JBL Synchros E40BT

JBL Synchros E40BT

JBL kromě bluetooth reproduktorů útočí na mladé uživatele i sluchátky. Jeden z takto zaměřených modelů je i   Synchros E40BT.
Hardware
Sluchátka přichází s efektním designem, dostupným ve vícero barevných variantách včetně bílé a černé. Mají polouzavřenou konstrukci s nastavitelným pevným hlavovým mostem a sklopnými a otočnými držáky mušlí. Jsou vybavené připojením bluetooth, v případě potřeby však lze použít i kabel. Jak je u těchto řadách v JBL zvykem, disponují i funkcí hands-free, takže při poslouchání hudby můžete přijmout i hovor, ve výbavě je i vestavěný mikrofon. Zajímavá je funkce ShareMe, která umožňuje sdílet poslouchaný obsah s dalšími sluchátky s touto funkcí. Ovládání sluchátek je umístěné trochu netradičně na levé mušli. Celá plocha je v podstatě čtyřsměrné tlačítko. Sluchátka se zapínají z boku podsvíceným tlačítkem s poktogramem bluetooth na levé mušli. Ovládání hlasitosti je nezávislé na nastavení telefonu. Ze sluchátek lze v telefonu ovládat jen pauzu a spuštění přehrávání. 

Model JBL Synchros E40BT je vybavený dvojicí 40 mm měničů s frekvenčním rozsahem 20 – 22 kHz s technologií Pure Bass. Vestavěná Li-Pol baterie umožní až 16 hodin poslouchání hudby.

JBL E40BT

Zkušenosti z testování

Konstrukce sluchátek umožňuje natočení mušlí o 90° a sklopení o stejný úhel. Díky tomu je snadněji sbalíte do tašky nebo batohu. Hlavový most je plastový s vystýlkou z vnitřní strany. Vystýlka mostu i mušlí je z jemné koženky, příjemné na dotyk. Konstrukce mušlí je celoplastová s imitací kovu. Vnějšku mušlí dominuje stříbrná střední plocha s velkým logem JBL. Na levé je použita jako ovladač. Nabíjení vestavěné baterie nebo připojení kabelem v případě vybité baterie se realizuje pomocí 2,5 mm konektoru jack na levé mušli. Nesmíte tedy zapomenout vzít si na cesty speciální nabíjecí kabel s USB. Spárování s mobilním zařízením je dílo okamžiku, stačí podržet tlačítko zapínání a vyhledat sluchátka v seznamu dostupných zařízení přes bluetooth. Mikrofon v levé mušli využívá technologii potlačení šumu a ozvěn a musíme konstatovat, že funguje výborně. Zkoušeli jsme několik hovorů v úloze hands-free, druhá strana si vždy pochvalovala kvalitu a srozumitelnost zvuku. Kvalita zvuju je však celkově silná stránky těchto sluchátek. Poskytnou zřetelný a čistý zvuk bez zkreslení. Poměrně slušně si poradí i s basovou složkou. Ani při maximální hlasitosti neměli sklon k jakýmkoliv pazvukům. Charakteristika je vyrovnaná, jen v nejnižších basech úroveň klesá. Bluetoothe má překvapivě vysokou citlivost a ani při pohybu po bytě za dvěma stěnami nedošlo k žádnému vápadku zvuku.

Nepřehlédněte:
JBL pustil do prodeje další generaci sluchátek s bezdrátovou technologií
PLUSY, MÍNUSY:
+ Kvalitní zvuk, hands-free, výdrž, velký dosah, režim Synchros
- Nestandardní konektor nabíjení

VERDIKT:
Sluchátka JBL Synchros E40BT jsou výborná volba pro každého, kdo hledá kvalitní a lehká sluchátka na cesty nebo domácí poslouchání. Funkce hands-free výrazně zvyšuje úžitkovou hodnotu. Vysoká výdrž na baterii a výborná kvalita zvuku mluví samy za sebe.

JBL E40BT
comments powered by Disqus