JBL Everest Elite700

JBL Everest Elite700

Časy se mění a přední „výrobci“ kvalitního zvuku nám neustále podsouvají nové vychytávky na zlepšení zvuku reproduktorů, komponentů i sluchátek. Jedny technologicky „našlapaná“ on ear sluchátka s technologií potlačení okolního hluku (ANC) a bluetooth mi pár dní před uzávěrkou zakotvili na redakčním stole. Tak sem si na ně trošku zaostřil a skutečně, bylo by o čem psát i na dvě strany.
Po vybalení sluchátek mě příjemně překvapila jejich nízká hmotnost, vzhledem k jejich pěkné designové konstrukci zhotovené z kvalitních materiálů a se zabudovanými moderními technologiemi. Ergonomický tvar jemných náušníků se dobře přizpůsobí uším a hlavový most skvěle ukotví sluchátka na hlavě, přičemž jejich přítomnost po čase téměř nevnímáte. Zabudovaná 850 mAh baterie totiž předurčuje tato sluchátka na poslechový maraton.

JBL Everest Elite 700

Sluchátka Elite700 s sebou přináší vícero zajímavých novinek. Klasické potlačování vnějšího hluku ANC (active noise cancelling) je dotažené o krok dál a sluchátka teď přináší možnost kontrolovat množství vnějšího hluku, který se do nich dostane. Z hlediska bezpečnosti je to skvělá věc. Pokud například kráčíte po chodníku, je dobré mít přehled o dění kolem vás. Naopak, pokud chcete relaxovat doma či po usazení do vlaku či letadla, jednoduše se přepnutím úplně odstřihnete od reality.

Další novinkou je automatická kalibrace zvuku TruNote pro dosažení co nejlepšího zvukového zážitku. Technologie skrátka po stisknutí tlačítka vytáhne i z horší nahrávky skvělé detaily, čímž posune vaši hudební sbírku o level výš. 

Nepřehlédněte:
Maximální vychytávky ve sluchátkách JBL Everest Elite 700
JBL Everest Elite 700

Do třetice připravilo JBL pro tento model novinku v podobě aplikace My JBL Headphones, díky které můžete vytvořit pomocí mobilního telefonu například vlastní nastavení ekvalizéru a dostanete se i k ostatním nastavením a funkcím sluchátek. Šikovná věcička, kterou si určitě oblíbí hlavně mladší generace. Pro úsporu energie jsou sluchátka vybavena funkcí automatickéo vypnutí.

Čas výdrže zabudované baterie záleží na vicero okolnostech. Například při zapnutém AnC a vypnutém bluetooth se dostanete až na 25 hodin a stejně je to i naopak, pokud chcete poslouchat bez omezení kabelem, ale nepotřebujete odfiltrovat vnější zvuk. Při zapnutí obou se výdrž baterie zkrátí o 10 hodin, ale stále zvládnete i ten nejdelší let letadlem na jedno nabití.

JBL Everest Elite 700

Hudebně vás podobně jako mně tato sluchátka určitě potěší. Osobně bych se obešel i bez JBL aplikace, a kdyby taková možnost byla a dalo by se dostat cenu pod 200 eur, určitě bych se rozhodl pro levnější variantu. Sluchátka sem totiž většinou poslouchal ve standardním výrobním nastavení a jejich neutrální zvuk s příjemným basem mi maximálně vyhovoval. Abych nezapomněl, sluchátka jsou vybavena i zabudovaným mikrofonem s technologií potlačení ozvěny pro komfortní telefonování. V nabídce jsou v elegantním černém nebo bílém vyhotovení.
comments powered by Disqus