JBL Boost TV

JBL Boost TV

Výrobce JBL rozšířil svou nabídku soundbarů a vytvořil kompaktní a cenově dostupnější reproduktor JBL Boost TV. Pokud ještě nemáte v obýváku či v ložnici žádný audio systém, Boost TV může být vaším favoritem.
Nenechte se zaskočit jeho relativně malými rozměry. V plastovém těle velikosti 376 x 122 x 84 mm jsou umístěny dva 50 mm měniče s výkonem 30 W. Ty jsou chráněny plastovou mřížkou, která je překrytá černou látkou. Navrchu soundbaru jsou umístěny ovládací tlačítka a na jeho spodní části je oranžová protiskuzová guma. Nemusíte se tak bát, že by vám ze stolku nebo ze skříňky sklouzl. V zadní části má Boost TV umístěné konektory na připojení. Kromě klasického 3,5 mm AUX vstupu je tu i optický vstup, dále napajecí konektor pro adaptér a micro USB konektor. Ptáte sa, nač mu je USB, když na napájení využívá samostatný port? Výrobce totiž myslel i na případnou aktualizaci firmware, takže nato.Jelikož je tento soundbar prioritně určen k propojení s televizorem, přibalil k němu výrobce kromě běžného AUX i optický kabel, abybyl  přenos zvuku co nejlepší. K soundbaru je dodávaný i kompaktní dálkový ovladač, který má navíc tlačítka pro stlumení zvuku a feedback. S ním můžete reproduktor naučit reagovat i na jiný ovladač a zjednodušit si tak maniulaci s televizorem a soundbarem. Na samotném soundbaru, jako i na ovladači, mi však chyběla tlačítka na přepínání skladeb a jejich pozastavení. Proč to však zmiňuji?

Soundbar JBL Boost TV totiž díky technologii Bluetooth propojíte i s mobilními zařízeními jako smartphone či tablet. Dokonce ho můžete připojit naráz ke třem zřízením a střídavě z nich tak přehrávat hudbu. Další šikovnou vychytávkou je technologie JBL SoundShift, díky níž můžete přepínat zvuk z televizoru a z mobilního zařízení. A to nemluvím o možnosti vícero JBL Connect reproduktorů. Vyzkoušejte to a uvidíte, vlastně, uslyšíte, jak je efektní mít zvuk kolem sebe. Vráťme se ale k námi testovanému soundbaru Boost TV.

JBL Boost TV

Zvuk reproduktoru je mírně plastový, což se dá připsat jeho konstrukci. Basy jsou výrazné, což mě mile překvapilo, obzvlášť, když je tento reproduktor takhle malý a navíc nemá ani subwoofer. Středové frekvence z rozsahu 60 Hz - 20 kHz podává velmi dobré a věrné, ale výšky mohly být o něco výraznější.

Nepřehlédněte:
Pořádný zvuk pro váš televizor
Při poslouchání hudby z mobilního telefonu měl reproduktor opožděný zvuk. Když jsem pustil skladbu, začala hrát s 2-3 sekundovým zpožděním, a to i když jsem skladbu jen pozastavil. Jinak byly ostatní reakce reproduktoru okamžité. Jen občas se vyskytlo trhání zvuku. Líbí se mi design tohoto soundbaru. Působí svěže a mladě, proto si ho dovedu představit buď v pokoji teenagera nebo mladého páru. Díky oblým tvarům není Boost TV stroze hranatý. Možná někomu bude překážet, že si kvůli napájení přes adaptér nebude moct tento soundbar vzít kamkoliv s sebou. Nakonec ani jeho hmotnost 1 310 g ho neřadí k lehčím a přenosným reproduktorům. Na takové využití má však výrobce JBL určené jiné produkty ze svého portfolia.

Verdikt
JBL Boost TV považuji za velmi šikovné domácí audio řešení. Hlavně pokud nejste zaníceným audiofilem, ale i tak si chcete dopřát výrazněší zvuk z televizoru. Bonusem navíc je propojitelnost se smartphony či tablety přes Bluetooth a potěší i dálkový ovladač.

+ design
+ dálkový ovladač
+ obsah balení
- opoždění zvuku (Bluetooth)
- vyšší cena
comments powered by Disqus