebují žádné další fyzické propojení. Můžete je tak snadno nosit stále u sebe. Zatímco donedávna tento typ sluchátek dokázali nabídnout pouze technologičtí giganti jako Samsung, Sony a podobně, dnes je jejich nabídka poměrně široká a vybrat si mezi nimi není zrovna jednoduché. Jeden z kandidátů je i testovaný model JBL Tune 120TWS.
JBL přichází se zajímavou cenovkou těsně pod 100 eury. Samozřejmě, za tuto cenu musíte počítat s určitými kompromisy. Sluchátka nejsou určené na sport, takže nejsou vodotěsné, nefungují s žádnou aplikací a výdrž patří spíše k průměru. Co však potěší, je dobrá ergonomie, takže se nemusíte bát, že vám vypadnou z uší. Vyžadují však trochu cviku, než najdete tu správnou polohu. Další dobrá zpráva je kvalitní zvuk, který je u sluchátek hlavním kritériem. Přednes výšek je čistý a nechybí ani dostatek basů. Ty však nejsou zbytečně výrazné, takže celkový dojem ze zvuku je velmi příjemný. Špunty jsou dobře utěsněné a navzdory chybějícímu aktivnímu potlačení šumu je pronikání okolního zvuku minimální. Maximální hlasitost je na můj vkus až zbytečně vysoká a většinou jsem je používal s nastavením hlasitosti do 50%. Oceňuji dobře tvarované nabíjecí pouzdro, které je jen o málo širší než sluchátka, takže se dobře přenáší i v kapse. Sluchátka v něm drží magneticky a jeho součástí je i LED indikátor nabití. Nabíjecí konektor micro USB je umístěn zespodu pod dost houževnatou krytkou. Výdrž baterie udává výrobce na 4 hodiny hraní + 3 plné nabití z pouzdra, takže asi 16 hodin. V praxi to bude o něco méně a velmi záleží na využívání a nastavené hlasitosti. Na den poslechu však s přehledem vystačí. Sluchátka se v pouzdře nabijí za 15 minut na další hodinu hraní. Po vytažení z pouzdra se automaticky zapnou, a pokud nebyly spárované, přejdou do režimu párování. Po vložení do pouzdra se vypnou a začne nabíjení. Ovládání je rozděleno mezi obě sluchátka. Na každém je tlačítko, které lze použít k zapnutí/vypnutí napájení (při podržení na dvě sekundy zapnuto a pět sekund vypnuto). Jedním klepnutím na levé sluchátko přeskočíte skladbu směrem dopředu a dvojitým klepnutím dozadu.Pravé sluchátko jedním klepnutím spouští/zastavuje přehrávání nebo odpovídá na příchozí hovor. Dvojitým klepnutím na pravé sluchátko přivoláte hlasového asistenta telefonu a jeho podržením na tři sekundy ztlumíte mikrofon (nebo jej zapnete).

JBL Tune 120TWS

Sluchátka používají 5,8 mm měniče a poskytnou frekvenční rozsah 20 Hz - 20 kHz. Jak jsem zmiňoval, sluchátka nepoužívají žádnou mobilní aplikaci, takže zvuk je přednastavený "z krabice" a nelze s ním nijak manipulovat. Během testu jsem však nepociťoval žádnou potřebu toto udělat. Sluchátka Tune 120TWS poskytují slušný zážitek z poslechu díky vyrovnanému přednesu, více než dostatečnému výkonu a přijatelné výdrži. To vše navíc dostanete za necelých 100 eur. No nekupte to ...
comments powered by Disqus