JBL Trip Bluetooth hands-free

JBL Trip Bluetooth hands-free

JBL Trip je kombinace bluetooth hands-free a bezdrátového reproduktoru. Zařízení s mřížkou reproduktoru na celé přední straně je vyhotovené v matné černé barvě. Na instalaci do auta slouží ocelová spona, která se nasune na sluneční clonu. Zařízení se na ni přichytí pomocí dvojice silných zapuštěných magnetů. Díky zapuštění zapadnou výlisky na sponě do prohlubin, čímž celé zařízení fixují proti jakémukoliv pohybu.
Trip je vybavený 40mm měničem s frekvenčním rozsahem 160 Hz – 20kHz s výkonem 3,2 W. Výkon bez problémů stačí na telefonování i v hlučněším autě a přijatelně ozvučí i menší pokoj. Zajímavé je použití patentované technologie potlačení šumu při hovoru, což umožňuje lepší srozumitelnost a čistější zvuk při telefonování i v hlučnějších prostředích. Bluetooth je ve verzi 3.0. Na těle najdete z vrchní strany čtveřici senzorových tlačítek, ovládání hlasitosti, příjem/ukončení hovoru a tlačítko na aktivaci Siri nebo Google Now (podle připojeného smartphonu). Na pravé straně je dvojice mechanických tlačítek na zapnutí/vypnutí a párování přes bluetooth. Ve střední části pod mřížkou je umístěna dvoubarevná LEDka, která signalizuje modrou funkci bluetooth, červenou nabíjení a problikáváním tělové slabou baterii.

JBL Trip

Zkušenosti

JBL Trip je na pohled sympatické zařízení, které dobře sšdne do ruky. Mimo auto ho můžete použít jako běžný externí bluetooth reproduktor, přičemž funkce hands-free stále zůstává v činnosti. Díky tomu můžete poslouchat hudbu ať už v kuchyni při vaření, a pokud vám někdo volá, jednoduše zvednout a vyřídit hovor. Po jeho skončení se zase spustí hudba, která hrála předtím. Přechody jsou jemné, s postupným zesilováním. Při testu pracovalo zařízení spolehlivě v obou úlohách. Bluetooth má dostatečný dosah i při pohybu ve větších místnostech, nedocházelo k žádným výpadkům signálu. Jediný zádrhel způsobilo párování s telefonem. Přístroj ho má řešené velmi jednoduše, ale nestandardně. U většiny přístrojoů se párování spouští podržením tlačítka napájení nebo tlačítka bluetooth. Tu je to řešené jednodušeji, stačí krátce stisknout tlačítko bluetooth. V návodě se to však nedočtete, a tak jsme ze začátku trochu „laborovali“. Při přehrávání hudby jsme bez problémů dosáhli výdrže 8 hodin, deklarovanou výrobcem, při používání jen v úloze hands-free můžete počítat s nabíjením 1- až 2-krát za týden, podle množství hovorů. Baterie se nabíjí asi 1 hodinu, pochopitelně, zařízení pracuje i při připojení k nabíječce. Signalizační LED-ka při běžné činnosti svítí modře, v režimu párování modře bliká. Při vybití sviítí tělově, při nabílení červeně.

PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, spolehlivá činnost, jednoduché ovládání
- Nestandardní párování bez popisu v návodě

Nepřehlédněte:
JBL Trip - netradiční zaměření testu
VERDIKT:
JBL Trip má na svoje rozměry slušný zvuk, při poslouchání hudby výkon stačí na menší místnost, přednes je čistý, nižší basy jsou, samozřejmě, potlačené. Při telefonování pomáhá technologie na potlačení šumu, takže vás druhá strana slyší jasně a zrozumiteľne (i když trošku „lavórovitě“). Ovládání je na velmi dobré úrovni a určitě nedělá značce hanbu.
comments powered by Disqus