JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem

JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem

I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo. V některých ohledech je toto pořekadlo již dávno jen metaforou, ale v mnoha jiných odvětvích je stále aktuální, například u přenosných reproduktorů. JBL GO, pomyslný nejchudší a nejmladší sourozenec z rodiny reproduktorů od JBL, je sice nejmenší, ale na druhou stranu také nejkompaktnější – vejde se vám do zadní kapsy u kalhot nebo do bundy a zároveň se za něj nemusíte na veřejnosti stydět.
Během testování jsme přemýšlel, pro koho a jakou cílovou skupinu je tento reproduktor vlastně určen, a – jak už napovídá samotný název – jde o především jasnou volbu při cestování. Na domácí hraní je sice fajn, ale pokud vlastníte nějakou hi-fi soupravu nebo výkonnější reproduktor, JBL GO nedává smysl. Kde však naopak JBL GO jednoznačně uplatníte, je při výletech, dovolených, piknicích v parku nebo zahradních party.

Hranatý reproduktor je celý z plastu, který je po obvodu pogumovaný. Díky tomu se nemusíte obávat drobnějších pádů, ale na druhou stranu počítejte s tím, že každý škrábanec bude na těle reproduktoru bohužel vidět. Po obvodu se také nachází nejnutnější výbava.

JBL GO

Nahoře naleznete vystouplá tlačítka pro zapnutí/vypnutí, ovládání hlasitosti, připojení pomocí Bluetooth a malý piktogram sluchátka, sloužící pro přijmutí příchozího hovoru. Jako u většiny přenosných reproduktorů, tak i skrze JBL GO můžete telefonovat a vyřizovat své hovory.

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
Na pravé straně se pak nachází AUX IN vstup a microUSB konektor pro dobíjení zařízení. Na opačné straně je prostor pro poutko, které bohužel není součástí balení. Na druhou stranu můžete použít jakékoliv jiné a mít tak JBL GO neustále u sebe.

Na spodní straně leží čtyři mini výstupky, které fungují jako nožičky, takže reproduktor neleží úplně na zemi. Dominantní je pak logo JBL, které inženýři umístili doprostřed kovové mřížky a též na druhou stranu produktu.

JBL GO

Z kovové mřížky pak vychází kýžený zvukový výstup, který je více než solidní. Když to srovnám s vlajkovou lodí od JBL, reproduktorem Xtreme, tak zvuk je logicky horší. JBL GO však ale rozhodně nemá být konkurentem pro jeden z nejlepších a zároveň nejdražších reproduktorů v kategorii, naopak je pozitivní, že se renomovaní američtí inženýři nesnažili malý GO zbytečně nadopovat. Není v něm tedy žádný bassreflex ani jiné technologie vylepšující výkon. Ten se pohybuje kolem 3 W a vestavěná baterie slibuje až pět hodin přehrávání.

Jako každý jiný reproduktor, tak i JBL GO lze snadno připojit k jakémukoliv zařízení a lze ho použít i na přehrávání filmů, videoklipů či na hraní her z iOS. JBL GO také ocení pouliční umělci či jiní kreativci, kteří potřebují malé kompaktní zařízení a hudbu neustále u sebe. Reproduktor zvládne ozvučit i menší místnost a nemá problém s žádným hudebním stylem.

Nepřehlédněte:
Vybíráme dárek: 4 tipy na bezdrátové reproduktory do 1 600 Kč s vychytaným designem i nadčasovými funkcemi
JBL GO

Váhově je JBL GO stejný jako iPhone 6 a snadno se vejde do dlaně, takže i do jakékoliv větší kapsy. Pro vzetí s sebou je jako dělaný. JBL navíc svůj kompaktní reproduktor nabízí hned v osmi barevných variantách, takže by si měl vybrat opravdu každý. Sám jsem si JBL GO velice oblíbil, protože je z něj reprodukce vždy lepší než z iPhonu samotného a přitom není těžké ho brát většinou s sebou. Za 890 korun to je navíc maximálně dostupný reproduktor, který se nemusíte stydět nikde vytáhnout. O jeho popularitě svědčí i prodejní čísla: JBL dokázalo jen v Evropě prodat za půl roku přes 1 milion reproduktorů GO.
comments powered by Disqus