JBL Clip - Bluetooth reproduktor na poslouchání FM rádia

JBL Clip - Bluetooth reproduktor na poslouchání FM rádia

Je úterý večer, za chvíli začne zápas Slovenska se Slovinskem a rád bych si ho poslechl. Sedíme na internátním pokoji, internet nám právě vypadl a tranzistor tu nikdo nemá. V mobilu mám FM rádiio, ale ani po připojení sluchátek není hlasitá reprodukce z telefonu dostatečná. Vytahuji JBL Clip, k mobilu připojím integrovaný káblík a pochvaluji si klasické připojení smartphonu s reproduktorem, který se prodává v pěti různých barvách. Napínavý zápas může začít! 
Základní parametry:
     Hmotnost 150 gramů, rozměry 107 x 88 x 42 mm, 600 mAh baterie, microUSB konektor, 3,5 mm jack, integrovaný audio kabel s 3,5 mm koncovkou, frekvenční rozsah 160 Hz - 20 kHz, 40 mm měnič, výkon 3.2 W, doba nabíjení 2 hodiny, výdrž na jedno nabití 5 hodin.

Obsah balení:
     JBL Clip, microUSB kabel na nabíjení, dokumenty

Malý a lehký reproduktor JBL Clip poslouží na přehrávání hudby ze smartphonu, poslouchání FM rádia a pomocí funkce handsfree s ním můžete i telefonovat. K telefonu ho připojíte buď bezdrátově přes Bluetooth nebo pomocí šikovně integrovaného 3,5 mm audio kebelu, což je hlavní přidaná hodnota tohoto reproduktoru. Jeho délka však nemusí být vždy dostatečná. Určitě bychom ocenili, kdyby byl delší.

Nepřehlédněte:
Odkrýváme novinky o JBL Charge 2+ a Clip+
JBL Clip

JBL Clip

Na horní stěně zařízení je robustní karabina na zavěšení například na batoh, oblečení nebo tašku. Praktické využití spony necháme na fantazii uživatele.

JBL Clip

JBL Clip

V boční stěně je umístěné Bluetooth tlačítko, které stačí krátce stisknout a reproduktor se rychle připojí k známénu nebo naposledy připojenému zařízení.  Najdeme tu i tlačítko pro příjem hovoru a mikrofon; s JBL Clip je možné telefonovat formou handsfree. Ve spodní části je nabíjecí microUSB konektor. Baterii s kapacitou 600 mAh nabijete za asi dvě hodiny, a na jedno nabií vám nabídne přibližně pět hodin přehrávání hudby, což jsme v praxi otestovali. Po spárování s iPhonem však neukazuje stav baterie tak, jak jsme zvyklí u jiných Bluetooth zařízení.

JBL Clip

JBL Clip

Na druhé straně zařízení je regulace hlasitosti a 3,5 mm audio jack. Ten je možné využít pravděpodobně na propojení s druhým reproduktorem pro hlasitější reprodukci. Při položení zadní strany na hladkou podložku oceníte protiskluzový, mírně vyvýšený okraj. 40 mm měnič nabízí spíš průměrnou reprodukci zvuku  bez výraznějších výšek i hloubek, ty pro nízký rozsah chybí. Maximální hlasitost je víc než dostatečná a mile nás překvapila. Výšky a hloubky však mohly být trochu výraznější.

JBL Clip poslouží spíš na běžné poslouchání hudby, při kterém oceníte vyšší hlasitost než z běžného mobilu či tabletu. Na překonávání reproduktorů vašich známých tento kousek určený nebude. Při porovnávání s naším referenčním Huawei TB-BTS11 reprodukoval tento čínský zázrak výraznější hloubky i výšky (taneční hudba, rock), JBL se víc zaměřuje na středy (mluvené slovo).

Nepřehlédněte:
JBL na cesty
JBL Clip

Za cenu 1 390 Kč jsme tak čekali trochu víc. Na poslouchání hudby na pozadí, na chatě, nebo v práci někde na stole bude JBL Clip běžnému uživateli stačit. Náročnějším doporučujeme sáhnout po dražším zařízení.

Najvětším lákadlem tak bude karabinka na zavěšení na batoh a možnost koupě v zajímavé barvě. A integrování 3,5 mm kabelu, například na poslouchání FM rádia, považujeme za výborný nápad. Pravdu říct, vždy radši připojíme reproduktor k mobilu klasickým kabelem, než stále řešit Bluetooth připojení. Například někde na chatě, kde chce chvíli pustit nějakou hudbu z mobilu jeden, potom druhý, pak zase chceme poslouchat hokej v rozhlase. V takové chvíli má kabelové připojení cenu zlata.


Závěr:
JBL Clip je velmi šikovné zařízení kompaktních rozměrů s nízkou hmotností, fungující přes Bluetooth nebo 3,5 mm audio kabel, které můžete kdekoliv zavěsit. Dodává se v pěti barvách, dvou decentních (šedé a černé) a třech pestrých (červené, fialové a modré).  Reproduktor koupíte přibližně za približne 1390 Kč, například v internetovém obchodě Vždy.cz. Existuje i verze Clip+ odolná vůči pošplíchání vodou. V obchodech ji hledejte pod názvem JBL Clip Plus.
comments powered by Disqus