JBL GO – malý zázrak mezi bezdrátovými reproduktory

JBL GO – malý zázrak mezi bezdrátovými reproduktory

JBL GO je malý bezdrátový reproduktor, který můžete vzít všude s sebou. Má své limity, ale vzhledem k ceně se jedná o nejvýhodnější koupi, kterou jsem za poslední dobu viděl.
Bezdrátových a levných reproduktorů, které se připojují přes Bluetooth, je dnes celá řada. Proč si tedy vybrat zrovna ten od JBL? Je to jednoduché. Kvalitní značka, zvuk v poměru k ceně velmi dobrý, a když ho vyndáte venku, ostudu si s ním neuděláte. Přestaňte tak přehrávat své fláky z mobilu a pořiďte JBL GO, ručím za něj!

JBL GO

Na výběr máte 8 barevných variant

V samotném balení toho moc nenajdete. Nabíjecí kabel na jednom konci s klasickým USB a na druhém s Micro USB, rychlou tištěnou příručku, bezpečnostní instrukce a samozřejmě reproduktor. Je fajn, že nabíjecí kabel je ve stejné barvě, v jaké pořídíte repráček. Mohl by být ale klidně delší.

Barevné varianty reflektují moderní trendy, a tak si vybere vážně každý. Já mám na test zelenou, citlivější oko by možná řeklo mentolovou. Když bych si měl vybrat, jdu do oranžové. Pro dámy bude rozhodně lákavá červená nebo růžová, a šedý nebo černý JBL GO si dokážu představit i v ruce manažera v obleku.

Nepřehlédněte:
Audio Video Show Praha 2016
JBL GO

"Právě spojení značky, zvuku a ceny je v tomto případě nejlepší, jaké můžete u takového bezdrátového reproduktoru chtít. Na trhu není v tomto ohledu srovnatelná konkurence."

Horní hrana reproduktoru nabízí pět tlačítek pro pohodlné ovládání. Klasickou trojici pro zapnutí/vypnutí, zvýšení a snížení hlasitosti doplňují tlačítka pro aktivaci párování přes Bluetooth a to s ikonkou telefonu, které slouží pro přijetí hovoru, pokud je zrovna váš telefon připojený.

JBL GO

Na pravé straně jsou vstupy na propojovací jack kabel, kterým spojíte zařízení bez podpory Bluetooth (kabel není součástí balení), konektor Micro USB na nabíjení a výstup mikrofonu. Přes něj můžete mluvit s volajícím, a dokonce potlačuje šum a ozvěny. V praxi se příchozí hovor ohlásí vyzváněním z reproduktoru, přijmete jej tlačítkem telefonu, a podle několika pokusů slyší druhá strana váš hlas minimálně stejně dobře, jako kdybyste volali běžně z mobilu. To se rozhodně povedlo! V případě přehrávání hudby slouží tlačítko telefonu k pozastavení nebo opětovnému spuštění skladby.

JBL GO se vejde všude
Nejvíc si cením na JBL GO jeho rozměrů a přenositelnosti. Pohodlně ho strčíte do větší kapsy nebo hodíte do batohu a můžete vyrazit. Váží pouhých 130 gramů, což je ještě méně než takový iPhone 6s. Na levé straně je otvor pro poutko, a tak lze třeba zavěsit v přírodě za větev stromu nebo uvázat, kamkoliv uznáte za vhodné. Škoda je, že poutko musíte obstarat vlastními silami, JBL ho k balení nedodává.

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
JBL GO

Pogumovaný povrch přispívá k lepší odolnosti produktu. Když jej hodíte na zem, nemělo by se nic stát. Na rovné podložce perfektně drží, a ani při nejhlasitějším přehrávání nic nevibruje. V protisvětle se můžou na povrchu objevit otisky prstů nebo prach ulpívající časem používání. Nebál bych se o JBL GO ani v případě postříkání vodou, ale vodotěsnost nečekejte, a raději ho u vody více hlídejte.

V jemné mřížce, která tvoří celou přední stranu zařízení, je v horní části ukrytá LED dioda. Má několik stavů a svítí buď modře, nebo červeně. Upozorňuje na připojení telefonu, příchozí hovor, slabou baterii nebo pokud je reproduktor v režimu nabíjení.

JBL GO

Zvuk je vzhledem k ceně výborný
Mám možnost porovnávat zvukový výstup s technikou o několik úrovní dražší. Momentálně se mi doma nachází receiver od Yamahy s AirPlay a k němu připojené reproduktory Monitor audio, na které nedám dopustit. O třídu níže je pak designový skvost Harman Kardon Aura, který mi přistál k testu na stole před pár dny. Po srovnání s nimi by byl JBL GO nespravedlivě odsouzen a to mu nemůžu udělat.

I tak mě zvukově velmi překvapil, a to hned v několika případech. Nejvíc jsem byl potěšený kvalitou zvuku na nejvyšší hlasitost. Žádný šum jako u konkurenčních produktů se nekonal, a i když mačkáte tlačítko plus jako šílení, šum je skoro neznatelný. Navíc ozvučí skvěle celou místnost tak, že na sebe budete doma muset křičet. Vzpomínám si, že před několika roky jsem měl podobný reproduktor od firmy Jawbone za zhruba 5x vyšší cenu, a už v polovině úrovně hlasitosti „šuměl“ víc než černobílá fotka.

Nepřehlédněte:
Pokračujeme v potápění: Tentokrát s JBL Clip 2
JBL GO

Vše musí v plastovém kvádru zvládnout jediný zabudovaný měnič o průměru 4 cm. Ten obstarává hudební projev výšek, basů i středů. Podle mého subjektivního dojmu se výšky zdají plechovější, středy velmi dobré, a basy jsou možná až moc výrazné. Ale to bude tím, že jsem lehce zdeformovaný skvělými sluchátky Etymotic HF3, které na rozdíl od drtivé většiny produkce nemají žádné přidané basy.

U tohoto reproduktoru je téměř jedno, zda je výstupem obyčejná MP3 nebo kvalitnější FLAC, popřípadě Apple Lossless nebo jiný bezztrátový formát. Rozdíl nepoznáte. U lepší sestavy se zesilovačem už má smysl kouknout se po řešení uchování a následném přehrávání hudby v kvalitnějším formátu.

JBL GO

Zkušenosti z používání
Prvotní připojení a spárování je otázkou několika sekund. Jak jsou některá zařízení línější nebo se občas přes Bluetooth s telefonem nespojí, JBL GO je vždy bezvadný. Připojení signalizuje i krátkým zazněním tónu a svítící modrou LED diodou.

Dosah propojení je velmi dobrý. Při nepřerušované dráze mezi reproduktorem a telefonem je délka bezproblémového přehrávání kolem 10 metrů. Pokud si odejdete s telefonem do vedlejší místnosti, hodně záleží na síle stěn a dalších prvcích. Mně se signál začal rozpadat při jedné stěně nacházející se mezi zařízeními. To je ale v případě Bluetooth spojení obvyklé.
Baterie v JBL GO vydrží kolem pěti hodin přehrávání. Hodně to závisí na síle signálů spojení a hlasitosti, kterou skladby přehráváte. Nabíjení pomocí USB kabelu pak trvá 1,5 hodiny do úplného nabití.

JBL GO

Klady
+ Cena
+ Kvalitní značka
+ Zvuk vzhledem k ceně

Zápory
- Výdrž baterie

comments powered by Disqus