JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100

JBL – Reflect Response, Reflect Mini BT & Everest 100

Přiznám se bez mučení, že nejsem fanouškem klasických špuntů do ucha, ale pokud máte při sportu rádi trochu muziky a zároveň nebýt omezováni, nemáte vlastně moc na výběr. Dorazile ke mně trojice sportovních in-ear sluchátek od JBL s označením Reflect a Everest. Po delším zvažování, komu je přidělím na posleche, jsem se rozhodl, že je přeci jen pěkně jedny po druhých prověřím osobně.
Sáhl jsem po modrém modelu, protože modrá je dobrá a byly mi na pohled nejsympatičtější. Bluetooth sluchátka  JBL Reflect Response Blue s pevnou ergonomickou konstrukcí, která je uspůsobená na nošení na krku, díky čemuž vás při cvičení nebo běhání vůbec neomezuje. Odolně působící reflexní káblík přispívá k bezpečnosti při běhání v horších světelných podmínkách. Párování přes bluetooth proběhne bezproblémově a oceňuji i vestavěný mikrofon a možnost ovládání sluchátek gesty, což je celkem zajímavá novinka. Bez přímého kontaktu tak gestem ovládáte přehrávání hudby nebo přijímáte hovory. V závislosti na délce trvání gesta na levém či pravém sluchátku posouváte skladby, zastavíte a následně spustite přehrávání, nebo přijmete hovor. Ve fitku tak stačí mít telefon na poličce, díky čemuž vás absolutně neomezuje například při běhu na pásu či jízdě na kole. Podstatnou informací je odolnost proti potu. Omezujícím faktorem nebude ani intenzita zátěže, jelikož sportovní nástavce do uší (jsou dodávané tři různé velikosti) skvěle pasují a vůbec se nevysouvají. Ověřené v praxi. V balení najdete i tři velikosti standardních nástavců, takže sluchátka můžete pohodlně používat nejen při sportování. Na nabití zvládnou až 10 hodinový hudební maraton. Zvukově jsou vyladěné velmi příjemně, což jsem vzhledem k ne právě nejnižší ceně i očekával. Součástí balení je i ochranné pouzdro.

JBL Reflect Response

Druhá v pořadí sem z pěkného JBL balení vydoloval Reflect Mini BT. Jde o totožný systém nošení na krku bez pevné konstrukce a stejné je též uchycení pomocí kompaktních nástavců do uší přibalených ve vícerých velikostech (přibalené najdete dvě velikosti nástavců na sportování a stejný počet na standardní každodenní nošení). Oproti vyššímu modelu působia o cosi méně odolně, ale díky absenci pevné krční konstrukce jsou podstatně skladnější. V současnosti jde o jedny z nejkompaktnějších nebo, pokud chcete, nejmenších bluetooth sluchátek do uší na trhu, čímž téměř vůbec netrčí při nošení. Podobně jako vyšší model jsou vybavená odolným reflexním káblíkem, díky kterému bude ten, kdo je používá i při běhu v noci lépe viditelný. Po cvičení je stačí jednoduše vložit do kapsy nebo malého obalu, který by nebylo na škodu dodávat jako součást balení. Na pravém káblíku vedoucím ke sluchátku je integrovaný ovladač, jehož součástí je i baterka s výdrží 8 hodin při plném nabití. Reálně jsme si spolu pošpásovali tak 5 – 6 hodin, vzhledem k množství dalších produktů čekajících na otestování, a zdálo se, že baterie stále nemele z posledního. Při délce trvání nabíjení jen pár minut by mi úplně postačovala poloviční výdrž na jedno nabití. Zvukově opět příjemné a vyvážené. Odolnost proti potu a dešti zabezpečují pogumované části se záslepkou pro micro usb nabíjecí port. Garanci odolnosti vyjadřuje i stupeň ochrany IPX-4. V nabídce je i cenově odlehčená kabelová verze za 1 620 Kč.

JBL Reflect Mini BT

Jak se říká, do třetice všeho dobrého, vybaluji model JBL Everest 100. Opět v pěkné krabičce a opět se slušnou výbavou nástavců různých velikostí (konkrétně dva druhy, přičemž každý je dostupný ve třech velikostech) a ovládáním na pravém káblíku s integrovaným mikrofonem na pohodlné telefonování s funkcií potlačování ozvěny pro čistější zvuk při telefonování. O něco tenčí káblík jako u předcházejícího modelu Reflect Mini BT, který už není  vybavený reflexní vrstvou, ale stále jsou sluchátka odolná vůči vnějším povětrnostním podmínkám, tedy jsou vhodná na sportování. Zvukově jsou všechna tři sportovní sluchátka na podobné úrovní. Ani verze JBL Everest 100 vás nepřipraví o skvělý hudební zážitek pri poslouchání oblíbených skladeb při sportovních či běžných denních aktivítách. Výdrž baterie na jedno nabití je maximálně postačujících osm hodin.

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL Reflect Mini a Mini BT
JBL Everest 100
comments powered by Disqus