JBL Flip 4 – s tímto perfektním reproduktorem se můžete i vykoupat

JBL Flip 4 – s tímto perfektním reproduktorem se můžete i vykoupat

Na stole nám přistál nový počin od profesionála na trhu s audiem. Má JBL Flip 4 našlápnuto, aby se stal nejlepším reproduktorem tohoto roku?

Miluju testování produktů od JBL. Před samotným rozbalením už vím, že mě čeká kvalitní audio zážitek, jaký umí na trhu nabídnout jen JBL od Harmanu. Výjimkou není ani nový válcový reproduktor JBL Flip 4.


JBL Flip 4
Design si JBL udržel a tak vás čeká stylový černý válec s nápisem JBL, se čtyřmi hlavními tlačítky, která najdete na membránové části reproduktoru a dvěma tlačítky, pro spuštění a pro možnost spárování s jinými reproduktory pro vytvoření stereo zvuku.

Na bocích válce najdeme basové reproduktory, které při nízkých tónech pořádně duní. Nechybí šikovné poutko na přenášení či uvázání. Reproduktor je relativně mohutný a těžký, takže se jedná spíš o zařízení na přenášení v batohu.

JBL Flip 4
Prvotní spárovánís počítačem proběhlo rychle a bez problémů. Následný test zvuku proběhl perfektně a zvuk mi doslova vyrazil dech. Do tak malého zařízení nacpat tak hlučný reproduktor s perfektními basy považuju za umění.

Ať už posloucháte klasický rock nebo klasiku, Bluetooth reproduktor vám nabídny prvotřídní audio zážitek, který svou hlučností překoná většinu outdoor reproduktorů.

JBL Flip 4
Museli jsme, samozřejmě, vyzkoušet i zmiňovanou voděodolnost. Všechny hlavní části chráni pogumovaný materiál reproduktoru včetně konektoru na nabíjení. Vzít JBL Flip 4 do bazénu či pod sprchu mu nedělá ani nejmenší problém. Po vytáhnutí z vody je akorát vtipné sledovat, jak kapky létají při silných basech na všechny strany.

Certifikát IPX7 se postará o dokonalou ochranu reproduktoru, která by neměla vymizet ani časem, takže příležitostné ošplíchání vodou či vykoupání by mu uškodit nemělo.

JBL Flip 4
Reproduktor disponuje i funkcí JBL Connect+, která umožní propojit JBL Flip 4 s podporovanými reproduktory, které též touto funkcí disponují. Škoda jen, že nepodporuje všechny JBL reproduktory. Spárování s mým JBL Clip 2 se nepodařilo a to tento mini reproduktor podporuje stereo zvuk a propojení s jinými JBL Clip 2 reproduktory. Pokud však vlastníte ještě jeden JBL Flip 4 nebo reproduktory s funkcí Connect+, s kombinovaným propojením nebudete mít nejmenší problém.

JBL Flip 4
Na propojení si můžete stáhnout i aplikaci JBL Connect App, která je zdarma na iOS a Android zařízeních. Výhodou JBL Flip 4 je možnost jeho umístění. Kromě standardního horizontálního položení si můžete reproduktor umístit i vertikálně nebo zavěsit na dveře či někde v zahradě za šňůrku. Jedná se o ideální řešení, když ho máte například venku a nevíte, kam reproduktor umístit.

JBL Flip 4 obsahuje, samozřejmě, i mikrofon pro vybavování hovorů či pro komunikaci s hlasovými asistenty.

JBL Flip 4
Co se týka nabíjení, reproduktor vydrží na jedno nabití relativně dlouho, ale stále je co zlepšovat. Na obalu se píše 12 hodin, mně vydržel okolo 10, ale to sem ho měl puštěný na plno a stále. Pokud se reproduktor vybíjí, na vrchní části najdete malé diody, které vás informují o stavu baterie. Nevýhodou je, že reproduktor neupozorní na nízkou baterii zvukovým upozorněním, jednoduše se vypne.

Pokud bych měl zhodnotit využití, jedná se o ideální zařízení na domácí oslavy či letní grilovačky, kdy vám reproduktor nemá problém ozvučit ani větší prostor. Co se týká poslouchání uvnitř domu či bytu, JBL Flip 4 nabídne bohatý audio zážitek, jen si dávejte pozor, aby si nestěžovali sousedé na hluk.

JBL Flip 4
Závěrem musím pochválit i nízkou cenu, která dělá z tohoto kousku skutečně dostupný produkt. 99 eur za kvalitní reproduktor s uvěřitelnými basy a hlučným podáním zvuku je velmi sympatická cena. JBL opět jen dokazuje, že umí vyrábět kvalitní audio zařízení, která se nebojí vody a cuzí jim není ani vysoká hlasitost. JBL Flip 4 je perfektním přírůstkem do rodiny JBL by Harman, který rozproudí každou zábavu a který určitě doporučuji koupit.


JBL Flip 4
comments powered by Disqus