JBL Quantum 200: Kvalita za málo peněz

JBL Quantum 200: Kvalita za málo peněz

Hráčská sluchátka ze série Quantum od JBL nemusí stát tisíce korun. JBL má v nabídce až 9 modelů a vybere si opravdu každý. Záleží na vašich preferencích a požadavcích. Dnes se podíváme na téměř nejlevnější model.
"Hloupá" sluchátka
Sluchátka nejsou doslova hloupá, ale spolu s modelem Quantum 100 tato sluchátka nejsou podporována softwarem JBL QuantumENGINE. Nemají tedy žádné podsvícení, bezdrátový přenos, prostorový zvuk, možnosti nastavení ekvalizéru a podobné vychytávky, jako ve vyšších modelech začínajících od modelu Quantum 300.

JBL Quantum 200

Sluchátka jsou určena pro uživatele, kteří preferují kabelové připojení a nepotřebují žádné vychytávky. Čím méně funkcí, tím se má méně co pokazit a o to méně nastavování. Sluchátka stačí zasunout do jack konektoru a okamžitě je začít používat.

JBL Quantum 200

Kde se šetřilo
Pokud jste četli naše recenze na model Quantum 600 či 800, víte že, sluchátka jsou maximálně pohodlná pro dlouhé používání u počítačových her. U modelu Quantum 200 toto zůstalo zachováno. Náušníky jsou identické jako u vyšších modelů, jedině hlavový most je trochu tenčí, ale to nám nevadí. Sluchátka JBL Quantum 200 jsou velmi lehká (245g), proto nepotřebují ani tlusté polstrování. Komfort nošení je luxusní.
Používání sluchátek je velmi intuitivní a nepotřebujete ani otevřít manuál. Na levé mušli naleznete ovládací kolečko pro regulaci hlasitosti a sklápěcí mikrofon. Pokud ho vysunete směrem nahoru, s jemným cvaknutím se ztlumí. Jak potřebujete mluvit, tak ho sklopíte. Geniální a jednoduché.

Nepřehlédněte:
Jak si správně vybrat herní sluchátka?
JBL Quantum 200

Konektivita
Sluchátka JBL Quantum 200 mají také na levé mušli integrovaný 1,2m dlouhý kabel ukončený jack konektorem. V daném jack konektoru je i podpora mikrofonu. Není problém proto připojit sluchátka k telefonu, notebooku či hráčským konzolím, které většinou mají také jen jeden konektor, kterým se vede podpora sluchátek a zároveň mikrofonu.

JBL Quantum 200

Na klasických počítačích tento konektor bývá rozdělený zvlášť na výstup sluchátek a na vstup na mikrofonu. Proto v balení najdete i 1,5m dlouhou rozdvojku pro připojení k počítači. To vám dává až 2,7m dlouhý kabel, což už je maximální luxus, ať už máte domácí herní počítač umístěný někde mimo.

JBL Quantum 200

Těžké rozhodování
Když se podíváte na ceny, spatříte, že rozdíl mezi modelem Quantum 200 a 300 je jen 500, - Kč. Investovat tedy do vyššího modelu, nebo raději zůstat u modelu Quantum 200. Těžká otázka. A jak jsme zmínili na začátku, záleží na vašich prioritách.

JBL Quantum 200

Pokud chcete dostat do sluchátek prostorový zvuk, možnosti nastavení zvuku pomocí ekvalizéru v softwaru JBL QuantumENGINE, jděte do modelu Quantum 300. Model Quantum 400 nabízí navíc i stylové podsvícení a od modelu Quantum 600 už začíná i bezdrátový přenos. Tam zase budete muset už i nabíjet sluchátka.

Nepřehlédněte:
6 vánočních tipů od JBL
JBL Quantum 200

Ať si vyberete jakákoliv hráčská sluchátka, se sérií Quantum nešlápnete vedle. Během uplynulých dvou měsíců jsem na střídačku používal model 200, 300, 600 a 800. A dnes stále nevím, který model bych si vybral.

JBL Quantum 200


comments powered by Disqus