JBL Clip 2

JBL Clip 2

Na malých bluetoothových speakrech nemám rád, když na úrovni 90procentního vybuzení začnou hrát tak nějak nepěkně a jednoduše vás donutí výrazně ubrat hlasitost na výkon, kdy se zvuk opět stane poslouchatelným. Novinka tohoto léta JBL Clip 2 však tomuto nepěknému sportu neholduje, a tak sem si ho po vstupní zatěžkávací zkoušce na období testování připevnil na svazek klíčů a trávil s ním víc času, jak sem původně plánoval.
Vábivý design v modré barvě působí už na první pohled a následný první kontakt maximálně solidne. AUX 3,5 mm káblík na přímé propojení se zdrojem hudby je šikovné, podobné jako u předcházející generace zakomponovaný v zadní části reproduktoru, kde se nachází pod gumovým krytem i nabíjecí Micro USB port. V řední části na průzvučné voděvzdorné tkanině je pěkně čitelné oranžové logo JBL. Právě jeho odolnost vůči vodě sem si užíval při hodinách strávených na vlnách Dunaje v mém mořském kajaku. Jednoduché upevnění pomocí skoby, rychlé spárování přes bluetooth a šestihodinový hudební maraton. Nic víc na vodě nepotřebuju. Sluchátka nejsou vhodným společníkem, jelikož je třeba mít stále přehled o rychlejších a hlavně větších členech v plavebním provozu. Zabudovaný mikrofon a tlačítko na přijetí hovoru je též vynikající fičúrkou. Mobil mám na vodě, samozřejmě, bezpečně uschovaný v člunu a komunikace probíhá spárováním přes bluetooth.

JBL Clip 2

JBL už standardně myslí i na párování pro posílení zvukového zážitku a jinak tomu není ani u Clip 2. Wireless Daisy Chain spojí bezdrátově dva reproduktory na dosažení stereoefektu při poslouchání, ale jak sem už říkal, ani jako solo reproduktor s velkým 40 mm měničem vás hudebně nezklame, právě naopak.
Díky vodotěsnosti IPX7 sem se na vodě nemusel obávat ani neplánovaného eskimáka. Repráček vydrží i ponoření do vody a zvládne i celkem nešetrné zacházení. Dobíjecí baterie je nakonfigurovaná na 8-hodinový provoz v optimálních podmínkách. Extrémní teplo či chlad mohou ovlyvnit výdrž někde na úrovni -20 procent, což je stále slušná výdrž na jeden pěkný trip, teda pardón Clip.

JBL Clip 2

HODNOCENÍ
+ vyhotovení
+ odolnost
+ výdrž
– cena
comments powered by Disqus