JBL Inspire 500

JBL Inspire 500

JBL potěší fanoušky novými bezdrátovými sluchátky, vhodnými nejen na procházky v přírodě, ale hlavně pro sport, díky jejich lehkosti a odolnosti.
Sluchátka JBL Inspire 500 jsou prioritně sportovními. Takže si na svoje přijdou jak profesionání sportovci, tak i sportovně založení amatéři. Vždyť za jejich pomoci, sportovců, tato sluchátka vznikla. Proto jsou například odolná vůči dešti či pošplíchání i vůči potu. Po mé zkušenosti z několika týdenního testování je s klidným svědomím doporučím i ostatním pro běžné používání. Proč? Sluchátka JBL Inspire 500 jsou bezdrátová. S mobilním telefonem, nebo jiným zdrojem hudby, se spojí prostřednictvím Bluetooth. Samotné měniče jsou propojené kabelem dlouhým cca 58 cm. Je to dost na pohodlné nošení a přitom vůbec nepřekáží. Blíže k pravému měniči je na něm část s mikrofonem, třemi ovládacími tlačítky a micro USB konektorem pro nabíjení, chráněna plastovým krytem. Ve středu kebalu je hrubší plastová části s elektronikou, baterií a signalzační diodou, signalizující stav sluchátek i batrie. Sluchátka zapnete podržením středového ovládacího tlačítka. Po prvním spuštění jsou připravena ke sprárování s telefonem. Při samotném používání středovým tlačítkem přijmete / ukončíte hovor, případně ho odmítnete (podržením). Krajními tlačítky, která jsou dobře nahmátnutelná a rozpoznatelná díky vhodnému vroubkování, ovládáte hlasitost hudby a hovoru postupným stiskáváním. Jejich podržením přepínáte mezi skladbami. Sluchátka fungují i v režimu multipoint. 

Zaujímavostí sluchátek  JBL Inspire 500 jsou patentovaná technologie TwistLock, která zabezpečuje, že sluchátka dobře drží v uších i při sportu, a technologie FlexSoft, díky níž pružné nástavce z měkkého medicínského silionu netlačí v uších a umožňují několika hodinové nošení. Abych to vysvětlil. Inspire 500 nejsou klasické "špunty". Samotné ukončení sluchátek v místě měničů je ploché. To však tlačí v uších a snadno z nich vypadávají. Proto výrobce použil uvedené speciální nástavce. Můžeme mu dát za pravdu,  jelikož jsem s nošením sluchátek neměl žádný problém a skutečně nevypadávají. Navíc jsou dostupná ve dvou velikostech. Pro muže 15,4 mm měniči a pro dámy s měniči velikosti 12,2 mm. Zvukový projev mě mile překvapil. Už při prvních hodinách poslouchání hudby jsem si zapsal poznámky, že: „Ve skladbě Heal the World (Michael Jackson) baskytara příjemně „brumká“ a v titulní skladbě soundtracku Forest Gump jsou smičce ve vysokých tónech jemně zvonivé. Basové linky jsou dostatečně výrazné i bez efektu zesílení basů. Po vyhrání si s  nastavením zvuu v telefonu a po zaposlouchání se do skladby zapomínám, že mám v uších sluchátka za pár desítek a ne stovek eur." Inspire 500 nezklamala ani po stránce výdrže 120 mAh baterie. Deklarovaných 8 hodin přehrávání jsem dosáhl. Bez hudby s několika telefonáty dokázaly vydržet i téměř dva dny. Jedinu slabinou je plastový kryt  micro USB konektoru, u kterého jsem měl obavu z odtržení. Raději jsem s ním manipuloval opatrně. Přeci jen jsem měl v rukou testovací a ne vlastní sluchátka. 

Verdikt
I když jsou bezdrátová sluchátka JBL Inspire 500 určená sportovcům, jejich používání doporučuji i ostatním. Zaujmou výborným zvukem a dlouhou výdrží. A díky speciálním silikonovým nástavcům je můžete nosit celé hodiny bez toho, aby vypadly z uší. 

Nepřehlédněte:
JBL Inspire 500
Naše hodnocení: 92%
+ výborný zvuk
+ pohodlné nošení
+ dlouhá výdrž baterie
- možnost odtrhnutí krytu micro USB

JBL Inspire 500
comments powered by Disqus