JBL přináší na český trh herní příslušenství Quantum s podsvícením

JBL přináší na český trh herní příslušenství Quantum s podsvícením

Dočkali jsme se. Přední výrobce audio příslušenství JBL začíná na trh přinášet i audio pro hráče. První vlaštovkami na českém trhu jsou herní reproduktory a headset JBL Quantum.
JBL nabízí široké portfolio kvalitních audio zařízení, které v redakci využíváme na denní bázi, ať už jde o mini přenosný reproduktor JBL Clip 2 nebo 3, nebo některé z bohaté nabídky větších reproduktorů, které nabízejí i světelné efekty - například PartyBox 100. I proto bylo pro nás příjemným překvapením, když JBL na náš trh přineslo i příslušenství pro hráče.

JBL Quantum Duo 4490,- Kč
První novinkou jsou stylové reproduktory JBL Quantum Duo, které nabízejí extravagantní design s odhalenými membránami a designovou přední částí zdobenou pruhy. Pár týdnů je už testujeme a můžeme říci, že nabízejí široký výběr připojení. Kromě klasického 3,5 mm kabelu, nechybí podpora pro microUSB - USB-A kabel k propojení s PC či bezdrátové připojení Bluetooth 4.2.

JBL Quantum DUO

Hlavní devizou reproduktorů je však zvuk v kombinaci se světelnými efekty. O kvalitní audio se postará 2,5 "woofer a 0,75" tweeter. Ať už jde o výšky, basy nebo celkový zážitek z herního zvuku, zklamáni rozhodně nebudete.

Nepřehlédněte:
Největší terno budou TWS sluchátka, říká produktový manažer JBL
Nejvíce jsme se však těšili, že JBL přeneslo světelné efekty z jiných reproduktorů do těchto herních. JBL Quantum Duo nabízejí bohaté funkce podsvícení včetně výběru jasu, barvy či efektu podsvícení.

JBL Quantum DUO

Pokud preferujete například sytě fialovou barvu, která dodá vašemu hernímu doupěti atmosféru, pak stačí nastavit statické podsvícení. Pokud však preferujete změny barev, stačí zvolit pomocí tlačítka nastavení na dynamickou změnu barev dle aktuálního zvuku. Také je mezi možnostmi funkce postupné změny barev. Efekt barevného podsvícení oceníte obzvláště večer, kdy reproduktory dotvářejí ambientní zážitek v interiéru.

JBL Quantum 400 2790,- Kč
K hraní kromě reproduktorů patří i kvalitní herní headset. V nabídce JBL se objevil dostupný model JBL Quantum 400, který nabízí kvalitní prostorový zážitek z hraní, o který se starají funkce JBL QuantumSURROUND a DTS. Design koresponduje s reproduktory a nechybí boční podsvícení, které zdobí nápis JBL.

I po několikahodinovém hraní s tímto headsetem jsme nepociťovali žádné nepříjemné tlaky či nepohodlí. Právě naopak, tento headset nabízí příjemné koženkové náušníky z paměťové pěny a nastavitelný most, který vám nezpůsobí bolest hlavy.

Nepřehlédněte:
Jak si správně vybrat herní sluchátka?
JBL Quantum 400

Samozřejmostí headsetu je mikrofon, který je výklopný a který nabízí čistý přenos hlasu bez zbytečných hluků a s funkcí vyvážení hlasů. Headset oceníte při hraní v bytě, kde dostanete plnohodnotný audio zážitek, aniž jste někoho rušili hlasitým zvukem z TV nebo audio systému.

Jako hráči oceníte i látkou potažený kabel, který se ani jednou během používání novinky nezamotal a také intuitivní ovládání sluchátek na boku jednoho z náušníků.

JBL Quantum 400

Přesto, že jde o primární PC headset, JBL Quantum 400 je plně kompatibilní i s herními konzolemi Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, ale zvládne i smartphony, počítače Mac či VR headsety. Navzdory těmto devizám, některým hráčům může chybět podpora pro Bluetooth bezdrátové připojení. Absence takového připojení se však odrazila na finální ceně, která je více než příjemná.

Pokud vás reproduktory, případně headset z dílny JBL zaujaly, koupit se dají přes oficiální JBL stránku.

Nepřehlédněte:
JBL vstupuje do světa herních headsetů s novou sérií Quantum
Kromě uvedených modelů série QUANTUM nabízí další modely. Pro méně náročné hráče výrobce představu základní model QUANTUM 100 za (1090,- Kč), pro středně náročné jsou zde modely QUANTUM 200 (1690,- Kč) a QUANTUM 300 (2190,- Kč) a samozřejmě i bezdrátové modely a to model QUANTUM 600 (4190,- Kč) a QUANTUM 800 (5590,- Kč). A samozřejmě JBL myslí i na profesionály, série pro ně nabízí model QUANTUM ONE za 6990,- Kč. Později vám jistě představíme podrobněji i tyto modely.
comments powered by Disqus