JBL Charge 4 – pohodový reproduktor i do nepohody

JBL Charge 4 – pohodový reproduktor i do nepohody

Čtvrtá generace přenosného Bluetooth reproduktoru řady JBL Charge zaznamenala několik nezanedbatelných změn. Řada z nich je zásadních. Zároveň však reproduktoru JBL Charge 4 něco chybí.
JBL Charge 4

JBL disponuje zajímavým portfoliem přenosných Bluetooth reproduktorů od modelů Flip, přes Charge až po Xtreme. A přestože můžeme mluvit o reproduktoru Boombox jako o přenosném, vzhledem k jeho masivnějším rozměrům a vyšší hmotnosti, je na hranici přehánění, přece jen ho sem výrobce zařazuje. Já ho spíš vidím jako samostatnou kategorii.

JBL Charge 4

Aktuálně jsme si však mohli vyzkoušet nejnovější z řady Charge, reproduktor JBL Charge 4. Ten je na první pohled téměř k nerozeznání od svého předchůdce s číslem 3. Až detailnější pohled prozrazuje designové úpravy, kterých se mladší ze sourozenců dočkal.

JBL Charge 4

Zato podstatnější změny se udály v jeho nitru. Nejdříve si však JBL Charge 4 trochu popišme. Typický válec narostl na rozměry 220 x 95 x 93 mm a přibral více než 160 gramů. S hmotností 965 g je však stále jeho přenášení v batohu či tašce bezproblémové. Škoda, že mu po vzoru Flip 4, případně Xtreme 2 chybí poutko, resp. popruh pro pohodlnější držení v ruce, nebo nošení na rameni.

Nepřehlédněte:
Hudbu si mužete vzít s sebou
JBL Charge 4

Jednou z podstatných změn uvnitř reproduktoru JBL Charge 4 je, že dvojici měničů s výkonem 2 x 10 W nahradil pouze jeden 50 x 90 milimetrový měnič, přičemž výkon modelu Charge 4 je o polovinu větší než u předchůdce, tedy 30 W.

JBL Charge 4

Výrobce do tohoto reproduktoru zabudoval baterii s vyšší kapacitou. Její hodnota je 7 500 mAh, což je o 1 500 mAh více než v Charge 3. Teoretická výdrž se sice neprodloužila, je to však daň za vyšší výkon. Reálná výdrž se jí přibližuje. Při průměrném denním používání 5-6 hodin jsem Charge 4 nabíjel zhruba každé 3 až 4 dny. Zároveň tomuto reproduktoru zůstala zachována možnost, kterou deklaruje jeho pojmenování.

Je jí schopnost nabíjení druhého zařízení, řekněme například smartphonu nebo tabletu. Tato zmínka prozrazuje přítomnost USB konektoru typu A. Při pohledu na konektorovou výbavu, která se nachází pod masivním krytem, ​​můžeme vidět také 3,5 mm AUX vstup.

JBL Charge 4

I zde jsme zaznamenali pozitivní změnu. Je jí použití novějšího USB-C konektoru, který slouží k nabíjení reproduktoru JBL Charge 4. Je mi však záhadou, kam se poděl mikrofon a podpora profilů HFP a HSP, aby bylo možné uskutečňovat hovory přes připojený telefon. Charge 3 je měl, Flip 4 je má a má je i Xtreme 2. Dokonce i Boombox ...

Nepřehlédněte:
Levný JBL reproduktor, vás může vyjít draho
JBL Charge 4

Bylo by asi na čase zmínit se i o zvukovém projevu přenosného reproduktoru JBL Charge 4. Tak, jako jeho předchůdce, a také ostatní noví členové portfolia přenosných reproduktorů, které jsem již zmínil, má i Charge 4 odolnost vůči vodě IPX7 (hloubka 1 m, 30 min.). Na druhé straně se  však projevují zastřené výšky. Basové frekvence jsou posíleny bočními pasivními měniči, typickými pro přenosné JBL reproduktory.

JBL Charge 4

Jistěže, s Charge 4 nebudete dělat koncert, ani velkou párty, ale běžné setkání s přáteli s ním dostatečně ozvučíte. Přitom také můžete využít funkci JBL Connect + a propojit ho s kompatibilním JBL reproduktorem. Alespoň tak dosáhnete reálný stereo zvuk, který modelu Charge 4 chybí.

JBL Charge 4

Jak je zmíněno v názvu recenze, JBL Charge 4, jehož cena je 179 €, je skutečně pohodovým reproduktorem i do nepohody. Dobře plní úlohu na vytváření zvukové kulisy během relaxu či setkání partie kamarádů. Je stále dobře a poměrně snadno přenositelným, ale hodilo by se mu alespoň poutko.

JBL Charge 4

Pozitivem je také dlouhá výdrž baterie a její nabíjení přes nový USB-C konektor. A to nemluvím o možnosti nabíjení druhého zařízení tímto reproduktorem. Na toulkách přírodou, ať už u vody nebo v horách, oceníte jeho pevnou konstrukci a odolnost vůči vodě. A to v kterémkoliv ročním období. Při výběru barvy můžete popustit uzdu fantazii. JBL Charge 4 je dostupný v deseti barevných variantách.
comments powered by Disqus