JBL Soundgear BTA – Bluetooth reproduktor z budoucnosti

JBL Soundgear BTA – Bluetooth reproduktor z budoucnosti

Viděli jste už někdy bezdrátový reproduktor kolem krku? Tak takovou tech hračku jako vystřiženou ze sci-fi filmu sem měl možnost testovat těsně před uzávěrkou vydání časopisu TECHBOX. A byla to zábava.
JBL Soundgear

JBL produkty mám osobně velmi rád. Nabízí výborný poměr ceny a kvality zvuku. Výrobci se přitom daří i v různých anketách, o čemž svědčí i vítězství v posledních ročnících anket NAY TECHBOX roku 2017 či Mobil roku 2017.

JBL Soundgear

I přes to v JBL nespí na vavřínech a neustále přináší různé inovace. Pamatuji si, jak jsme s kolegou Stanem poprvé zapli reproduktor Pulse 3 a užívali si jeho světelnou show. Teď mám v rukou, pardon na krku, něco opravdu jiného. JBL Soundgear BTA je totiž jakýsi nositelný Bluetooth reproduktor, který vám nabízí osobní audio zážitek.


Proč osobní? Protože hraje hlavně pro vás, tedy pro toho, kdo ho nosí na krku. Samozřejmě pokud přidáte hlasitost, můžete udělat diskotéku i vašim přátelům, ale v takovém případě ho raději položíte na stůl. To vám garantuji.

Nepřehlédněte:
Představujeme JBL Soundgear BTA
JBL Soundgear

JBL Soundgear BTA svým tvarem připomíná podkovu, ale působí mimořádně futuristicky. Povrch reproduktoru pokrývá látka, v testované verzí v černém provedení (existuje i šedá verze), což působí mimořádně elegantně.

Ve středu reproduktoru svítí logo JBL. Spodní - kontaktní část reproduktoru je tvořena pogumovaným plastem, ne silikonem, jak byste pravděpodobně očekávali. Spíš jsem se bál, že mi bude 355 gramový reproduktor při používání překážet.

JBL Soundgear

Tvar reproduktoru je však mimořádně dobře navržený a když si ho nasadíte, hmotnost téměř necítíte, i když mohl být lehčí. Do teď mi je záhadou, jak dobře ergonomicky je tělo novinky vyrobené. Škoda jen, že je mimořádně pevné. Uvítal bych větší možnost "roztažení" ramen reproduktoru, což by pomohlo při častějším nasazování na krk. 

Reproduktor se nabíjí standardně přes microUSB port, v balení však najdeme jen USB nabíjecí kabel bez nabíječky. Abych byl přesný, k dispozici jsou dva USB-micro USB kabely, jelikož označení BTA zanemená, že v balení najdete i Bluetooth vysílač. Ten je potřeba napájet a díky němu si Soundgear připojíte i k televizi, který nemá Bluetoooth. 

Nepřehlédněte:
Slyšeli jste už o reproduktorech kolem krku?
JBL Soundgear

Na propojení s televizorem můžete použít dodávaný 3,5 mm audio nebo optický kabel. Spojení reproduktoru Soundgear s BTA jednotkou je rychlé. Překvapí vás i dokonalá synchronizace zvuku, jednoše se nestane, že byste slyšeli zvuk se zpožděním. Hlavně při sledování zpráv či filmů by to rozhodně překáželo, ústa postav by se zvukem z reproduktoru neseděla. 

A konečně se dostávám k tomu, na co vlastně taková audio hračka z budoucnosti může sloužit. Představte si, že sledujete televizi. Při každém odběhnutí na WC, na terasu nebo do kuchyně ztratíte kontakt s dějem. V tomto případě jde zvuk s vámi kamkoliv se hnete.

I večerní sledování TV se zvukem ze Soundgearu může být praktické, nerušíte celou rodinu telkou, která řve, a přitom si dostatečně vychutnáte akční scény či oblíbený koncert. Stále máte i kontakt s okolím, což by u sluchátek nebylo možné.

S takovým reproduktorem můžete vařit oběd a kamkoliv se pohnete, máte stejný zážitek ze zvuku, jednoduše jste stále u zdroje. Navíc se s ním dobře telefonuje a nechybí duální mikrofon pro konferenční hovory.

Nepřehlédněte:
S hudbou okolo krku
JBL Soundgear

Při procházce městem či v autobuse byste však vypadali divně. Navíc by každý věděl, co právě posloucháte. Reproduktor se ovládá jen trojicí tlačítek na levé straně včetně regulace hlasitosti a dvěma tlačítky vpravu. Zde reproduktor zapínáte a ovládáte Bluetooth.

Tlačítka mohla být větší, ale i tak je ovládání intuitivní. A co zvuk? Od reproduktoru s výkonem 2x 3W nečekejte zázraky, hlavně pokud jste zvyklí na pořádně hluboké basy. Překvapí vás však čistota a příjemné výšky.

Musím se přiznat, že film sem si s JBL Soundgear BTA užil naplno, u svých oblíbených skladeb sem však cítil limity reproduktoru. Celkově je ale zvuk spíš příjemným překvapením. Stejně tak i výdrž. Sice jsem ji neměřil přesně, ale měl jsem pocit, že je to dokonce i více, než udávaných 6 hodin.

JBL Soundgear

JBL Soundgear BTA v ceně 199 € je Bluetooth reproduktor z budoucnosti, který se stane vašim osobním přítelem. Sice mohl být lehčí, ale typický zvuk JBL s ním procítíte jako nikdy předtím. 

Klady
+ nápadité řešení, ergonomie
+ praktické telefonování
+ příjemný zvuk

Zápory
- menší ovládací tlačítka
- slabší basy
comments powered by Disqus