JBL Go 2: Zaoblená cihlička, která se nebojí vody

JBL Go 2: Zaoblená cihlička, která se nebojí vody

V roce 2015 byl světu představen reproduktor značky JBL s jednoduchým názvem Go. Zažil velký úspěch (o čemž svědčí i překonaná hranice 10 milionů prodaných kusů) a teďbyl světu představen jeho nástupce. Co nového tedy přinesl model model JBL Go 2?
Konstrukce, design, balení: Klíčem k úspěchu je jednoduchost
JBL Go 2 se řadí mezi ty (nej)levnější a nejmenší Bluetooth reproduktory. Naznačuje to už i balení. V něm totiž najdete jen samotný reproduktor a krabičku s návodem a nabíjecím kabelem. Reproduktor sám o sobě je velmi pěkný a určitě se za něj stydět nebudete.

Reproduktor se od minulé generace změnil jen mírně. Co se disgnu týká, první generace byla charakteristická hranatostí. Vysloužila si přezdívku "cihlička". Nové Go 2 už ale stejný přívlastek mít nebude. Je totiž zaoblený po celém těle. Žádné hrany nebudou člověka při manipulaci řezat do dlaně. Design se tedy změnil, ale drastická změna to rozhodně nebyla, dokonce je spíš vítaná. Rozměry jsou též dobré: 71,2 x 86,0 x 31,6 mm při hmotnosti 184 gramů.

Konstrukcie reproduktoru je téměř shodná s předešlou generací. Na horní stěně se nachází tato tlačítka: zapnutí/vypnutí, bluetooth, ztišení hlasitosti, zvýšení hlasitosti a pozastavení/spuštění přehrávání. Poslední jmenované se používá i na přijetí hovoru, jelikož tento malý společník zvládá přenos hovorů na hlasitý odposlech. 

Nepřehlédněte:
Recenze: JBL T450 a T450BT: Dvojčata na výběr
JBL GO2

Levá strana je prázdná (minulá generace tu měla ouško na přichycení šňůrky), pravá obsahuje gumový kryt. Co je pod ním? Vstup AUX a micro USB. No a samotný kryt naznačuje přítomnost té vlatnosti, která charakterizuje celé  JBL Go 2 – voděodolnost. Reproduktor má certifikaci IPX7, takže ho můžete i ponořit do vody po dobu 30 minut až do hloubky 1 metr.

JBL GO2

Připojení a baterie: Základní trojice připojení, ale skvělá výdrž
Ani připojení v případě Go 2 není nic, co by vyrazilo dech. Reproduktor je primárněnie určen k bezdrátovému připojení přes Bluetooth. To funguje výborně. V cenové kategorii do 50 eur je ještě poměrně pochopitelné, že malý Go 2 nepodporuje párování dvou reproduktorů a vytvoření stereo soupravy (i když konkurence v tomto u předbíhá). 

JBL GO2

Nabízí však i vstup AUX, takže do mobilu či jiného zařízení je možné ho připojit i kabelem. Nebylo by na škodu, kdby ho JBL začalo dodávat v balení. Trojici možností připojení uzavírá microUSB port, přes který se reproduktor dobíjí. 

JBL GO2

Na krabičce reproduktoru se nachází ikona s jasnou zprávou: Go 2 vám vydrží hrát 5 hodin na jedno nabití. Jaká je pravda? Dvojnásobná. Údaj z krabičky totiž udává, kolik toho reproduktor vydrží na nejvyšší hlasitosti. Pokud člověk nemá každý večer doma malou párty, ale spíš takového společníka používá pro poslouchání hudby při práci, vydrží mnohem více. Při testování jsme byli schopni s reproduktorem dosáhnout i 8-9 hodin poslouchání hudby na jedno nabití. Na to, jak kompaktní je tento reproduktor, jde o velmi solidní a uspokojivou výdrž. Jedno nabití potom trvá něco přes dvě hodiny v závislosti na napájecím adaptéru, kterým ho nabíjíte. 

Nepřehlédněte:
AKG N60NC získávají další vylepšení
Zvuk: JBL Signature Sound se podepsalo pod více věcí
Zvuk je určitě to, co čtenáře této recenze zajímá nejvíc. I samotné JBL při představení prohlásilo, že patentovaná technologie JBL Signature Sound zaručí zlepšení zvukového výstupu oproti minulé generaci.

Na začátku je dobré říct, že JBL Go 2 jednoduše překvapil. Po prvním spuštění hned po koupi (mimochodem reproduktor měl plovinu baterie nabitou už v balení) jsme zůstali v příjemném šoku. Metallica na nejvyšší hlasitosti měla tak skvělé basy, že se i ostatní divili, že to opravdu dělá tahle malá zaoblená cihlička. Ano, basy jsou opravdu perfektní a zlepšení je cítit hlavně zde. Samozřejmě byli později vyzkoušené i na ostatní žánrech od house přes pop až po trap.

JBL GO2

Hlasitost je všeobecně v tomto případě na vysoké úrovni. V místnosti 3×3 metry dokázal Go 2 přehlušit i hlasitější řeč. Za všechno může člověk vděčit 40-milimetrovému měniči. A za mírné brnění nábytku, na který reproduktor položíte, zase pravděpodobně může vděčit upevnění měniče.

Výšky jsou však Achillova pata malého JBL. Při vyšší hlasitosti totiž už nejsou tak čisté. Činely při něakém rock´n´roll nebyly zrovna zřetelné či čisté. Určitě se řadí k lepšímu průměru, ale například minulá generace je měla o něco čistší.

Nepřehlédněte:
Virtuální realita za 400 Kč
JBL Go 2: Shrnutí
Malý reproduktor od JBL je po konstrukční stránce zvládnutý na jedničku. Certifikace IPX7 vám zaručí, že tohoto společníka můžete klidně vzít k vodě a ničeho se nemusíte bát. Design si polepšil, protože reproduktor lépe padne do ruky a celkově je o něco krásnější. Rozměry a hmotnost jsu přímo synonymum slova kompaktnost a Go 2 si můžete vzít i do větší kapsy u tepláků. Připojení zahrnuje základ, který neohromí, ale neurazí. Reproduktor nezklamal při sledování filmu zapojený přes AUX ani při poslouchání hudby přes Bluetooth, a to při všech možných úrovních hlasitosti. Výdrž je potom jedna z jeho předností. S malým zázrakem je určitě možné dostat se i na magickou hranici 10 hodin hudby na jedno nabití. 

JBL GO2

Zvuk je určitě skvělý. Basy ocení každý audiofil, výšky mu možná budou vyčítat někteří uživatelé, ale není to tak zlé. Hlasitost je u takových rozměrů opravdu neočekávaně dobrá, přičemž zvuk neztrácí na kvalitě.

JBL Go 2 bychom doporučili mnoha lidem. Může posloužit mladým na malé párty či v posilovně, ale i dospělým v kanceláři. Jelikož se vody nelekne, bude vhodný i pro sportovce, kteří se s vodou stýkají častěji. U jezera, do bazénu či sprchy, tam všude najde malý JBL svoje místo. Za cenu 34,99 eur je to opravdu koupě, která stojí za zvážení. 

Plusy
+ kompaktní rozměry a přijatelná hmotnost
+ voděodolná konstrukce s certifikací IPX7
+ výborné podání zvuku (hlavně basů)
+ široké možnosti využitelnosti
+ dobrá výdrž baterie

Mínusy
– výšky nejsou nejčistší
comments powered by Disqus