JBL Pulse 2 – čistý zvuk s efektní světelnou show

JBL Pulse 2 – čistý zvuk s efektní světelnou show

Reproduktory od JBL, které spadají pod věhlasnou společnost Harman, jsou na vzestupu a zažívají nebývalý boom. S novými generacemi se doslova roztrhl pytel a nedávno na trh dorazil také nástupce populárního přenosného reproduktoru JBL Pulse. Podobně jako první generace, tak i on umí vytvořit slušnou světelnou show, navíc dostal několik vylepšení.
Není žádný tajemstvím, že mám pro JBL reproduktory slabost a vždy se těším na nový model. Pulse 2 mě opět nezklamal a společnost opět předvedla, že je možné své produkty neustále posouvat dál.

JBL Pulse 2 nedisponuje jen novými funkcemi, ale také lehce ztloustl a zvětšil se. Proti původnímu Pulse přibral něco přes 200 gramů (nyní má 775 gramů) a je o pár centimetrů větší, ale paradoxně to bylo ku prospěchu věci. Stejně jako jiné produkty od JBL má i Pulse 2 voděodolný povrch, a tak mu nevadí třeba menší déšť.

Samotné tělo reproduktoru zůstalo bez výraznějších změn, a tak stále připomíná tvar termosky, složené z bytelných plastů, které tvoří jednotný celek. Dva aktivní basové porty jsou nicméně otevřené a nezakryté, což můžeme pozorovat i na jiných nejnovějších reproduktorech JBL. Ovládací tlačítka jsou nově vespodu.

Nepřehlédněte:
VIDEO touchIT: Dva pohledy na reproduktor JBL Pulse 2
JBL Pulse 2

Umístění tlačítek a celkové proporce Pulse 2 jasně naznačují, jak tvůrci chtěli, aby byl reproduktor používán – ne klasicky vodorovně, ale „na stojáka“. Pokud totiž položíte reproduktor na stůl vodorovně, zakryjete si ovládací panel a také novinku v podobě malého objektivu JBL Prism. Ten snímá okolí a detekuje různé barvy.

Díky objektivu pak Pulse 2 mění barvy svého těla a vytváří působivou světelnou show. V praxi vše funguje jednoduše: stačí zmáčknout tlačítko s barevnými puntíky, přiblížit vybraný objekt k objektivu a ten se automaticky přizpůsobí a změní barevné spektrum. Především na párty před přáteli to může být velice efektní.

Ovládání reproduktoru je zapuštěno v pogumovaném těle a kromě standardního tlačítka pro vypnutí/zapnutí tu naleznete i tlačítko pro párování Bluetooth, tlačítko pro vypnutí/zapnutí světelné show a tlačítko JBL Connect, se kterým můžete spárovat více reproduktorů této značky, kdy jeden slouží jako levý kanál a druhý jako pravý. Nechybí ani tlačítko pro pauzu a přijmutí hovoru. JBL Pulse 2 totiž funguje také jako mikrofon a bez problémů můžete skrze reproduktor telefonovat.

JBL Pulse 2

Hra zvuku a světel

JBL Pulse 2 je stvořen na párty, diskotéku a další zábavy. Jeho největší předností je rozhodně světelná show, kterou zajišťují diody uvnitř reproduktoru. Jaké barvy budou z reproduktoru vycházet, samozřejmě záleží jen a jen na vás. Můžete jen reproduktor zapnout a nechat ho, ať si dělá co chce. Rovněž můžete přepínat mezi různými režimy a barevnými efekty, jako je hořící svíčka, hvězdy, déšť, oheň a mnoho dalších. Větší zábava pak přichází pokud si stáhnete z App Storu aplikaci JBL Connect, která je zdarma.

Nepřehlédněte:
Multimediální reproduktory pro náročné
Díky ní můžete světelnou show ovládat a kromě několika efetků zde naleznete i různá nastavení. Velmi efektivní je například kreslení, kdy v iPhonu něco nakreslíte a hned vidíte, jak se reproduktor dané kresbě přizpůsobuje. Nakreslil jsem například pár čar a kruhů a reproduktor se v daném pořadí a podobném místě různě zhasínal a rozsvěcel.

JBL Pulse 2

Pulse 2 samozřejmě reaguje také na hudbu a svítí podle toho, jaká písnička právě hraje. Zatřesením reproduktoru světelnou show lehce proměníte. Kreativci se tak mohou při poslechu s Pulse 2 pořádně vyřádit i po této stránce. Vše působí velice efektně, pro zábavu jako dělané.

Pozornost a péče byla věnována také baterii. V první generaci Pulse byla baterie 4000 mAh a v Pulse 2 je akumulátor o kapacitě 6000 mAh, který deklaruje výdrž okolo deseti hodin. V praxi si však musíte dát pozor na světelnou show, která baterii značně žere. Na druhou stranu pokud se nacházíte u zdroje, není problém mít reproduktor neustále na nabíječce a nestarat se o jeho výdrž. Stav baterie pak indikují klasické diody na těle reproduktoru.

JBL Pulse 2

K JBL Pulse 2 můžete najednou připojit až tři zařízení. Párování je opět velmi snadné. Stačí jen vyslat signál z reproduktoru a v nastavení zařízení potvrdit. Následně se již tři uživatelé mohou různě střídat v pouštění písniček.

Nepřehlédněte:
Výstava Audio, Video a Domácí kino 2015
Zvuk na maximum
Společnost JBL samozřejmě věnovala pozornost i nejdůležitější části reproduktoru, zvuku. Ten je opět o něco lepší než u jeho předchůdce. Pulse 2 pohání zesilovač o výkonu dvakrát 8 W s frekvenční rozsahem 85Hz –20kHz a dvěmi 45milimetrovými měniči.

JBL Pulse 2

Musím říct, že nový JBL Pulse 2 rozhodně nehraje špatně. Má velmi příjemné a přirozené středy, výšky a rozhodně se zlepšily i basy, které v první generaci nebyly úplně nejlepší. Reproduktor si tak bez problémů poradí se všemi hudebními žánry, včetně taneční hudby.

Všechny přenosné reproduktory které se mi kdy dostaly do ruky, vždy velmi rád testuji na Skrillexovi, Chase & Status, Tiestovi či pořádném americkém rapu. Právě hluboké a výrazné basy v kombinaci s vysokou hlasitostí prověří výkon reproduktoru víc než dobře. Hudba při mých testech v domácích podmínkách i na zahradě nezněla vůbec špatně.

JBL Pulse 2

Při hlasitosti kolem 70 až 80 procent nemá Pulse 2 problém dostatečně ozvučit i větší místnost a maximální hlasitost bych volil hlavně na zahradní párty, kde je potřeba. Zároveň se ale spolu s ní významně snižuje výdrž baterie.

Při přehrávání venku a na cestách mě mrzí, že JBL přestalo ke svým reproduktorům dodávat přenosná pouzdra. Pulse 2 není rozhodně prvním, kdo o něj přišel, jedná se prakticky o všechny nejnovější modely.

JBL Pulse 2 si jinak ale nevede vůbec špatně. Největším přínosem a efektem je samozřejmě světelná show, kterou nenaleznete v žádném podobném přenosném reproduktoru. Také zvukový výstup je dobrý, nicméně pokud žádáte ten nejlepší zvuk, je JBL Pulse 2 především o zábavě. Za necelých 5 tisíc korun se nicméně může jednat o zajímavý kompromis, který nabídne dobrý zvuk a skvělou a efektní zábavu. Pulse 2 je v prodeji v černé a stříbrné barvě.
comments powered by Disqus