JBL Synchros E40BT

JBL Synchros E40BT

Pokud vás někdo požádá o radu při výběru dobrých Bluetooth sluchátek, ale cena nesmí výrazně překračovat 2700 Kč, kandidátů nebudete mít moc. To vám garantuji. Spočítáte je dokonce na prstu jedné ruky. Naštěstí se ale vybrat dá. Například JBL Synchros E40BT.
Design a konstrukce
Sluchátka přichází s tzv. DJ konstrukcí, která je umožňuje poskládat a různě otáčet do kompaktnějších tvarů. Díky tomu jsou sluchátka snadno přenosná a při cestování vám nezaberou mnoho místa. Hlavním konstrukčním materiálem je plast, který by měl odolat vícero nástrahám (ať už časovým nebo fyzickým). 

Z hlediska designu jde o vcelku podařená sluchátka, která přichází ve vícero barevných provedeních. My jsme testovali model s konzervativním černo-stříbrným vyhotovením, které zbytečně nebije do očí. Oceňujeme, že u levném modelu si designěří trochu pohráli s různými prvky, jako například vzor kolem loga JBL na vnější straně sluchátek. Naopak, dovolili bychom si vyčítat agresivní brandování, které je podle nás zbytečně rozměné.

JBL Synchros E40BT

Jelikož jsou JBL Synchros E40BT především bezdrátovými sluchátky, jejich ovládání je umístěno přímo na levé mušli. Naštěstí je ovládání jednoduché a snadno zapamatovatelné, takže si na něj rychle zvyknete. Zabudovaná baterie dokáže pohánět sluchátka až 16 hodin na jedno nabití, což je velmi slušný parametr. Škoda však nedomyšleného procesu nabíjení, které probíhá prostřednictvím vlastního (přibaleného) kabelu s USB konektorem na jedné straně a audio jackem na druhé. Pokud jste zvyklí používat microUSB nabíječku na všechnu elektroniku kolem vás, budete muset myslet na extra kabel vždy, když budete cestovat na delší dobu. Nevíme, proč se JBL rozhodlo takto při konstruckci vých sluchátek a neupřednostnilo raději univerzální microUSB konektor. Pokud však kabel na nabíjení právě nemte po ruce, sluchátka můžete používat i v pasivním módu přes tradiční kabelové spojení.

Nepřehlédněte:
Sluchátka JBL Synchros E-Series spojují cool design s úchvatným zvukem PureBass
Nakonec ještě musíme zmínit výbornou funkci ShareMe, která dokáže „odeslat přehrávanou hudbu“ dalším podporovaným JBL sluchátkům. V praxi tak můžete poslouchat tuté hudbu bezdrátově ve dvou z jednoho zdroje zvuku. 
JBL Synchros E40BT

Zvuk
Hlavním argumentem, proč se rozhodnout pro „laciná“ Bluetooth sluchátka od JBL je jejich audio přednes. Na jednoduchá, cenově dostupná a bezdrátová sluchátka totiž nabízí E40BT opravdu slušný výkon.I když někdy možná je cítit nedostatek basů, je hlavně u skladeb, které jsou zaměřené na dunivé hloubky,jejich výkon solidní. Cítit je to hlavně u Madness od Muse nebo The Bones of What You Believe od Chrvches. Právě zde si dvojice  40 mm měničů u mně vyžehlila svoje prvotní sklamání a napravila reputaci.

Argumentem, proč tato sluchátka koupit je též vcelku hlučný přednes. Maximální hlasitost je skutečně silná až ohlušující, i když pro mně osobně nevyužitelná, jelikož přináší nežádané průvodní jevy, jako ústup basů či zostření výšek. Taktéž u takového stupně hlasitosti proniká dost hluku směrem ven. JBL zkrátka dokáže pořádně vybudit svoje měniče.

JBL Synchros E40BT

Kromě poslouchání hudby jsou E40BT využitelná i na telefonování, i když mikrofon jen těžko najdete. I když je téměř neviditelný, je tam, a tak si přes sluchátka vyřídíte klasické hovory i Skype. Při testování hovoru se nám druhá strana nestěžovala na žádné ruchy, takže kvalita se zdá vysoká.

Závěr
Jak jsem již říkal, pokud hledáte Bluetooth sluchátka, na výběr máte několik desítek pořádných kousků. Pokud však hledáte v cenové kategorii jen mírně nad 2700 Kč, váš sesnam se zúží na minimum. V tom výběrovém minimu bojuje o vaši přízeň právě JBL s modelem E40BT, který skutečně stojí za zvážení.
comments powered by Disqus