JBL Pulse 2: Hra zvuku a světel

JBL Pulse 2: Hra zvuku a světel

Při představě světékujících reproduktorů, kterými nás v 90. letech po otevření hranic zahrnuly obchody s elektronikou od našich západních sousedů, se mi dělá lehce nevolno. Ale v pořádku. Bylo to trendy, bylo to in. Dnes je situace jiná a vidět blikající, či barvy měnící repráček už není až tak častým jevem. Výjimkou je hádám jen v pořadí už druhá generace JBL PULSE 2. Hra světel a zvuku? No stále si nejsem jistý, ale zvědavost mi nedá a tak ho vybaluji, zapínám a páruji se svým jablkovým smartphonem.
Na těle reproduktoru jsou pěkně za sebou seřazena tlačítka na vypnutí/zapnutí, párování přes bluetooth, změnu světelných režimů, přidávání/ubírání hlasitosti, vzájemné párování JBL Connect, pozastavení a následné spuštění přehrávání. Úplně na spodu je pod krytkou dobře chráněný analogový vstup AUX a nabíjecí micro USB vstup. Na samém vrchu je umístěný JBL Prism barevný senzor, který se aktivuje tlačítkem umístěným na opačné straně reproduktoru. 
První pozitivní dojem na mně dělá poctivá konstrukce s odolným gumovým povrchem, který zvládne i poměrně nešetrné zacházení. Standardem se stává odolnost proti vodě. Nepřekáží mu tedy déšť a po žáru ho můžete klidně opláchnout pod tekoucí vodou. Nízkofrekvenční pasivní měniče ústí podobně jako u vyspělejšího JBL Xtreme do obou stran, přičemž bas je opět ukázkově pevný a přesný. I ostatní pásma jsou absolutně vyvážená a přirozená. Až se mi to hloupě píše, ale v dané cenové kategorii do 200 eur je mu jedinou, mně známou, konkurencí UE (ultimate ears boom).

JBL Pulse 2

Na začátku jsem hledal, jak bych pulzujícíc měnící se světelné efekty vypnul, ale časem se mi začaly líbit a navíc působily i uklidňujících způsobem. Konec kondů, kdo nechce světélka, koupí si Charge 2+ nebo nějaký jiný speaker. Pulzující efekty při poslouchání hudby je možné díky snímači JBL Prism posunout ještě o level výš. Jednoduchým nasměrováním snímače umístěným na těle reproduktoru na požadovanou barvu začne reproduktor pulzovat ve vybraném barevném odstínu. světelnou parádu však lze nechat i v režii reproduktoru, kdy se efekty nastaví podle stylu právě přehrávané skladby, respektive barevných tónů prostředí.

JBL Pulse 2

Univerzálnost reproduktoru podtrhuje přítomnost mikrofonu na uskuteňování telefonického hovoru. I tato funkce se už více méně zdomáňuje u většiny reproduktorů. JBL PULSE 2 však využívá i technologii na potlačení šumu a ozvěny, čímž se stává pro uživatele ještě atraktivnějším. Vylepšený software umožňuje připojení až na třech bluetooth zařízeních zároveň pro jednoduché přepínání mezi přehrávaným obsahem z vícero smartphonů nebo tabletů. Zastoupení má už známá funkce JBL Connect pro jednoduché spárování, vybavených touto funkcí pro posílení zvukového i světelného zážitku. Ten by podle výrobců měl na jedno nabití trvat až slušných 10 hodin. Tolik šasu jsem mu však tentokrát nedokázal věnovat.

Nepřehlédněte:
VIDEO touchIT: Dva pohledy na reproduktor JBL Pulse 2
Hodnocení
+ odolné a nápadité vyhotovení
+ zvukové vyvážení
- opět mi chybí přenosné pouzdro
comments powered by Disqus