JBL Trip - netradiční zaměření testu

JBL Trip - netradiční zaměření testu

Dejte na otestování handsfree reproduktor člověku, který většinu času tráví za počítačem, pracuje z domu a autem jezdí tak raz za týden a i to jen v rámci města. Jak může takový test dopadnout? Různě, hlavně určitě nebude o testování produktu v prostředí pro které je primárně určen!
JBL Trip jsem si vyzvedl ve skladu v nevelkém balení. Celkem malá krabička, ale hmotností překvapila. Odhadem cca 300g. Cesta domů mi trvá necelých 30 min., takže to nemělo význam rozbalovat a řekl jsem si, že to otestuji až doma. Ale jak testovat reproduktor určený do auta v domácích podmínkách? 

Samotný reproduktor kromě nabíjecího konektoru microUSB nedisponuje už žádným hardwarovým rozhraním, takže připojení k počítači proběhlo přes rozhraní bluetooth. To je automaticky v párovacím režimu při prvním zapnutí. Nic komplikovaného, alespoň pro počítačově zdatných. Tak jsem to nechal na stole hrát ze streamovaného internetového rádia. Překvapením bylo, že vydrželo hrát na 1/3 hlasitosti celých 10 hodin. Až druhý den po půl hodině přehrávání začal reproduktor signalizovat nízkou kapacitu zabudované baterie a po 15 minutách se vypnul. Za to dávám velké plus, že výrobce už dodává produkty přednabité a po rozbalení se dají okamžitě použít.

JBL Trip

Druhý den po krátkém (cca 2hodinovém) nabití do plna, což indikuje vynutím kontrolky, jsem přistoupil k plnému simulování použití v automobilu. Pro vyvolání hluku jsem pustil rádio na domácím kině a do toho ještě naprázdo vysavač. Po spárování s telefonem jsem uskutečnil testovací hovor k nám na servisní oddělení. Příjemce tyto rušivé zvuky neslyšel, za což vděčí zabudované technologii pro aktivní potlačení okolního hluku. Na stejném principu pracují i sluchátka AKG N60NC, která byla oceněna EISA jako nejlepší evropská sluchátka pro rok 2015/2016.

Nepřehlédněte:
CES Inovation awards – Harman sbírá ceny a představuje novinky
Tuto technologii můžete využít i jinak v případě spojení s PC. Např. pro telefonování přes Skype, či online komunikaci v PC hrách. Netřeba žádné dodatečné nastavování. Všechno se děje automaticky a přímo v těle reproduktoru. Dovolím si odhadnout, i když to úplně všechny okolní hluky neodfiltruje jako kdybyste seděli ve študiu ale tak přibližně 85% až na 90% to utlumí okolí.

JBL Trip

OK, to byl test základní funkcionality,ze které na výstavě IFA v Berlíně byli všichni tak nadšení. Já osobně jsem nadšený z jiné vychytávky. Na těle reproduktoru se nachází dva zapuštěné magnety, které v domácnosti dokážete výborně využít v případě, že nebydlíte v nějaké dřevěnici. Stačí začít přemýšlet a pro tento reproduktor najdete mnoho využití. Mně se osvědčil jako kuchyňský reproduktor, s tím, že jsem ho uchytil magnetem přímo na digestoř. Případně i na ledničce je dobrý prostor. Zárubně nemám kovové, takže tento případ mě obešel. 

JBL Trip

Tyto magnety slouží hlavně k fixaci do spony, kterou máte mít v automobilu na sluneční cloně. Ale i ta poslouží jako další možnost uchcení v případě, že se tam nenachází kov. Já osobně jsem si ho posadil na polici, která je posazená nad pracovištěm a slouží mi tak jako stropní reproduktor. Možností je několik, stačí popustit uzdu fantazii a nevyužívat reproduktor je k tomu, nač jej určil výrobce. Je to vynikající alternativa k přenosným reproduktorům jako JBL Flip 3, Charge 2+ či Clip+ i když není voděodolný. Cenou i zvukově je něco mezi Flip 3 a Clip+, blíže k Flip 3.

JBL Trip

Jediné, co mi ze začátku nevyhovovalo je, že při uchopení reproduktoru jsem mačkal tlačítka. Ta jsou totiž jen dotyková, ale dají se rychle zablokovat krátkým stisknutím tlačítka vypínání.

Nepřehlédněte:
JBL Trip Bluetooth hands-free
A proč si ho pořídit? Máte vlastně dva v jednom, pokud oželíte sponu do domácnosti, a budete ji mít v autě, tak máte reproduktor na různé použití. Navíc reproduktor bude i trochu vice odolný oproti klasickým reproduktorům, i když se to ve specifikaci nezmiňuje. Když výrobce definoval reproduktor pro použití do auta, musí počítat s tím, že musí snést vyšší teploty v létě  mráz v zimě se zatopením po nastoupení. Tím se tvoří vlhkost na reproduktoru. A vůči tomu musí být odolný. Jenže tak dlouho nemám k dispozici reproduktor na testování, abych takový dlouhodobý dopad mohl otestovat. Jediný test, co jsem udělal byl, že byl na digestoři, když se vařilo a stoupala pára od sporáku. A toto přežil bez újmy!
comments powered by Disqus