JBL Flip 3: malý velký reproduktor s kvalitním zvukem!

JBL Flip 3: malý velký reproduktor s kvalitním zvukem!

Mám rád hudbu. Poslouchám ji rád a když se najde čas, tak si něco sám vytvořím s pomocí FL Studia nebo (po novu) Logic Pro. S proto, když se mi dostanou do rukou nové reproduktory na recenzi, neposlouchám na nich jen hudbu z iPodu/iPhonu, ale zároveň s jejich pomocí tvořím i vlastní hudbu. Tedy, jen pod podmínkou, že se jedná o kvalitní reproduktrory (přeci jen nechci vytvořit něco, kde člověk neumí určit, či je o šum nebo snaha o vytvoření zvuku). Novinka posledních dní, kterou se právě chystám recenzovat, patří právě mezi ty kvalitní reproduktory. Toto je JBL Flip 3.

Design
     Série Flip je tu s námi už dva roky a za ten čas se dočkala významných změn. První změna se týká použitých materiálů. První generacde vypadala více prémiovo, jelikož ji tvořila plastovo-kovová konstrukce a reproduktor se tak hodil do každého prostředí.  U nové generace Flip 3 to už ale neplatí. Zde se JBL rozhodlo použít více “sportovní” materiály, kterými zároveň prezentuje věkovou kategorii, pro kterou je primárně určený. Konce reproduktoru jsou gumové a střed je z tkaniva. Barva obou použitých materiálů ladí a vypadá jednotně, nenajdeme mezi nimi stříbrný předěl s jakým jsme se mohli setkat u první generace. Flíp má opět design plechovky, za což ho opravdu chválím, jelikož se mi tento design u reproduktoru líbí kvůli svému modernímu vzhledu. Došlo tu též k jedné zásaní změně - ovládací panel se přesunul ze spodní strany reproduktoru na jeho zadní stranu. Tlačítka jsou velká a dají se stisknout velmi snadno.

JBL Flip3

     Na zadní straně se též nachází porty Aux-In a microUSB. Oba jsou ukryté pod gumovým krytem, který je chrání před stykem s vodou. Flip 3 je totiž, podobně jako Charge 2+ a Clip+, odolný vůči dešti a malému množství vody. Certifikát je IPX7jako u zmiňovaných modelů a Apple Watch. Mimochodem, na té spodní straně, kde se nacházely původní tlačítka, se teď nachází druhý výduch, čímž se dostáváme k symetrickému designu. Za zmínku potom ješte stojí poutko, se kterým můžete jednoduše prenášet reproduktor na větší vzdálenosti nebo si ho přivážete ke zbytku zavazadel, abyste ho mohli okamžitě najít. Nebo si ho tímto způsobem přivážete do stanu, pokud zrovna jedete stanovat a opékat s partou.

JBL Flip3

Zvuk
     Design však není jediná stránka, ve kterej JBL Flip 3 kraluje. Platí to i o zvuku, který mě opravdu překvapil, zvlášť když vezmeme do úvahy jeho rozměry. Zvuk tu zní velmi dobře bez ohledu na žánr a kromě toho, že jsem tu tvořil svou elektronickou hudbu, jsem si též vyslechl elektroniku od jiných umělců a celé album od Rammsteinu. Clip 3 dokáže nabídnout opravdu kvalitní basy, což ale též závisí na povrchu, na kterém je položený. Nastává tedy podobná situace jako u modelu Charge 2+. Platí to i u výšek a středu. Výšky tu jsou čisté, ale u některých skladeb ve FLAC se může stát, že občas uslyšíte šum. To sa mi stalo hlavně při pouštění skladeb Rammsteinu na vysokou hlasitost. Co sa týká hlasitosti jako takové, dokáže být velmi vysoká, bežnému uživateli postačí, pokud nechá reproduktor na přibližně 60% úrovni. Na této úrovni je reproduktor skutečně hlasitý a zároveň se nevytrácí kvalita reprodukce, takže můžeme muvit o perfektní kombinaci. U rockové a metalové hudby je slyšet její živost, což je samozřejmě třeba brát jako plus. Zvuk kytar tu nezní tak plechově jako u jiných reproduktorů.

Nepřehlédněte:
TEST JBL Flip 3: malý-velký reproduktor pro mladé
JBL Flip3

     Osobně bych řekl, že v tomto případě kvalita opravdu odpovídá ceně, i když se jedná o reproduktor zaměřený hlavně na mladší publikum. Tvoří ho dva 8W měniče. Reproduktor jako takový si udržuje frekvenční rozsah od  160 Hz do 20 kHz, takže nejde o úplné spektrum lidského sluchu na spodní hranici. Reproduktor je však i přesto velmi kvalitní a jak jsem řekl výše, na správném povrchu zní velmi dobře. Mimochodem, zvukový zážitek si můžete obohatit, pokud Flip3 podporuje režim multi-speaker, u kterého si spárujete dva reproduktory a do obou naráz pouštíte tu stejnou hudbu. To zároveň umožňuje, abyste ozvučili větší prostor.

JBL Flip3

Baterie
     JBL Flip 3 obsahuje baterii s výdrží do 8 hodin hraní. Mne sa po dobu testování podařilo dosáhnout o něco nižší čas, 7,5 hodiny. Nejedná se však o tak drastický rozdíl jako u jiných produktů, které vydržely výrazně méně, než bylo avizované. Samozřejmě to závisí na druhu hudby, jakou posloucháte a jak hlasitě. V mém případě to byla většinou ta zmiňovaná 60% hlasitost a při ní se strídala metalová hudba s elektronickou. Co mě ale zaujalo, je rychlost, jakou se dokáže reproduktor nabít. Osobně jsem ho nabíjel nabíječkou od Nokie Lumia 735 a už zhruba po půl hodině blikala třetí z pěti LED-ek, které ukazují stav baterie. U nejnižší úrovně bliká poslední LED-ka červeně.

JBL Flip3

Resumé
     JBL dokázalo vždy spojit kvalitní zvuk se stylovým designem a novinka, která nese pojmenování JBL Flip 3, není výjimkou. Narozdíl od předešlých dvou modelů, Flip 3 se snaží viditelne vstoupit mezi mladší publikum, které plánuje stanovat nebo si jednoduše vzít zvuk s sebou. Kromě intenzivních barev, ve kterých se reproduktor bude prodávat, se setkáme se dvěma úplně novýmí materiály, gumou a nylonem, jako i odolností vůči kapkám vody, díky čemuž se hodí i do deště a nehrozí, že by najednou přestal hrát. Bunusem po designové stránce je poutko, díky kterému si můžete reproduktor například přivázat do stanu, k zavazadlům nebo ho jednoduše nosit v ruce, takže máte zvuk “na dosah”. Po zvukovéstránce můžete čekat výrazné basy na správném povrchu i dobře vyvážený střed a čisté výšky. Záleží to však i na hlasitosti, osobně doporučuji používat jako maximum 60% úroveň, kde ješte basy stíhají a nehrozí, že byste slyšeli šum. Nedostatek hlasitosti však můžete vykompenzovat druhým kusem, jelikož reproduktory obsahují multi-speaker režim,přes který spárujete dva reproduktory a necháte je hrát tu stejnou hudbu. Můj dojem je tedy velmi dobrý.
comments powered by Disqus