JBL PartyBox On-The-GO vyplní mezeru v nabídce

JBL PartyBox On-The-GO vyplní mezeru v nabídce

Nový reproduktor spadající do rodiny PartyBox je zde. A svůj přívlastek Párty si plnohodnotně zaslouží. Je velmi dobře přenosný, poskytuje kvalitní zvuk a v balení navíc naleznete i bezdrátový mikrofon.
JBL PartyBox On-The-Go je prvním ve své kategorii, který je určen i pro přenášení a také jej lze bez větších obav vytáhnout na nějakou venkovní párty. Díky certifikaci voděodolnosti IPX4, vydrží postříkání vodou nebo déšť. Nový PartyBox můžete oproti svým předchůdcům i pohodlněji přenášet. Popruh na rameno je totiž zcela novou vychytávkou v této kategorii. Ve zkratce dostanete přenosný a odolný reproduktor s parádním výkonem 100W RMS a 6 hodinovou výdrží baterie.

JBL PartyBox On-The-Go

Navíc můžete k JBL PartyBox On-The-Go připojit přibalený bezdrátový mikrofon (maximálně dva). Konektory to má ještě na klasické kabelové připojení mikrofonu či kytary. Pro tu pravou karaoke párty si pomocí otočných potenciometrů nastavíte podle vašich požadavků správný mix vstupu a přehrávané hudby. S potenciometry ovládáte pouze citlivost vstupu a doladění echa, basů a výšek. Ty nemají vliv na úpravu přehrávané hudby. K tomu můžete použít tlačítko "BASS BOOST", které má dvě úrovně zesílení basů.

JBL PartyBox On-The-Go

Hudbu do JBL PartyBox On-The-Go dostanete třemi způsoby. Nejjednodušším je bluetooth připojení. Ale v zadní části pod krytkou najdete i AUX vstup a USB konektor. Je třeba si prostudovat manuál na přehrávání hudby z USB klíče. Ten musí být naformátovaný na FAT16 nebo FAT32 a přehrává skladby ve formátech .mp3, .wma a WAV. USB konektor můžete použít i na nabití vašich mobilních zařízení.

Nepřehlédněte:
Nové inovavané modely JBL PartyBox se vyvinuly k lepšímu
JBL PartyBox On-The-Go

Velmi se mi líbí, že pro nabíjení není třeba používat nějakou proprietární nabíječku a není zde ani speciální konektor. Jedná se o standardní dvoukolíkový nabíjecí kabel. Baterii do maxima nabijete za 3.5 hodiny a výdrž pro přehrávání z baterie se pohybuje na úrovni 6 hodin. My jsme se dokázali dostat i za tuto hranici, ale záleží na úrovni hlasitosti, vstupu hudby, a zda jsou zapnuté světelné efekty. Světelné efekty mají čtyři režimy včetně vypnutého stavu, a přepínáte mezi nimi stiskem příslušného tlačítka. Z předchozích generaci PartyBoxů je zachován světelný efekt při regulaci hlasitosti.

JBL PartyBox On-The-Go

Zachována zůstala i štěrbina na odkládání mobilních zařízení jako jsou telefony, či tablety. Do této 1.5cm široké štěrbiny se vejde drtivá většina zařízení. Při zpěvu si sem můžete odložit i desku se slovy písně.

JBL PartyBox On-The-Go

Příjemnými novinkami jsou nové prvky na reproduktoru. Na zadní straně najdete dva gumové popruhy na odložení mikrofonů, pokud je nechcete extra přenášet. K samotnému mikrofonu je dodáváno i extra pouzdro a je na vás jak ho budete přenášet. Na přenášení JBL PartyBox On-The-Go slouží dvě boční madla. Pokud chcete reproduktor přenést na delší vzdálenost, můžete využít i dodávaný popruh. Ten uchytíte na kovové úchyty, které jsou identické s těmi, které byly použity u JBL Xtreme 3. Dokonce i na samotném popruhu najdete, jako v případě Xtreme 3, otvírák na láhve. Rozdíl je, že popruh je širší (až 4cm) a pohyblivá část popruhu je široká až 7cm. Otvírák na láhve slouží i pro přizpůsobení délky popruhu.

JBL PartyBox On-The-Go

Přenášení JBL PartyBox On-The-Go s popruhem je sice pohodlnější než v rukou, ale stále máte na rameni něco přes 10kg. Aby vás reproduktor nebouchal příliš do boku při přenášení, zadní část reproduktoru je mírně polstrovaná a potažená umělou kůží.

Nepřehlédněte:
6 vánočních tipů od JBL
JBL PartyBox On-The-Go

Jak jsme zmínili v úvodu, JBL PartyBox On-The-Go vyplňuje mezeru mezi Boombox 2 a PartyBox 100. I výkon reproduktoru tomu odpovídá, když je přesně mezi těmito dvěma reproduktory. Když bychom to měli kvalitativně porovnat, tak tento kousek je pro nás "nejposlouchatelnější" pro běžný poslech doma, ale i na párty. Zatímco Boombox 2 příliš tlačí na basy a výkonově nestíhá ve větším prostoru, tak PartyBox 100 zase sází na svých 160W, kde hlavně dominuje středová složka. PartyBox On-The-Go má všechno. Dostatečná hlasitost na doma, už při 5-10% ozvučí příjemně místnost a nenechá se zahanbit ani na zahradní párty či grilování. Osobně mi nic nikde nechybělo ani nevyčnívalo. Zvuk je příjemný a nenásilný. To také očekáváme od reproduktoru, aby extra nevyčníval a příjemně doladil atmosféru. Ale když vytočíme hlasitost nad 50%, tak dá o sobě dostatečně vědět. Teoreticky má i rezervu, že by dokázal jít za maximum své hlasitosti. Právě na maximu se nikde nic nezkresluje, ale zase ekvalizér nemáme nijak nastaven. Očekává se samozřejmě, že své skladby máte v dostatečné kvalitě. Basy na výchozím nastavení příjemně kopou, ale přesně i skončí, jak mají, ale jakmile zapneme BASS BOOST na Level 2, tak to doslova duní a zvuk se slévá.

JBL PartyBox On-The-Go

JBL PartyBox On-The-GO jsme vytočili na maximum při skladbě Yerevan 2800 od Ara Gevorgyan. Ve skladbě se střídají strunné arménské lidové nástroje se svým specifickým zvukem a krátkými basovými údery. Když zavřete oči, dokážete spočítat téměř všechny hudebníky hrajících na Qanun.

JBL PartyBox On-The-Go

Boombox 2 vs. PartyBox 100 vs. PartyBox On-The-Go. Který si vybrat.
Většina se bude rozhodovat mezi těmito reproduktory, případně ještě do rozhodování zahrne nový JBL Xtreme 3. Je třeba si hlavně říci, jaké bude primární využití. JBL Xtreme 3 a Boombox 2 jsou outdoorové přenosné reproduktory. U těchto reproduktorů se klade důraz na voděodolnost a výdrž na baterii a tomu se podřizuje výkon. PartyBoxy, jak z názvu vyplývá, se klade důraz na výkon a zábavu a do pozadí je odsunuta výdrž a voděodolnost. Je pravda, že nový JBL PartyBox On-The-GO je dražší než PartyBox 100, ale zas máte o něco lepší přenositelnost a přibalený mikrofon. Když si určíte, na co budete primárně reproduktor využívat, tak určitě toto dilema snadněji rozlousknete.

JBL PartyBox On-The-Go
comments powered by Disqus