JBL Charge 3

JBL Charge 3

JBL se svými hudebními přehrávači hraje podle všeho vlastní ligu. Variace na téma hudební soudek dostala novou podobu, pojmenovanou Charge 3. Ve firemní hierarchii je druhá největší, zaujala tedy místo mezi loňským EISA premiantem, JBL Xtreme, a o něco menším modelem Charge 2+.
Tělo i tentokrát kryje syntetická textilie a oba užší konce jsou opatřeny silikonovým okrajem. Ty mají hned trojí úlohu: chrání pasivní zářiče před poškozením, vybráním umožňují „vyfukovat“ basy ven (Bůh a basová kytara vědí, že je toho, věru, potřeba) a stabilizují reprosystém ve vertikální poloze. Srdcem JBL Charge 3 jsou dva širokopásmové měniče (ø 50 mm), doplněné již zmíněnými zářiči. Na našem trhu lze vybírat z pěti barevných variant: tyrkysová, červená, černá, šedá, černá. Izolaci od podložky v horizontální poloze zajišťuje silikonová patka. Na vrcholu jsou obligátně umístěny ovladače: tlačítkové – On/Off a volba duálního provozu s některým z kompatibilních JBL modelů; „embosované“ – BT, Play/Pause, ± Volume. Konektorové pole (Aux in, dobíjecí micro USB, USB A s funkcí powerbanky pro připojené smartphony) je ukryto pod perfektně slícovanou záslepkou. Což je velmi důležité: model Charge 3 je totiž zcela voděodolný (IPX7). Takže nejen pár kapek vody při holení, či postříkání u bazénu – tento vodomil bez újmy vydrží i hlubší ponor. Funkce handsfree zůstává v nabídce, stejně tak i potenciální stream až ze tří zdrojů. Potěšitelná je výdrž na baterie. Manuál hovoří až o 15 hodinách, zahraniční recenze dokonce až o 20 hodinách provozu (z 0 % na 100 % trvá nabití cca 4,5 h), záleží na hlasitosti. Maximálně spokojení jsme se skutečností, že Charge 3 prakticky není limitován, co se týká úrovně Volume. Hraje hlasitěji než předchůdci a ani při extrémních hlasitostech nedochází k nežádoucím zkreslením.

JBL Charge 3

Zvuk firemních přenosných reprosystémů jsme na stránkách našeho časopisu hodnotili a hlavně chválili již mnohokrát. Pokaždé se těšíme na nový model, protože až doposud jsme vždy zaznamenali kvalitativní posun k lepšímu. Charge 3 rozhodně neznamená krok stranou, či snad probůh zpět. Pouze se nám zdá, že si u JBL poněkud zdřímli na vavřínech. Čili: excelentní basy, velkorysé střední pásmo, jiskřivé výšky, ale na to jsme si už tak nějak zvykli a od nového a většího modelu čekáme přece jen něco navíc. Majitelé předchozích firemních systémů tak mohou zůstat v klidu, tedy pokud je neosloví voděodolnost. Nováčkům, kteří měli doposud zkušenosti pouze s konkurenčními modely, však seznámení se světem JBL prostřednictvím Charge 3 můžeme jen doporučit. V každém případě máme totiž co do činění s vynikajícím strojem.

HODNOCENÍ
+ osvědčený design a technologie; voděodolnost; dobíjení přenosných přístrojů; výdrž
- v porovnání s momentálně lacinějším předchůdcem Charge 2+ nedošlo k výraznému kvalitativnímu zlepšení zvuku

Nepřehlédněte:
Užijte si léto se skutečným zvukem kdekoliv
JBL Charge 3
comments powered by Disqus