JBL Everest 300

JBL Everest 300

JBL představil ještě na podzim minulého roku na IFA 2015 v Berlíně novou řadu s označením Everest. Nám se do rukou dostal startovní model s číselným označením 300, který přináší kombinaci zajímavého designu, dobré funkční výbavy a přijemnější ceny.
Design a konstrukce
Tělo sluchátek tvoří plast, díky němžu jsou sluchátka lehká, až zapomínáte, že je máte na hlavě. Nízká hmotnost se ceni u sluchátek, která jsou určená především na cestování a bezdrátové poslouchání. Design tak trochu připomíná konkurenční Beats, ale v této třídě už výrobci těžko přijdou s něčím, co nebude alespoń vzdáleně připomínat konkurenční modely. 

Bílá varianta je svěží, líbí se mi její minimalistický vzhled a jednoduché zabudované ovládání na okrajích mušlí. Na jedné straně jsou uložená tlačítka na zapnutí/vypnutí sluchátek a tlačítko na spuštění ShareMe 2.0 technologie (sdílení poslouchané hudby na jiná, bezdrátová sluchátka), na druhé straně máte k dispozici ovládání hlasitosti a   play/pause tlačítko.

JBL Everest 300

Uživatelé, kteří rádi cestují, ocení možnost poskládat sluchátka do kompaktnějších rozměrů, díky čemuž v tašce nezaberou tolik místa. Z hlediska komfortu jde o skutečně pohodlná sluchátka se kterými nebudete mít problém vydržet poslouchat svou oblíbenou hudbu i několik hodin

Nepřehlédněte:
TEST JBL Everest 300: šikovná Bluetooth sluchátka na cesty
Výrobce uvádí, že zabudovaná baterie by měla vydržet až 20 hodin přehrávání. Mně osobně vydržela sluchátka přes 14 hodin a stále nevykazovala blížící se vybití. No pokud se vám náhodou baterie někdy vybije, stále můžete využít tradiční kabelové spojení, ale už bez možnosti využívat zabudované ovládání na okrajích obou mušlí.

Zvuk
JBL Everest 300 jsem po dobu celého testování zkoušel především v kancelářských prostorách. I když tento model nedisponuje technologií ANC, relativně slušně tlumí okolní zvuky. Při zvýšení hlasitosti na přibližně střední úroveň se dokonce odhlučníte od svého okolí skutečně špičkově.

To, že sluchátka nesou logo JBL, vám bude jasné hned po prvních pár minutách. Audio přednes je skvěle nastavený s mírným zaměřením na basy. Někteří fanoušci značky by možná čekali o něco větší boost ve spodní části pásma, ale výrobce zřejmě myslel na širší cílovou skupinu.

JBL Everest 300

Zbytek pásma je čistý, jasný a bez nějakých extra rušivých průvodních jevů, a to i u vyšší hlasitosti. V rámci této cenové kategorie JBL vyšperkoval zvuk sluchátek skutečně výborně.

Nepřehlédněte:
JBL Studio 230 a 290
Závěr
JBL Everest 300 jsou sluchátka, která mají naše doporučení. Jsou určená především těm, kdo rádi nebo často cesují, ale dbají o kvalitní zvuk bez zbytečných kabelů. Navíc, cena těchto Bluetooth sluchátek je s pár dalšíma featurama jako ShareMe 2.0 skutečně sympatická.
comments powered by Disqus