JBL Go - berevná cihlička s mohutným zvukem

JBL Go - berevná cihlička s mohutným zvukem

Tento reproduktor mi týden ležel na stole a jeho test jsem z neznámých důvodů odkládal. Dnes ráno jsem ho vyndal z balení, zapnul a nevěřil vlastním uším. Produkty značky JBL jsou mi dlouho sympatický. Snad nikdy nejsou předražené, cena většinou odpovídá kvalitě produktu. Reproduktory JBL si na nic nehrají. To platí i v tomto případě. Za cca 800 Kc dostanete plnohodnotný Bluetooth reproduktor s překvapivou maximální úrovní hlasitosti.
130-gramová cihlička s jedním 40 mm měničem hučí jako zběsilá. Potěší pěknými výškami i středy, hloubky odpovídají velikosti měniče. Už jsem slyšel hodno podobných produktů, JBL se v porovnáním s nimi za kvalitu reprodukce vůbec nemusí stydět. Hlasitost JBL Go řekonává mnoho konkurentů s cenou do 50 eur, i když malé rozměry krabičky prodávané v různých barvách tomu vůbec nenasvědčují.

JBL GO

JBL GO

Přísný hranatý design dobře vypadá a spolehlivě zabezpečí stabilní umístění na stole či polici. Tlačítka v horní stěně jsou snadno nahmatatelná a díky přísným tvarům na jejich stisk nepotřebujete produkt druhou rukou přidržovat. Modrá LED-ka nad logem JBL informuje o jednotlivých funkcích. Nabíjení 600 mAh baterie uskutečníte prostřednictvím univerzálního microUSB konektoru. Pokud máte iPhone, může to být problém, jelikož  v balení se nabíječka nenachází. Najdete tu jen oranžový USB káblík pro zapojení do počítače (nebo nějaké jiné USB nabíječky).
V balení chybí i audio kabel s 3,5 mm koncovkou. Potěšilo by i poutko, pro které je na reproduktoru připravený otvor a nějaké pouzdro na pohodlný přenos.

JBL GO

JBL GO

Tím se dostáváme k výdrži. Výrobce mluví o maximální výdrži do 5 hodin (v závislosti na hlasitosti a typu hudby). No, po pěti hodinách náhodného přehrávání celé mojí sbírky na poloviční hlasitost se žádné vybití nekonalo. JBL Go nabízí reálnou výdrž až 10 hodin poslouchání na střední hlasitost, v případě nejvyšší to s ním nikdo v pokoji nevydrží. Ta bude vhodná spíš na nějakou chatu s nahluchlými lidmi pod vlivem alkoholu.

Nepřehlédněte:
JBL GO – nejmenší reproduktor s více než slušným výkonem
JBL GO

JBL GO

Co se kvality zvuku týká, tak při normálním poslouchání všech stylů hudby vám bude JBL Go stačit. Líbí se mi hlavně odvážné výšky a středy. Na hip-hap-hop s dlouhými hlubokými údery to nebude, ale od normálního rocku přes sledování filmů až po klasickou hudbu je tento malý zázrak úplně dostatečný partner. JBL Go nemůže chybět na žádném internátním pokoji nebo například v garáži, kde si po dobu vrtání v motorce chcete poslechnout poslední album Coldplay. 

JBL GO

JBL GO

Na poslouchání FM rádia z mobilu si musíte dokoupit univerzální 3,5 mm audio káblík. Jeho absenci v balení považuji za asi najvětší nedostatek JBL Go. Pro tento případ se určitě podívejte po JBL Clip, který jsme recenzovali nedávno: JBL Clip - Bluetooth reproduktor na poslouchání FM rádia.

Základní parametry:
130 g, 83 x 68 x 31 mm, Bluetooth 4.1, měnič 40 mm, výkon 3 W, frekvenční rozsah 180 - 20 000 Hz, mikrofon na telefonování, baterie 600 mA, výdrž 5 - 10 hodin, nabíjení 1,5 h.

JBL GO

JBL GO

Výhody:
+ překvapivý zvuk (vyváženost i maximální hlasitost)
+ výdrž až 10 hodin praktického poslouchání
+ praktický design
+ možnost hlasitého telefonování
+ prodej v různých barvách

Nepřehlédněte:
JBL® GO bezdrátový reproduktor vytváří zábavu za skvělou cenu díky svému překvapivému zvuku a spektru barev
Nevýhody:
- méně výrazné hloubky odpovídající velikosti produktu
- chudé balení bez poutka, audio kabelu či nabíječky
- chybí zvýšená odolnost

Závěr
JBL Go je velmi sympatický reproduktor, který doporučuji všemi deseti. Nabíječku s microUSB koncovkou už doma určitě máte, poutko vám možná ani chybět nebude a kabel, který byste využili maximálně tak pro poslouchání FM rádia, si v nutném případě dokoupíte. Jenže rozumné tvary, pěkné barvy a mimořádný zvuk vám zřejme za 800 Kč nikdo jiný nedá. Už dlouho jsem neměl v rukou tak vydařený produkt.
comments powered by Disqus