JBL PartyBox je už v Čechách

JBL PartyBox je už v Čechách

Ve skladě nám vyložili od výrobce JBL první kousek reproduktoru JBL PartyBox 300, který zabírá plochou balením půl europalety. Nebylo nač čekat a ihned jsme se pustili do rozbalování. Naštěstí jsme měli k dispozici už rozbalený JBL Boombox a JBL Xtreme 2, takže bylo okamžitě s čím porovnávat.
Na vyndání reproduktoru JBL PartyBox 300 je třšeba trochu síly. Však samotný reproduktor váží téměř 16 kg a s balením něco přes 18 kg. Kromě samotného reproduktoru najdete v balení i dvoukilový napájecí kabel a překvapením byl i dodávaný dostatečně dlouhý kabel do autozapalovače.

Neváháme, a okamžitě reproduktor zapínáme. Rozdílem mezi modely PartyBox 200 a 300 je ten, že menší model nemá v sobě vestavěnou baterii a nedokáže tak samostatně fungovat na rozdíl od JBL PartyBox 300. Jinak výkonově a ani jinak nejsou mezi nimi žádné rozdíly.

JBL PartyBox 300

Překvapují nás rozměry tohoto reproduktoru. O přenosnosti JBL PartyBox už lze opravdu diskutovat. Však je vysoký 82.3cm se základnou 38.8 x 39.6cm. Běžně ho nebudete nosit s sebou jako např. JBL Xtreme 2. Ale s naložením do auta při cestě na chatu, či k bazénu, nebudete mít problém ho přenést. Obsahuje totiž dvě integrované rukojeti.

Nepřehlédněte:
Chceš uspořádat hlučnou párty? Je tu JBL PartyBox!
JBL PartyBox 300

A jak je to se zvukem?
Celkem hlasitý. Až velmi. S tímto reproduktorem nebudete mít problém ozvučit i velký prostor. Náš sklad velký 75x25 metrů(!) jsme ozvučili bez jakýchkoliv problémů. A to ještě přišli lidé z kanceláře o poschodí výš, zda bychom to nemohli ztišit. Jediné, co se nám zdálo, že to hraje trochu více basově, než by mělo, oproti JBL Boombox. A to má ještě tlačítko na zvýraznění basů.

Výkonově dává reproduktor JBL PartyBox 120W trvale při zapnutí do elektrické sítě. Kolik dává model 300 v režimu na baterii nevíme, ale hraje o něco méně, ale stále cí než JBL Boombox. Posouzení kvality přednesu necháme na někoho jiného, jelikož jsme na tento reproduktor neměli dost času na to, abychom to stihli otestovat. Reproduktor cestuje dál.

JBL PartyBox 300
Štěrbina až do velikosti A4 sloužící k odložení mobilu, nebo desky s textem
JBL PartyBox 300

Množství konektorů
Pokud se podíváte dozadu, budete překvapení množstvím konektorů. K JBL PartyBox připojíte kytaru, mikrofon, kdejaké zařízení s AUX výstupem či RCA konektory. Nechybí ani obligátní bluetooth rozhraní. Dokonce můžete připojit druhý reproduktor, ideálně identický, pomocí RCA výstupů. Co nám velmi chybělo je připojení USB klíče s hudbou, což tento reproduktor umožňuje, ale pro nedostatek času jsme to nestihli otestovat. Snad příště.

JBL PartyBox 300

Široké použití
JBL PartyBox má opravdu široké použití. Můžete ho použít doma k TV, počítači nebo jako klasický reproduktor k mobilnímu telefonu. Pokud nemáte v autě dostatečné ozvučení, tak si ho můžete ozvučit i tímto kouskem. V balení se nachází propojovací kabel do autozapalovače. Stačí zasunout a můžete mít v autě plných 120W hudby. A ani na chatě bez přístupu k elektřině se neztratí. Model 300 dokáže na vestavěnou 10.000mAh baterii přehrávat hudbu až 18 hodin.

Nepřehlédněte:
První česká videorecenze na JBL PartyBox
JBL PartyBox 300

JBL PartyBox 300

Možnou nevýhodou pro někoho bude, pokud jste zvyklí u JBL na voděodolnost. Tento kousek voděodolný není. Na druhou stranu k tomu ani není určený a váha či cena by pak byly podstatně vyšší. 

JBL PartyBox 300

Na závěr
Pokud vám doposud výkon reproduktorů JBL Xtreme či JBL Boombox nestačil, tak tento kousek je určen právě pro vás. Přijatelná cena, kdy nejvyšší model stojí jen pár desítek korun míň než JBL Boombox. Záleží jen na vás, jak ho chcete využít. Pokum vám má ležet doma a občas ho chcete vzít na chatu, je PartyBox určený pro vás. Pokud vyžadujete přenositelnost, podívejte se po jiných kouscích. 15 kg opravdu není na běžné nošení.

JBL PartyBox 300
comments powered by Disqus