JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

JBL Flip 3 - kvalitná hudba do času i nečasu

Je začátek února a psát o voděodolném reproduktoru může být pro někoho neaktuální. Faktem však je, že po modelech Charge 2+ a Xtreme přišel na řadu i nejlidovější z portfolia odolných přenosných bedniček. Model Flip 3 ve verzi s technologickými vylepšeními včetně voděodolnosti a celkové zvýšené tolerance na vlyv vnějšího prostředí. Na zkoušku skončil v mém turistickém batohu.
Vyhotovení
Reproduktor Flip 3 má tvar natažené plechovky a je podobně jako vyšší modely oděn do stylové sportovní tkaniny, která ho chrání před vodou a prachem a navíc mu díky různým barevným odstínům dodává jistou eleganci a šmrnc. Po obou stranách se nachází basové měniče pro slušnou dávku pěkně kontrolovaného a plného basu. V zadní části jsou vedle sebe v textýlii integrovaná pogumovaná tlačítka na přijetí hovoru, ovládání hlasitosti a párování přes bluetooth. Zabudovaný mikrofon umožňuje i telefonování. V rámci pogumované části těla jsou navrchu umístěná tlačítka na zapnutí/vypnutí, vzájemné párování vícerých reproduktorů (multi speaker a stereo) a LED indikátor stavu akumulátoru. Pod gumovým krytem se nachází audiovstup a vstup pro mini USB nabíjecí kabel.

JBL Flip 3

Univerzální společník

Jelikož mu nevadí zvířený prach a zvládne i vytrvalejší deštík, může být díky integrovanému poutku připevněný na batoh a vyhrávat vám pěkně do kroku. Zabudovaná Li-ion baterie s kapacitou 3000 mAh zvládá slušný maraton muziky. Na jedno nabití uvádí výrobce až neskutečných 10 hodin. Realita je však někde na úrovni 8 hodin, když mu totiž trošku osolíte, a to je jednoznačně potřeba, energie se spotřebuje o o něco rychlejí. Těžko říct, v jakých podmínkách testovali inženýři tento malý zázrak, ale deset hodín mi hrát jednoduše nevydržel. Jisté však je, že na maximum se dokáže doít už za 3,5 hodiny.

JBL Flip 3

Zvuk a hluk
JBL Flip 3 dokáže i přes své rozměry nadělat slušný hluk. Už při úrovni hlasitosti kolem 70% si v menší místnosti určitě nepopovídáte. I při nejvyšší úrovni je reproduktor poslouchatelný bez nepříjemných rezonancí či plechových tónů, jaké sem tam u konkurence při zátěžovém testu vyplavou na povrch. Výšky i střední pásmo jsou pěkně vyvážené a spolu s příjemně naladěným basíkem zvládá tento repráček s přehledem jakýkoliv žánr. Poměrně podstatným faktem, který má vliv na výsledný zvuk, je však i umístění reproduktoru na pevnou nerezonanční podložku. Vhodné je i jednoduché zavěšení na popruh do prostoru. 

Nepřehlédněte:
Nejprodávanější reproduktory na Slovensku jsou od značky JBL
Párování a spárování
K JBL Flip 3 se dokáže současně připojit až trojice mobilních zařízení, takže si na párty jednoduše "šérujou" svoje playlisty až tři přátelé. Technologie JBL Connect je další vychtávkou, díky které lze spárovat vícero reproduktorů mezi sebou a vytvořit tak ještě lepší zvukovou parádu. 

JBL Flip 3

Co na závěr?
Ode mně opět vřelé doporučené. Produkty JBL jsou pro mně jistým měřítkem kvality v oblasti přenosných streamovacích reproduktorů. Hádám, že jedinou výčitkou ode mně je poměrně vysoká cena, která však, naštěstí, odpovídá kvalitě a schopnostem třetí generace Flipu. Ten nabízí oproti předchůdcům voděodolnost, vyšší výkon, vyšší výdrž baterie a funkci JBL Connect. A ještě přeci jedna „tečka“ za větou. Pokud si vzpomínáte, JBL Xtreme získal v minulém čísle HIGH&Style tip redakce za fantastický design a zvuk. V půlce srpna potvrdil správnost našeho verdiktu zisk ocenění EISA 2015/2016 pro tento senzační přenosný reproduktor. Teší mě, že potvrzení naší reference do jisté míry zvyšuje i hodnověrnost našich recenzí a testů.
comments powered by Disqus