JBL Pulse 3

JBL Pulse 3

Třetí pokračování světélkující hudby v podání JBL Pulse 3 si mě našlo uprostřed léta a od začátku bylo jasné, že pulzující barvy prolínající se v rytmech hudby připraví největší potěšení mému malému čtyřletému pokladu. Kromě toho, že jsme spolu rytmus měničů nastavili na dětskou odrhovačku gumimédi, oblíbila si ho i jako uspávací světýlko. Ale pojďme se mu přeci jen věnovat na naší „dospělácké" úrovni. JBL Pulse3 si to totiž zaslouží.
Reproduktor byl „překopaný“ skrz naskrz a s druhou generací mu zůstal společný hádám jen tvar a slušná kapacita Li-ion baterie. Ta dnes při stejné hodnotě 6000 mAh zvládá plné nabití za 4,5 hodiny, což je presně půlhodninové zlepšení, a délka kontinuálního přehrávání hudby narostla z původních 10 na 12 hodin. Výkon reproduktoru přitom vzrostl ze 16 na 20 wattů, a to přibyl jeden měnič navíc do původního páru předešlé generace. Měnící se barevný válec už není složený ze stovek světélkujících diod, ale jde o celistvou měnící se masu světla ve stylu tekuté plazmy. Ovládací prvky jsou po novém soustředěné do základny, díky čemuž není narušena celistvost světelného spektra. Předešlá generace měla totiž ovládací prvky umístěné v liště vertikálně rozdelujíc světelný válec.

Novinkou je možnost spárovat až 100 reproduktorů Pulse3 ručně za pomoci tlačítka, nebo za pomoci aplikace JBL Connect. Všechny připojené reproduktory tak budou přehrávat stejnou skladbu, a pokud by vám to nestačilo, potřesením reproduktory při přehrávání se navzájem zesynchronizují i světelné efekty. Aplikace slouží i k ovládání množství jiných funkcí.

JBL Pulse 3

Tlačítka na vypnutí/zapnutí, párování přes bluetooth, změnu světelných režimů, přidávání/ubírání hlasitosti, vzájemné párování, pozastavení a následné spuštění přehrávání a přijetí/ukončení hovoru jsou soustředěna na povrchu pogumované základny vzdadu a obklopují gumový kryt, pod nímž jsou pěkně v suchu chráněné mini USB nabíjecí port a vstup AUX. Reproduktor je totiž vylepšený i z pohledu odolnosti a díky ochraně IPX7 spadá do kategorie vysoce odolných speakerů. Nevadí mu slaná mořská voda a díky promyšlené konstrukci se nepotopí pod hladinu. Pod hladinou v hloubce jednoho metru by měl vydržet minimálně 30 minut. 

Nepřehlédněte:
JBL má snad nejkrásnější Bluetooth reproduktor. Toto je JBL Pulse 3!
Nízkofrekvenční zářiče ústí už standardně do obou stran, čímž se zabezpečuje 360-stupňové šíření zvuku, přičemž basové pásmo je pěkně konturní a ideálně sladěné s výškami a středy. Třetí pokračování Pulse 3 povyrostl co do velikosti i do homotnosti, což se pozitivně odrazilo na výsledném zvuku. 

JBL Pulse 3

Univerzálnost reproduktoru doplňuje přítomnost zabudovaného mikrofonu na telefonování, což je už více-méně u dané kategorie speakerů povinná jízda. JBL PULSE 3 však využívá vylepšenou technologii na potlačení šumu a echa, čímž se stává i samotné telefonování uživatelsky komfortnějším. Zajímavou novinkou je i integrace hlasového asistenta. V nabídce barev je imageová bílá verze ale i černá klasika.

HODNOCENÍ
+ zvuk
+ možnost spárovat desítky stejných speakrů
+ aplikace rozšiřující možnosti ovládání
- absence přenosného ochranného pouzdra
- nenabíjí mobilní zařízení
comments powered by Disqus